Results 1 to 13 of 13

Thread: Светна ми индикатора за проблем с инжекторите

  1. #1
    Запален алфист slaviego's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил/София
    Age
    39
    Posts
    106

    Default Светна ми индикатора за проблем с инжекторите

    Преди около месец си купих Алфа 156 ТС 144 кс. От време на време ми се включваше червената лампа за инжекторите(Поне така си мисля, че това отчита). След диагностика се оказа, че ламбда сондата си е отишла. Смених я, а също така смених и термостат тъй като не загряваше. Проблема изчезна.Сега колата върви много по добре, но днес ми светна отново тази лампа. Нямам представа какво да правя. Колеги моля Ви помогнете!!!!!

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Отиди на диагностика, там на компа ще се види
    причината , тоест грешката е записана и ще се види, може да е от много работи, така наизуст няма как да познаем.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  3. #3
    Запален алфист slaviego's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил/София
    Age
    39
    Posts
    106

    Default

    И аз така мислех да ида на диагностика. Но тъи като в момента съм доста зает няма да мога сега да я откарам. Ще има ли проблем ако я покарам малко така или трябва незабавно да я карам.Колата за сега си върви добре.

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Нали това писах , че едва и някой може да отгатне....
    Все пак имаш индикация за някакъв проблем.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  5. #5
    започва да се пристрастява bobojust's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia
    Age
    52
    Posts
    37

    Default

    По-добре направи първо диагностика и после карай.
    На мен преди време така ми светна,покарах я 2 дена и накрая....осн.ремонт на двигател.Не те плаша ,просто споделям горчив опит.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default abe stiga gluposti

    Ти пук основен ремонт,Абе колега как така ти светна инйектора и ти се скапа колата.при мен си свети от един месец,всеки ден,минах три диагностики,прецакан е дебитомер.но не нацяло,защото индикацията светка понякога за 5мин,понякога за 1 час,понякога и за два дена.но когато тази индикация(инйектор)не свети колата си върви прекрасно.
    156 2,4jtd

  7. #7
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default Re: abe stiga gluposti

    Quote Originally Posted by Boriio
    Ти пук основен ремонт,Абе колега как така ти светна инйектора и ти се скапа колата.при мен си свети от един месец,всеки ден,минах три диагностики,прецакан е дебитомер.но не нацяло,защото индикацията светка понякога за 5мин,понякога за 1 час,понякога и за два дена.но когато тази индикация(инйектор)не свети колата си върви прекрасно.
    . лампата показва че имаш проблем. възможно е да е от гориво, дебитомер, ламбда сонда и т.н- диагностиката е задължителна. по добре не я карай така.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #8
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Re: abe stiga gluposti

    Quote Originally Posted by Boriio
    Ти пук основен ремонт,Абе колега как така ти светна инйектора и ти се скапа колата.при мен си свети от един месец,всеки ден,минах три диагностики,прецакан е дебитомер.....
    Нали се сещате ако влиза повече бензин през инжекторите без нужда какво става с маслото.... Ремонта е въпрос на време
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default hi otnovo

    Абе аз нали ти казах че съм бил на Диагностика и то не една а 3.Дебитомера е заминал но не се е скапал на цяло защото индикацията ми светва от време на време.Стига сте шашкали колегата,които е написал малко по нагоре че му светва.Вие веднага двигатела ще изпляска.Наистина правилния начин е да се провери колата на Диагностика в добър сервиз.
    156 2,4jtd

  10. #10
    Запален алфист slaviego's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил/София
    Age
    39
    Posts
    106

    Default

    ламбда сондата я смених преди около 1 месец, заедно с термостат. Ходих на диагностика и ми казаха че проблема е в дебитомера и ще го сменям ама след празниците. Трябва ли задължително да купувам БОШ, който е около 200-300 лв. или може и някаква друга марка. Доколкото знам има и за около 150 лв някакви.

  11. #11
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Какъв е тая БОШ за 200-300лв? Обикновенно му търсят 500лв като за твоята кола.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  12. #12
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by slaviego
    ламбда сондата я смених преди около 1 месец, заедно с термостат. Ходих на диагностика и ми казаха че проблема е в дебитомера и ще го сменям ама след празниците. Трябва ли задължително да купувам БОШ, който е около 200-300 лв. или може и някаква друга марка. Доколкото знам има и за около 150 лв някакви.
    този на бош е 500лв. но е качествен. аз съм с такъв в момента. преди в един сервиз ми сложиха дебитомер за 160 лв. върху него е бошовият номер, но няма надпис бош и емблема. внимавай да не те прекарат с подобен, като ти го прподадат за бош. с него карах около 10 к км и лампата започна да светва при продължително каране със скорост над 190-200. колата губшеше мощност и видимо качваше разхода. сега с бош вече 25 к нямам проблеми
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  13. #13
    Запален алфист slaviego's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил/София
    Age
    39
    Posts
    106

    Default

    Благодаря колеги за съветите.Пък живот и здраве януари ще се прави колата. По принцип имам хубажи планове за Алфичката ми, но всичко с времето си. Има една кюстендилка алфа мисля че сте я виждали. И понеже аз съм от КН мисля да я засенча.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •