Results 1 to 12 of 12

Thread: Звукова сигнализация след 7000 об.Нормално ли е?

  1. #1

    Default Звукова сигнализация след 7000 об.Нормално ли е?

    Здравейте колеги.Днес на 2-ра предавка достигнах до 7000об. и освен,че автоматично изключи газта,започна и да издава звуков сигнал.Писукането продължи и след това.Спрях за малко,запалих отново двигателя,звуковият сигнал изчезна и сега като че ли всичко е наред.
    Въпросът ми е това нормално ли е и в момента има ли някаква опасност за колата?
    156 1.8 TS

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Коя година е тази кола аз не знам за такава сигнализация пък и не е като да не се случва да я вкарам в прекъсвач никога не ми е писукала да не е нощо от алармите.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3

    Default Re: Звукова сигнализация след 7000 об.Нормално ли е?

    Quote Originally Posted by zabolokor
    Здравейте колеги.Днес на 2-ра предавка достигнах до 7000об. и освен,че автоматично изключи газта,започна и да издава звуков сигнал.Писукането продължи и след това.Спрях за малко,запалих отново двигателя,звуковият сигнал изчезна и сега като че ли всичко е наред.
    Въпросът ми е това нормално ли е и в момента има ли някаква опасност за колата?
    Това е сигнала "купи нов дебитомер"
    Честно...се повече чета в СпортсАлфа форума момчетата от Англия твърдят, че при ТС като удариш орекъсвача шанса да се пре*** дебитомера е над 70%-80%... има едно момче там което за един месец прецака 3 дебитомера секи път след влизане до прекъсвач!!!!

    П.С. за дебитомера е истина това, но за самия сигнал се избазиках
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  4. #4

    Default

    Дано тези прогнози да не са истина!
    Днес доста я покарах,след писукането и не усетих нищо нередно.Само да кажа,че съм сменял дебитомер и знам какво е да ти е прецакан
    П.С.Алфата ми е 98-ма година
    156 1.8 TS

  5. #5
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    ....ей...пазете ги малко тия алфи бе....това са критични режими, и макар алфа да е...си е екстремно....
    ...то и аз дигнах малко над 5к оборота с дизелака, като си настройвах турбото, но звукови и други сигнали нямаше.....
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  6. #6
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Нищо и няма на Алфичката да се ръчка, мойта все в прекъсвач си ходеше а при мене си беше на 7800, и така към 50 000 без ядове, никога не съм имал сигнал, това на QV-то де

  7. #7
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Я да не се излагате! Тия коли, обичат да им "се дава газ" ! Само "ръчка" и това е .
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Плевен/Виена
    Posts
    57

    Default

    Спокоино колега и на мен ми се е случвало.Това лято на един много изпаднал ГОЛФ 3 1.8 моно ми се получи същото.И аз не знам какво е.Ама 500 километра така го карах и нищо му нямаше.Само че тои пищеше почти постоянно защото постоянно го карах в червеното разбира се.Собственика и досега си го кара и нищо му няма.Аз първия път се уплаших ама тои ми вика абе караи тои така си пищи.После питах ония тъпаци от VW форума те ме изкараха лид че ми се било причуло и некви такива работи.Питал съм и маистори ама те гледаха като пребозало теле.
    BMW E36 328CI 04.1998 - 230 кончета, 6-степенна скоростна кутия от Е46 330 и шпер-диференциал
    ALFA ROMEO 155 2.5TD 12.1995 - много скъпа вече тая нафта
    BMW E36 320CI 02.1995 - абе става

  9. #9

    Default

    Bobby pleven,направо ме разби с пребозалото теле
    Добре,че има някой с подобно преживявяне,та да не ме изкарат луд и мен
    156 1.8 TS

  10. #10
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Спокоино колега и на мен ми се е случвало.Това лято на един много изпаднал ГОЛФ 3 1.8 моно ми се получи същото.И аз не знам какво е.Ама 500 километра така го карах и нищо му нямаше.Само че тои пищеше почти постоянно защото постоянно го карах в червеното разбира се.Собственика и досега си го кара и нищо му няма.Аз първия път се уплаших ама тои ми вика абе караи тои така си пищи.После питах ония тъпаци от VW форума те ме изкараха лид че ми се било причуло и некви такива работи.Питал съм и маистори ама те гледаха като пребозало теле.
    Това с писукането на ФВ е от спад на масленото налягане.
    Като поне на Пасат съм правил основни лагери, та от тях падаше налягането на маслото и си има зумер, който пищи при тази ситуация.
    Та онези от ФВ форума, разбирачите, да не си знаят колите
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #11
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    на фалве датчика се преебава редовно и затва пищи и при нормално налягане
    то и фалвето има ушуранйсе датчика за налягане на маслото дето да пищят
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Плевен/Виена
    Posts
    57

    Default

    Еми тогава съжалявам за грешното инфи дано при колегата да не е нещо сериозно.
    BMW E36 328CI 04.1998 - 230 кончета, 6-степенна скоростна кутия от Е46 330 и шпер-диференциал
    ALFA ROMEO 155 2.5TD 12.1995 - много скъпа вече тая нафта
    BMW E36 320CI 02.1995 - абе става

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •