Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Запецнала ръчна спирачка

  1. #1
    започва да се пристрастява VladoH's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Posts
    41

    Default Запецнала ръчна спирачка

    Днес сутринта след като 10 минути чистих скреж от стъклата, огледалата и фаровете, мих огледалата с течност за чистачки и най-накрая седнах доволен в колата и реших да тръгна. Пускам лоста на ръчната надолу ма той един такъв много хлабав - все едно само на един винт се държи и никакво съпротивление нито нагоре, нито надолу. Съответно и колата не може да тръгне, щото ръчната я държи. Когато сваля в най-долно положение лоста, лампата на ръчната изгасва, но само това. Нямах време да гледам подробно. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем моля да помогне.
    Alfa Romeo 146, 1.4 Twin Spark, 1999 г.

  2. #2

    Default

    Да,тази сутрин същата картинка. След като висях половин час със запален двигател,и след това малко напред,малко назад няколко пъти,успях да тръгна с леко задържаща спирачка.След около 5 минути вече се размрази.Ама аз вече няма да повтарям тази грешка с дръпнатата ръчна вечер.
    Alfa 146 1.9 JTD '00

  3. #3
    започва да се пристрастява VladoH's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Posts
    41

    Default

    Хлабавия лост ме притеснява. Все едно се е скъсало някакво жило ли де да знам...
    Alfa Romeo 146, 1.4 Twin Spark, 1999 г.

  4. #4
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default qq

    Quote Originally Posted by VladoH
    Хлабавия лост ме притеснява. Все едно се е скъсало някакво жило ли де да знам...
    На един фр на 146-цата същия проблем .. само че ние закъсахме на Витоша в 1 през ноща . Слушай сега .. от долу на колата има един тройник който идва от ръчната с едното жило .. и се раздвоява .. чрез триъгълника или така наречения тройник .. и жилата отиват към задните гуми (спирачните апаратчета).. мисълта ми е .. от долу има един гумен кожух който най вероятно е спукан или скъсан .. и трябва да се смение .. за да спре влизането на вода или лед .. а другия варят е .. всяка сутрин да дърпаш жилата като луд и да размърдаш тройника .. с дърпането .. което не е гаранция че ще се получи .. или напред назад .. за да отпусне .. ако не водия на майстор и пиши кво е станало .. че ми е интересно

    поздрави

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Аз пък зимата избягвам да я оставям на ръчна,щото съм чувал че така става.Ръчната според мен е направена за да се вземат по-лесно завоите особено зимъска ако има снежец.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    19

    Default Re: Запецнала ръчна спирачка

    Quote Originally Posted by VladoH
    Днес сутринта след като 10 минути чистих скреж от стъклата, огледалата и фаровете, мих огледалата с течност за чистачки и най-накрая седнах доволен в колата и реших да тръгна. Пускам лоста на ръчната надолу ма той един такъв много хлабав - все едно само на един винт се държи и никакво съпротивление нито нагоре, нито надолу. Съответно и колата не може да тръгне, щото ръчната я държи. Когато сваля в най-долно положение лоста, лампата на ръчната изгасва, но само това. Нямах време да гледам подробно. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем моля да помогне.
    Абсолютно същия проблем! Смених задните накладки и чисто нови жила за ръчната .Сега не смея да я пипна нейната ма.....ца!
    ALFA ROMEO 146 1,6 TS 2000г.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    19

    Default Re: Запецнала ръчна спирачка

    Quote Originally Posted by VladoH
    Днес сутринта след като 10 минути чистих скреж от стъклата, огледалата и фаровете, мих огледалата с течност за чистачки и най-накрая седнах доволен в колата и реших да тръгна. Пускам лоста на ръчната надолу ма той един такъв много хлабав - все едно само на един винт се държи и никакво съпротивление нито нагоре, нито надолу. Съответно и колата не може да тръгне, щото ръчната я държи. Когато сваля в най-долно положение лоста, лампата на ръчната изгасва, но само това. Нямах време да гледам подробно. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем моля да помогне.
    Абсолютно същия проблем! Смених задните накладки и чисто нови жила за ръчната .Сега не смея да я пипна нейната ма.....ца!
    ALFA ROMEO 146 1,6 TS 2000г.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    57

    Default

    Преди една седмица същата ситуация.Сутринта доволен от затоплената кола тръгвам и-АХА-неще .Просто в опънато състояние при студ всичко се сковава малко като е зацепена бронята.Не повтарям тази грешка сле като лежах 10тина минути под колата и клатех жилата. Успех на всички -сутрин.

  9. #9
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Същия проблем и при мен. Вече не ползвам ръчна
    Ама вие много късно почнахте да замръзвате Аз още преди 3 седмици мисля ми беше първото такова замръзване!
    Другото кофти е, че ръчната замръзва дори и пусната, което ще рече, че не може да се дръпне и ако колата е спряна на наклон - не можеш да я оставиш с работещ двигател и да си чистиш стъклата
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    96

    Default

    хахахаха ех тая ръчна
    EX:Alfa 145 1.3ie Boxer 90 hp 95' ,Alfa 145 1.3 8v Boxer 90 hp 96' - red ,Alfa GTV 2.0 16V 150 hp 96' ,Alfa 145 1.3 8v boxer - black, Alfa 33 1.7ie Sport Wagon 110 hp 92' -

  11. #11
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    А защо въобще дърпате ръчната, когато сте паркирали? Освен, ако не е на голям наклон?
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  12. #12
    Запален алфист elenkov's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    284

    Default яя

    сорри за оффа .. ма кво спамите темата .. аз дръпнах аз не дръпнах .. сменята жилата гресирате добре размърдайте и почистете внимателно апаратчетата .. вижте тройника от долу гресирайте го и него .. и няма да имате проблеми ! закл..

    поздрави

  13. #13
    започва да се пристрастява VladoH's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Posts
    41

    Default

    Разминах се по възможно най-добрия начин Тая сутрин отивам да гледам пак кво е положението, щото вчера нямах време и всичко си беше наред. Пускам си лоста - освобождава се спирачката. Та сега вече ще я оставям само на първа. Тая нощ по-топло ли е било, кво ли... :P
    Alfa Romeo 146, 1.4 Twin Spark, 1999 г.

  14. #14

    Default

    неможем да дърпаме ръчни на витоша
    Alfa Romeo 146 1.8 16v '98 144 hP , Audi a6 2.5tdi 180 ks 4x4

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    57

    Default

    Колега ELENKOV мислиш ли че след като се гресира и смаже няма да събира повече мизерия.???-Става по-ЛОШО.Сменят се снови и 2,3години няма да има проблеми.Аз смятам да се въздаржа.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •