Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Крушка на габарит

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default Крушка на габарит

    Изгоря ми крушката на габарита отпред, старата е 12V 6W, но не мога да намеря никъде такава. Проверих в Шел, ОМВ, Баухаус - нямат чехите такова нещо. То йе специалний, викат.
    Ако сложа 4 W проблем ли ще е? Поне такава има. Аз не ги ползвам тия габарити, ама поне индикацията за изгоряла крушка да ми се махне.
    Каква трябва да е крушката по спецификация?
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  2. #2

    Default Re: Крушка на габарит

    Quote Originally Posted by yankoff
    Изгоря ми крушката на габарита отпред, старата е 12V 6W, но не мога да намеря никъде такава. Проверих в Шел, ОМВ, Баухаус - нямат чехите такова нещо. То йе специалний, викат.
    Ако сложа 4 W проблем ли ще е? Поне такава има. Аз не ги ползвам тия габарити, ама поне индикацията за изгоряла крушка да ми се махне.
    Каква трябва да е крушката по спецификация?
    H6
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  3. #3
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    H6W е моделчето. Има разлика с 4W. ,,Пъпките" и не са на 180 градуса http://www.ultraleds.co.uk/images/h6w.jpg
    При добро желание може да ,,набиеш" и 4 ватовите но колко ядове ще береш ако трябва да ги сменяш не искам да ти кажа. Аз ги ядох ...... големи

    ПП До колкото си спомням мерцедес ползват такива крушки тъй че отиди до представителството или до някой магазин за части
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  4. #4
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Охо и аз брах големи ядове с тая гадна крушчица дет по никоя бензиностанция не е продаваха, отделно един глупак се опита да ми навре 4W с различните пъпчици и нестава за малко да се прецака фасунката. Иначе точната крушчица е взех от Авто спринт един магазин само за такива работи крушчици, гърнета, тапицерии и тен подобни и струваше 8лв. та идеята ми е търси някъв подобен магазин и там трябва да има тъкава
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  5. #5

    Default

    да 12V H6W е, има я в Ауто +, и да и на мерцедес са същите, а цената ~6лв. бр.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  6. #6
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    крушката е H6W. комплект филипс струва 32 лева в T&N. тези крушки по 6 лв толкова и изкарват. иначе една крушка свестна е 10-12 лв.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Благодаря за информацията.
    Ще търся някъде по специализираните магазини и сервизи
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  8. #8
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Аз допреди две седмици също търсих крушки за габаритите, докато не отидох в един сервиз. След като ми маркираха колата, щото това беше целта на посешението ми, ги попитах за такива крушки. Човека ми каза, че нямат, обаче извади две крушки с изводи като светодиодчета (не на фасунка). След това отвори капачките на фаровете, ръчна ги всяка за по 1-2 минути и това беше. Доста нагодейшън ми се струва, че е паднало, но сега си имам габарити, а и ми струваше само 4 лева.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  9. #9

    Default

    не съм съгласен, че тази за 16лв. е по-добра от тази за 6лв., не че знам каква марка беше, но всеки сам си преценява, от къде ги купува и за колко

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  10. #10
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by yankoff
    Благодаря за информацията.
    Ще търся някъде по специализираните магазини и сервизи
    H6W Halogen - не я пипай за стъклото, you know.
    BOSCH 1 987 302 232 - 6.81 лв

    бтв Сменя се гадно

  11. #11
    Младши алфист bisersandov's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    11

    Default

    12 V H6W в магазина на Стамболийски е 6 лв ( Магнети Марели )
    Alfa Romeo 156 1.6 TS

  12. #12
    започва да се пристрастява kish4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    53

    Default

    На тия от 6 лева как не им харесвате. Карам вече цяла година и няма проблеми да чукна на дърво. Скоро смених и ляватя и няма проблеми. а такижа има на жсички магазини за авомобилни аксесоари
    Alfa Romeo 156 - 2.4 JTD

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    димитровград
    Posts
    7

    Default

    Явно на алфата и ланчията фасунките са различни,защото когатп ми изгоря мойта си сложих крушка обикновена 4W за 40 ст и пъпчиците си паснаха
    ланчия либра 2.4 jtd 150 к 2005г

  14. #14
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    явно съм попаднал на менте, защото за три месеца два пъти смених една и съща крушка. да чукна на дърво откакто купих от магазина на бош крушка вече година нямам проблем
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  15. #15
    безделник teetrinker's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    77

    Default

    същия проблем! а как впрочем да се докопам до тоя габарит, той до колкото видях се намира между късите и дългите. гледам и късия и дългия се затварят с по едно капаче от към двигателя, аз хубаво го отварям капачето, ама после накъде? става дума за десен габарит, ако има изобщо значение
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •