Results 1 to 6 of 6

Thread: Може би датчика за външната температура!!!

  1. #1
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Може би датчика за външната температура!!!

    От няколко дена насам ,показанията на таблото за външната температура са нереални ........... температурата почва да играе от минус 2 до минус 20 градуса като се мени всяка секунда.Днес беше пък особено топло +16 градуса,а беше неповече от 1-2.Като махнах и пак сложих третия бушон(под диагностичната букса) най-отдоло(сервизен) се оправи положението за 2 дена,но вече тая "техника" не действа - някаква идея за този симптом!? И още един въпрос.След като са ми сложили газовата уретба за същия бушон са вързли(по скоро само са набутали) някаква жичка ,и незнам за какво е ...... някакви идеи!?!?!?!

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    Проблема започна с поставяне на газовата уредба ли? Ако да - направи качествена връзка на кабела. Недоброто контактуване / прицъркване/ може да се отразява на електрониката.
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  3. #3
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    не .......... газовата е от август месец- проблема ми е от 10 дена......... интересно ми е какво прави тази жичка в бушона....като я махна не отчитам нередности ,но съм я закачил за по-сигурно .... Аз ако не погледна температурата 20 пъти на ден все едно не съм се качвал в колата ....как ме дразни тоя проблем

  4. #4
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Моят бутон за ГИ също е вързан директно за един бушон. Не е много професионално, но ми казаха, че иначе не можело. Но не вярвам твоя проблем да е от това.

  5. #5
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    За 156 не знам как е, ама на Капата и Дедрата, когато датчика се откачи, показва -29 градуса. Твърдо -29 по всяко време, независимо от външната температура.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  6. #6
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    на всяка секунда се сменяха градусите ...........
    от 2 дена си работи нормално,незнам как се оправи - тая кола е по-зле от жена............. разваля се-оправя се

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •