Results 1 to 9 of 9

Thread: Вентилатор на парното

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default Вентилатор на парното

    Kолеги, помагайте... Спря ми вентилатора на парното вчера ей така.По-точно не се включи, а предишната вечер си работеше и го спрях преди да изгася колата.Клапите задните реотани си работят но мотора на вентилатора не върти,мнооо кофти в тва време, ако някой знае кой бушон е, и ако има схема или знае добър жичкаджия, който не само да ми вземе парите, ще съм много задължен и благодарен... Леко и безаварийно.....!

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    В книжката бушоните ги дават като нонер 4 от фиг.49 и номер 6 от фиг.52. Първите са върху акумулатора, а вторите, над казанчето за хидравлична течност

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  3. #3
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by pumukle
    В книжката бушоните ги дават като нонер 4 от фиг.49 и номер 6 от фиг.52. Първите са върху акумулатора, а вторите, над казанчето за хидравлична течност
    тия на акумулатора са за вентилатора на радиатора ако не бъркам

    бтв колко К ти е ксеноно?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    @ем неберемед ем ебеберемед
    За вентилатора на радиатора дават номер 1 и 6....т.е. 6-ият бушон е и за двете.....незнам защо
    А ксеноно е 6000....в интерес на истината исках по-бял ксенон, ама като го слагах преди 3 години нямаше голям избор....а и аз бях нетърпелив

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by pumukle
    @ем неберемед ем ебеберемед
    За вентилатора на радиатора дават номер 1 и 6....т.е. 6-ият бушон е и за двете.....незнам защо
    А ксеноно е 6000....в интерес на истината исках по-бял ксенон, ама като го слагах преди 3 години нямаше голям избор....а и аз бях нетърпелив
    е то и моя е 6к па май е по бял
    затва питах
    или нещо вече бъркам цветовете
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    Quote Originally Posted by pumukle
    @ем неберемед ем ебеберемед
    За вентилатора на радиатора дават номер 1 и 6....т.е. 6-ият бушон е и за двете.....незнам защо
    А ксеноно е 6000....в интерес на истината исках по-бял ксенон, ама като го слагах преди 3 години нямаше голям избор....а и аз бях нетърпелив
    е то и моя е 6к па май е по бял
    затва питах
    или нещо вече бъркам цветовете
    същия си е .....
    нема се косиш
    Като си включа фаровете за мъгла, които жълтеят на фона на ксенона се получава зрителна измама.

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Sofia
    Age
    55
    Posts
    50

    Default

    Бушонът за перката е от тези зад разширителното казанче, ама е бая як, едва ли е изгорял. По-скоро проблемът е в контактите на управлението на перката и самата перка. Писано е във форума вече по въпроса. Лично на мен ми се случи на морето в големите жеги и след четене по форуми успях да се справя. Сваля се кората под жабката, ляга се отдолу и се проверяват клемите. Може да се свали и самата перка с електромотора, тя е на един болт, за да се провери дали работи. Друг начин е на управлението (то има две букси, малка и голяма), казват му и резистор още, да се дадат накъсо двата дебели проводника на голямата букса, би трябвало перката да тръгне на пълна скорост, не го препоръчвам обаче, ако не знаете какво точно давате накъсо. При мен проблемът беше в малката букса на управлението на перката (с тънките проводници)
    156 2.4JTD '99 - продадена
    Nissan Murano '05 - не знам дали някога пак ще се кача на кола

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Благодаря на всички за бързите отговори. Ходих при едни момчета и казаха че са ми за смяна лагерните втулки на моторчето на вентилатора и това е изгорило блока за управление на оборотите. Тъкмо се бях отправил към Раковска и Сливница да търся някой да ги смени и вентилатора тръгна и сега си работи екстра. Според бат Бобо има хлабава букса или както казва колегата SamuraiJack . Утре компа ще си каже, и слава богу, че хич не харесвам побългаряването на колите по принцип.

  9. #9
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Малко схеми
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •