Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50

Thread: Угасна и не пали нито на бензин, нито на газ

  1. #31
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by JORDANGT
    Може на се е сцепил маркуча за въздуха някъде.Имах точно такъв проблем,нито на газ нито на бензин(само припукваше).Колегата от В.Т. може да сподели за този проблем.

    Не съм майстор,просто предполагам
    Според мен няма логика на място да не пали заради сцепен маркуч, но ще го имам в предвид, мерси! Вече съм 90% сигурен, че не качва бензин, макар че 4-5 секундото жужене от бенз. помпа се чува като завъртя на контакт. Няма мирис на бензин, също така няма и наченки на припалване. Може нещо да се е запушило, определено проблема е комбиниран и съм решен да го разнищя Утре пак ще я гледат уж компетентни лица и ще посетя сервиза на Севдо да видиме дали ще се наеме, така че няма да се разсърдя ако продължавате да коментирате проблема. Лека от мен
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  2. #32
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Колега -Kris- ти един път казваш ,че мирише на бензин друг път ,че не мирише!? Един път казваш че запалва за малко па друг път, че няма и наченки на припалване !? Сега последно как е?
    ПО ПЪТЯ НА ЛОГИКАТА-СЕ РЕШЯВА ПРОБЛЕМА!
    Щтом чуваш жюженето от бенз помпата значи работи и помпа!
    Виж за бенз филтъра съм сигурен ,че е зле!
    Ако наистина около колата немирише на бенз(не ми се вярва) (при положение ,че си въртял докат неизцоцъш батериту)значи 100% бенз филтър! Възможни причини (ред по вероятност):
    1)Кабели на свещи
    2)Свещи
    3)Входящ ток към бубината
    4)Бенз филтър
    5)Нема никой у батериту
    6)Изпуснъл зъб на ангренажите
    7)Компа
    Блокиръл двигател
    Ти или твоят майстор трябва да отстраните една по една всяка вероятност!
    Между другото защо не ти работи ламбда сондата ?
    Зацапана ли е или изобщо я няма?
    Ако е второто защо не си купищ една няма да е излишна!

    П.С. Колеги всички ние които караме на газ трябва отвреме навреме да обръщаме копчето и някой добавчица да сложим ,че да съживим някуе и друго конче .... !
    Чао за сега и успех с ремонта, да пишеш какво е станало!
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Не знам 33-ката с коя версия на двг. е ,но аз имах такъв проблем като се беше прецакал датчика който взема информация от маховика,спомням си че проблема беше в кабела на самия датчик ,който е специално екраниран.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  4. #34
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR
    Колега -Kris- ти един път казваш ,че мирише на бензин друг път ,че не мирише!? Един път казваш че запалва за малко па друг път, че няма и наченки на припалване !? Сега последно как е?
    ПО ПЪТЯ НА ЛОГИКАТА-СЕ РЕШЯВА ПРОБЛЕМА!
    Щтом чуваш жюженето от бенз помпата значи работи и помпа!
    Виж за бенз филтъра съм сигурен ,че е зле!
    Ако наистина около колата немирише на бенз(не ми се вярва) (при положение ,че си въртял докат неизцоцъш батериту)значи 100% бенз филтър! Възможни причини (ред по вероятност):
    1)Кабели на свещи
    2)Свещи
    3)Входящ ток към бубината
    4)Бенз филтър
    5)Нема никой у батериту
    6)Изпуснъл зъб на ангренажите
    7)Компа
    Блокиръл двигател
    Ти или твоят майстор трябва да отстраните една по една всяка вероятност!
    Между другото защо не ти работи ламбда сондата ?
    Зацапана ли е или изобщо я няма?
    Ако е второто защо не си купищ една няма да е излишна!

    П.С. Колеги всички ние които караме на газ трябва отвреме навреме да обръщаме копчето и някой добавчица да сложим ,че да съживим някуе и друго конче .... !
    Чао за сега и успех с ремонта, да пишеш какво е станало!
    Такам, нека да разясня приятелю. Точно два пъти се опитах да я съживя - първия път миришеше на бензин и си запали, докато не се чу едно като цъкане от към двигателя след което колата изгасна и повече не се и замисли да запали и не миришеше на бенз, нито припалваше . Акумулатора не е падал и няма и да падне скоро, екстра е - ако това имаш предвид под "батериту". Ламбда сондата след един елкон ми казаха, че е заминала отдавна. Без нея си работеше колата перфектно на газ и малко нестабилно на бензин, но си работеше. Слагах и добавки за бензин, колата се поотпуши и като цяло не съм я забивал само на газ да карам. Иначе ми е известно, че няма да ми е излишна една ламбда, но като няма лев ....
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  5. #35

    Default

    Колега,какво става има ли някакъв напредък с колицата?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  6. #36
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Ами свещите, или поне две от тях изглеждат добре, за кабелите не мога да кажа. Иначе в петък отидох в него сервиз долу на ЖП гара и ми казаха, че имат много коли, така че ще се наложи да поизчакам.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  7. #37
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by vencialfa
    Не знам 33-ката с коя версия на двг. е ,но аз имах такъв проблем като се беше прецакал датчика който взема информация от маховика,спомням си че проблема беше в кабела на самия датчик ,който е специално екраниран.
    Колега,виж тоя кабел за датчика на Хол на маховика,но може и самия датчик да е прескочил зъб.Свалиси компютъра и го води някъде където правят диагностики за да ти го проверат дали не е думнал.За да видиш дали всичко там ти работи свещи,кабели,комутатори работят,изкарай една свещ с включен в нея кабел и я допираш до нещо метално и въртиш да запалиш поне ще видиш дали дава искра ама се пази от ТОКА тОВА ДАЛИ РАБОТИ ПОМПАТА и за това не палиш е ЕБАТИ ТЪПИЯ съвет ,а на ГАЗ не и трябва бензинова помпа Виж и ангренажните ремъци и там може да е прескочила зъб ама то си треа специалист там.
    БТВ
    Колкото за Газта не трябва да ти гърми на газ в никакъв случай няма гадна газ има гаден автомобил Смени кабели и свещите значи са тръгнали ако гърми,надявам се имаш кихалка виж и как е настроена газта имам предвид да ти пуска много газ и колата да не може да изгори и зо това гърми.

    Успех и не се отчаивай на всеки може да се случи
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  8. #38
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa
    Колега,виж тоя кабел за датчика на Хол на маховика,но може и самия датчик да е прескочил зъб.
    Точно него смятам да видя, защото днес видях, че от бубината няма ток.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  9. #39
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Колега -Kris- ти един път казваш ,че мирише на бензин друг път ,че не мирише!? Един път казваш че запалва за малко па друг път, че няма и наченки на припалване !? Сега последно как е?
    ПО ПЪТЯ НА ЛОГИКАТА-СЕ РЕШЯВА ПРОБЛЕМА!
    Щтом чуваш жюженето от бенз помпата значи работи и помпа!
    Виж за бенз филтъра съм сигурен ,че е зле!
    Ако наистина около колата немирише на бенз(не ми се вярва) (при положение ,че си въртял докат неизцоцъш батериту)значи 100% бенз филтър! Възможни причини (ред по вероятност):
    1)Кабели на свещи
    2)Свещи
    3)Входящ ток към бубината
    4)Бенз филтър
    5)Нема никой у батериту
    6)Изпуснъл зъб на ангренажите
    7)Компа
    Блокиръл двигател
    Ти или твоят майстор трябва да отстраните една по една всяка вероятност!
    Между другото защо не ти работи ламбда сондата ?
    Зацапана ли е или изобщо я няма?
    Ако е второто защо не си купищ една няма да е излишна!

    П.С. Колеги всички ние които караме на газ трябва отвреме навреме да обръщаме копчето и някой добавчица да сложим ,че да съживим някуе и друго конче .... !
    Чао за сега и успех с ремонта, да пишеш какво е станало!
    Има два жяка на бубината за входящ ток обикновенно те правят проблеми!бях ти казал да ги проверищ ето кога
    Пуснато на: Пон Ное 26, 2007 12:48 am
    Кабелите на свещите заводските ли са? Ако са трябва да ги смениш!
    А ако неса ги провери по-сериозно ! Провери свещите да не са зацапани и дали въобще пасват на твоя двигател ! Друго, на бубината за високото има два жяка с по два тънки проводника по тях тече 12 волта който влиза за преубразуване , разкачи ги от жаковете посгани
    крачетата на мъжката букса за да влизат по-плътно почисти ги добре и ги върни обратно! Гърмежът е нормален при положение, че двигателят работи на два три цилиндара (предполагам) ,той се получава от недобре изгоряла горивна смес, за добра и синхронна работа на двигателя развий и почисти ламда сондата която се намира точно пред катализатора !
    Палиш и караш после черпиш по едно каиве!
    Оправи я най сетне тая кола де не е китайско писмо!!
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  10. #40
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by RaIDeR
    Колега -Kris- ти един път казваш ,че мирише на бензин друг път ,че не мирише!? Един път казваш че запалва за малко па друг път, че няма и наченки на припалване !? Сега последно как е?
    ПО ПЪТЯ НА ЛОГИКАТА-СЕ РЕШЯВА ПРОБЛЕМА!
    Щтом чуваш жюженето от бенз помпата значи работи и помпа!
    Виж за бенз филтъра съм сигурен ,че е зле!
    Ако наистина около колата немирише на бенз(не ми се вярва) (при положение ,че си въртял докат неизцоцъш батериту)значи 100% бенз филтър! Възможни причини (ред по вероятност):
    1)Кабели на свещи
    2)Свещи
    3)Входящ ток към бубината
    4)Бенз филтър
    5)Нема никой у батериту
    6)Изпуснъл зъб на ангренажите
    7)Компа
    Блокиръл двигател
    Ти или твоят майстор трябва да отстраните една по една всяка вероятност!
    Между другото защо не ти работи ламбда сондата ?
    Зацапана ли е или изобщо я няма?
    Ако е второто защо не си купищ една няма да е излишна!

    П.С. Колеги всички ние които караме на газ трябва отвреме навреме да обръщаме копчето и някой добавчица да сложим ,че да съживим някуе и друго конче .... !
    Чао за сега и успех с ремонта, да пишеш какво е станало!
    Има два жяка на бубината за входящ ток обикновенно те правят проблеми!бях ти казал да ги проверищ ето кога
    [quote:2biyui3i]Пуснато на: Пон Ное 26, 2007 12:48 am
    Кабелите на свещите заводските ли са? Ако са трябва да ги смениш!
    А ако неса ги провери по-сериозно ! Провери свещите да не са зацапани и дали въобще пасват на твоя двигател ! Друго, на бубината за високото има два жяка с по два тънки проводника по тях тече 12 волта който влиза за преубразуване , разкачи ги от жаковете посгани
    крачетата на мъжката букса за да влизат по-плътно почисти ги добре и ги върни обратно! Гърмежът е нормален при положение, че двигателят работи на два три цилиндара (предполагам) ,той се получава от недобре изгоряла горивна смес, за добра и синхронна работа на двигателя развий и почисти ламда сондата която се намира точно пред катализатора !
    Палиш и караш после черпиш по едно каиве!
    Оправи я най сетне тая кола де не е китайско писмо!! [/quote:2biyui3i]
    КОЛЕГА,китайско е да като не разбира(като мен).Нека да започне от Датчика на Хол и тогава всичко останало стига сте обърквали момчето,а най добре някой който разбира 33ки да я погледне лошо,че си от Варна.Насрахме темата тва са глупости паднал акумулатор,смени кабели,свещи тва е несериозно и обърква момчето допълнително за да запали колата треа си бензин-газ,комутатори,комп,Хол някое от последните три е .Ако е кабели или свещи белким на 2 цилиндъра ще запали

    Поздрави :P
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  11. #41
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Ами май излезе компа. Все пак да съм сигурен искам да го занеса на диагностика, кой би ми свършил работа ? Идеи ? Благодаря
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  12. #42
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Галин...в сервиза на БОШ срещу Метро-Варна
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  13. #43
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    След диагностика за 40 лева се оказа, че компа си работи. ТЪПА РАБОТА
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  14. #44
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    В крайна сметка колата работи ли вече
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  15. #45
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Не. Насочихме се към индукционния датчик, а на компа му се прави повторно тестване.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •