Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: Угасна и не пали нито на бензин, нито на газ

  1. #16
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by -Kris-
    Преди малко ходих да я паля. Запали на бензин за около 2-3 секунди и изгасна. Пробвах пак, оборотите бяха нестабилни и преди да изгасне се чу някакво цъкване от към двигателя след което изгасна пак. На третия опит не запали, но си миришеше силно на бензин около колата. Извода какъв е - свещите и кабелите са наред. Дали пуска изпарителя газ ще разбера утре.
    При описаните симптоми подозирам, че може да е заминал МАП сензора. Той може да си замине в следствие на гърмеж от АГУ-то
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #17
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Възможно ли е от кофти газ по време на движение колата да гасне ? Без да е съпроводена с експлозий и гърмежи Снощи когато изгасна колата нямаше никакви гърмежи, докато не опитах да я запаля.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  3. #18
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    А да е казвал някой, че колата ще гърми само от Лукойл ?!? Скапана газ има навсякъде... Не приемай всяка реплика директно и така навътре, особено ако е за добро!
    В този форум има няколко човека, които могат да помогнат наистина (колегата Bobi_33 е един от тях, а "доктора" за 33 е Lisan) - препоръчвам ти да ги слушаш внимателно. Lisan може да съживи всяка 33 без особено да се замисля, защото познава тая кола и в червата. Никой от тях няма да ти обърне гръб ако помолиш за помощ, така че действай!
    И да не изпадаме в подробности кой какво е казал и защо. Надявам се да намериш решение на проблема и самолетчето да полети отново
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #19
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Кабелите на свещите заводските ли са? Ако са трябва да ги смениш!
    А ако неса ги провери по-сериозно ! Провери свещите да не са зацапани и дали въобще пасват на твоя двигател ! Друго, на бубината за високото има два жяка с по два тънки проводника по тях тече 12 волта който влиза за преубразуване , разкачи ги от жаковете посгани
    крачетата на мъжката букса за да влизат по-плътно почисти ги добре и ги върни обратно! Гърмежът е нормален при положение, че двигателят работи на два три цилиндара (предполагам) ,той се получава от недобре изгоряла горивна смес, за добра и синхронна работа на двигателя развий и почисти ламда сондата която се намира точно пред катализатора !
    Палиш и караш после черпиш по едно каиве!
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User
    А с каква газ се кара колата ???
    Мисля неведнъж стана на въпрос, че при слагане на газ от някои газ-станции колата изобщо не върви. Даже риска от т.нар. "гърмене" се повишава с около 90%. Колата на milenamr досега не беше гърмяла нито веднъж, докато не сипахме газ от Лукойл (не Лукойл Петрол). След зареждане от тази станция, колата "гръмна" още на първите 200 метра, но имахме късмет че само се извади въздуховода от колектора. По-страшния вариант (който подозирам и тук) е да си замине дебитомер или компютър. Затова правилно ти беше казано да закараш колата на диагностика. Свещите и кабелите нямат нищо общо в този конкретен случай (макар да са много важни за работата на газ), и няма какво да се чудиш и маеш кой какво да ти каже.
    Без коментар - говорил съм достатъчно когато е трябвало... Слушате когото си искате, само не и хората, които познават тоя особен род коли, а после все нещо не ви е наред, и все някой е виновен... Имаше една приказка за това че каквото сам си направиш ... няма да продължавам. Жалко за колата само
    Понеже аз подхванах темата за свещите та явно и за мен става випрос в тоя пост Така че нека изясна някои неща.
    Аз никога не съм твърдял,че разбирам нещо от двигатели,а точно тоя дори и на снимка не съм го виждал затова не бих си позволил да давам акъли,а просто споделям опит Пък ако това помогне на момчето да си реши проблема още по-добре
    Незнам как е при тая кола дали има дебитомер или не и как е направена газовата,ама знам не един и два случая на коли с напълно заминал дебитомер дето си работят безпроблемно на газ,дори ако трябва да съм честен карах околу 3 години такава кола и единствения проблем беше,че разхода е доста по-голям от нормалното.
    Прав си,че колегата е трябвало по-рано да се сети да я закара на диагностика,но не го е направил и е сгрешил.Сега вместо да го упрекваме не е ли по-добре да се опитаме да му помогнем кой с каквото може ?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  6. #21
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Тя колата преди 3 седмици я водих на диагностика - всичко беше наред, като изключим ламбда сондата и високите горивни емисий.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  7. #22
    започва да се пристрастява maluk's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sf
    Age
    37
    Posts
    90

    Default

    леле леле, хора...

    темата е много-важна за всички с 33ки.
    Но лично аз губя същественото...оплитам се в ' съвети', предположения и др.Мисля, че ще е доста по-полезно
    да пишат хора, които най-малкото да са виждали боксеров мотор..
    иначе се обезмисля целта на форума, в частност на този раздел, а темата става ненужна.

    не се заяждам с никой, мисля, че разбирате.
    155 2.0 TS 8V
    ex 33 1.4 imola - 3i3i

  8. #23
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by maluk
    леле леле, хора...

    темата е много-важна за всички с 33ки.
    Но лично аз губя същественото...оплитам се в ' съвети', предположения и др.Мисля, че ще е доста по-полезно
    да пишат хора, които най-малкото да са виждали боксеров мотор..
    иначе се обезмисля целта на форума, в частност на този раздел, а темата става ненужна.

    не се заяждам с никой, мисля, че разбирате.
    Абсолютно вярно!!!!И аз тъкмо мислех същото да кажа,но ти ме изпревари. .Може да не разбирам особено от коли, но си позволих да дам съвет на Крис,първо защото съм имала щастието да карам четири 33 -ки(е не накуп ,ами една след друга), а отделно понеже съм особен привържаник на точно този модел съм се сблъскала отблизо и с поне още 7-8 33-ки..Та от опит вече смея да кажа,че я познавам тази кола-особено във вариантите 1.3 ,1.4, 1.5, 1.7 (8V),а също и частично 16 V.И пак ще се повторя, но в случая най-полезно ще е да се обърне към Лисан и(или) Боби 33-те са експертите.А за съжаление доколкто четох и от другите теми се оказва,че във Варна като че ли има особен дефицит на майстори занимаващи се с Алфи(и по конкретно -боксер),а това наистина не никак добре.Защото каквито и съвети да му даваме ,трябва все някой, които не е куц и бос в материята , да свърши работата .Дано се намерят такива-не може пък хич да няма.Пожелавам ти успех, Крис!

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  9. #24
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Понеже аз подхванах темата за свещите та явно и за мен става випрос в тоя пост Така че нека изясна някои неща.
    Аз никога не съм твърдял,че разбирам нещо от двигатели,а точно тоя дори и на снимка не съм го виждал затова не бих си позволил да давам акъли,а просто споделям опит
    Нищо лично колега, но точно това имах предвид - акъл трябва да дават хората, които поне са виждали боксера отворен. Това е много особен тип мотор, и си иска характерна поддръжка и внимание.
    Много е лошо, когато нямаш под ръка майстор, който да знае за какво иде реч. И като се обърнах към Крис в по-предния пост имах предвид че съм му казвал точно това - да внимава при кого кара колата на "лечение". Аз лично съм се напатил от самоуки майстори, дето не са и чували за боксер, и като видят Алфа се хващат за главата. Да си оставиш колата в ръцете на такъв "майстор" е равносилно на второ пришествие...
    Ако АЗ си позволявам да давам съвети на някой, то е защото имам някакъв (макар и скромен) опит със Алфа Ромео - било то боксер или TS. Мисля, че има хора, които са доволни от дадените от мен съвети. Възможно е да има и такива, които не са. Но поне знам за какво иде реч. Но пък и не искам всеки един да знае, затова и не насочвам репликите си директно или на въпреки.
    Както казах и по-горе, дано Крис попадне на правилния майстор, и да подкара отново колата в състоянието, в което трябва да бъде.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  10. #25
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Аз имах проблем с оборотите,гаснеше на ход ,а когато беше студена трябваше да натискам газта поне 5-6 мини. ,че да не изгасне!
    Преплуваше ,гърмеше и най-гадното губеше мощност (работеше на 2 цилиндъра) това го правеше когато си поиска и то точно в най-гадната ситуация ! Та реших аз ще я водя при най-добрите майстори
    във В.Т. къде къде аха реших да отида в представителството на
    Fiat,Alfa,Lancia. Гледах им преди това сайта там пише
    цит по памет: При нас работят най-добрите специалисти на италянски автомобили! Та отивам аз и ко да видя то огромно място и само една алфица спряна там , апък майсторите правеха един бус пежо!
    "В мен веднага се породи съмнение"!
    Чякам там вече 2 часа писна ми тотално , пък онея идиоти се борят усърдно с корите на вратата на буса, по едно време ми идеше да им кажа: "Махнетесе да ги сложя аз бе леваци" но си замълчах!
    Дойде моят ред след 2ч и 30мин. отидохме при колата и ми викат отвори капака и аз дърпам ръчката в същия момент гледам ги тия как се скупчили и тримата пред колата ,а единият усилено напъва капака
    от предната страна ! Скачам аз и му викам: "от другата страна бе!"
    ще изкърти капака идиота! Отворихме , казах какви са и симтомите,
    те мислиха гледаха учудено и единия лопа компа и вика : "а ве ква е тая тенекия тука бе?" И АЗ ТУШ ! Викам им, че вий като незнаете кое какво е как ще го управите? А те "ще я мъчим пък кот стане!" .
    А аз туширан вече казвам "ще вървя , че имам работа"!
    Затворих и тръгнах и по-вече не се варнах!
    Изтеглихме тука с брата подробно инфо за колата и сами я оправихме!
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  11. #26
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Kris - отиди в сервиза на Бончо и Севдо долу до ЖП гарата да ти я погледнат. Бончо разбира от боксери и ще ти каже за какво става въпрос.
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  12. #27
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol
    Kris - отиди в сервиза на Бончо и Севдо долу до ЖП гарата да ти я погледнат. Бончо разбира от боксери и ще ти каже за какво става въпрос.
    Благодаря ти!!!
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  13. #28
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Е, най-сетне да се разбере кой е майстора във Варна. А дано се оправят нещата - стискам палци !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  14. #29
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Оправих малко заглавието, че не пасваше съвсем на правилата
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #30
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Може на се е сцепил маркуча за въздуха някъде.Имах точно такъв проблем,нито на газ нито на бензин(само припукваше).Колегата от В.Т. може да сподели за този проблем.

    Не съм майстор,просто предполагам

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •