Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: Угасна и не пали нито на бензин, нито на газ

  1. #1
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default Угасна и не пали нито на бензин, нито на газ

    Конкретно какво се случва - карам си съвсем спокойно и се прибирам към нас и ми остава 1 завой за да си паркирам. Освобождавам от скорост и след 2-3 секунди виждам как всички лапми на таблото светват. Викам си, нормално ... пак е изгаснала - вкарвам втората с цел да запали при което отново изгасва. Седя си на булеварда опитвайки да запаля, но единствено се чуваше клапата на въздушния филтър как гърмеше. Замириса на газ и в тоя момент реших да цъкна на бензин да видя какво ще стане - същата работа. Не пали та не пали. Както и да е - избутах си я до паркинга. После на междинна (между газ и бензин) въртях за да изгори квото е останало и точно на тая междинка се възпламенява за част от секундата, но без да запали. Пробвах пак на бензин да я запаля, но пак безуспешно. Чува се само детонаций в крайното гърне на неизгорелия бензин. Помпата качва бенз, наред си е. Имам и газ, имам и бензин достатъчно за поне още 100 километра. Мислих си, възможно ли е да са свещи ? Няма как да се зацапат конкретно в тая ситуация когато изгасна колата. Ток предполагам, че има защото на междинка се опитва да запали. Че това е ... толкоз да си я пазя, а тя така да прави
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  2. #2

    Default

    Аз имам един леко тъп въпрос :P Колата ти има ли делко ? Щото преди време и аз бях в подобна ситуация-счупило се "зъбчето" на палеца и превърта и колата само гърми и не може да запали.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    Почти същата ситуация се случи на баща ми с мойта преди 2 дена. В крайна сметка след около 3 часа отидох и я запалих на бензин с леко подаване на газ (по принцип не го правя). От тогава никакви проблеми с паленето - пали си на бенз от първия път.
    имаше доскоро Alfa 33 1.7 IЕ '91

  4. #4
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Аз имам един леко тъп въпрос :P Колата ти има ли делко ? Щото преди време и аз бях в подобна ситуация-счупило се "зъбчето" на палеца и превърта и колата само гърми и не може да запали.
    Пропуснах да споделя, че Ламда сондата не работи и компютъра си е в някакъв авариен режим на работа. Поради това, сутрин на бензин паля от 3-4 пъти, но на газ си пали от раз. За делкото ... колкото знаеш ти, толкова и аз. Но предполагам, че щом на междинка възпламенява частично би трябвало да си е наред. Но на газ и бензин няма никой
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  5. #5
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Колата не е с делко, а с комутатори.Моят съвет е да я закараш на диганостика да проверят компютъра.На мен ми се струва според описанието, че може би компютъра на колата е изгорял.Поне аз имах такъв проблем с мойта преди 4,5 месеца.И като я закарах на диганостика се установи,че няма връзка с компютъра на колата.Намерих си компютър от Лисан (около 50 лв струва)и колата захвърча отново Ако се окаже,че това е проблема-нямаш грижи,обади се на Лисан от форума и той ще ти осигури.Но първо я закарай на диагностика.Успех!

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  6. #6

    Default

    Незнам с каква газова у-ба си,но ако е от по-старите и опростени си мисля,че би трябвало нито компютъра нито сондата да оказват влияние на работата на коплата на газ,т.е. би трябвало да си работи на газ.Обикновено щом има детонации се касае за някаква нередност по запалителната система Мога да ти кажа втори случай когато имах подобен проблем и се оказаха кабелите за свещите.Колата само леко "препалваше" и "гърмеше" и веднага гаснеше и също както при теб на междинна палеше за малко,но не задържаше.Мисля си обаче,че не може просто ей така изведнъж да ти "избият" кабелите,а трябва да е имало някакви симптоми още отпреди(например гърмене отвреме навреме),поне при мен беше така.
    Ако пък греша за газовата,спокойно може да се окаже комп-а. Май на Алфите това им е едно от слабите места .

    ПП: Колежке,колите които са с делко също имат комутатори :P
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  7. #7
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by hsr

    ПП: Колежке,колите които са с делко също имат комутатори :P
    Колите които са с делко може да имат комутатори(евентуално)..за което обаче се съмнявам,но тази конкретно е без делко,а само с комутатори,това е последния вариант на 33, който е без делко.

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by milenamr
    Quote Originally Posted by hsr

    ПП: Колежке,колите които са с делко също имат комутатори :P
    Колите които са с делко може да имат комутатори(евентуално)..за което обаче се съмнявам,но тази конкретно е без делко,а само с комутатори,това е последния вариант на 33, който е без делко.
    ОК Няма смисъл да спорим и да цапаме темата на момчето.Не е нужно да ми вярваш,а просто попитай някой в чиито знания си сигурна той ще ти каже
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  9. #9
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Така е, няма смисъл да се спори - колата е с комутатори, без делко. Имах 33 1.7 8v - тя също беше с последната версия на мотора, и също беше без делко.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  10. #10
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Преди трансформацията Спринта ми беше с делко и комутатор,а сега с 16в е само с делко

  11. #11
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Мога да ти кажа втори случай когато имах подобен проблем и се оказаха кабелите за свещите.Колата само леко "препалваше" и "гърмеше" и веднага гаснеше и също както при теб на междинна палеше за малко,но не задържаше.Мисля си обаче,че не може просто ей така изведнъж да ти "избият" кабелите,а трябва да е имало някакви симптоми още отпреди(например гърмене отвреме навреме),поне при мен беше така.
    Симптоми имаше, даже не веднъж. 2-3 пъти без значение топла/студена или в какви обороти, работеща на газ колата направо си гърмеше, при което за няколко секунди след гърмежа газта изчезва, после пак след няколко седмици същата работа. Случвало се е и да гасне при изключване от скорост от 5-та предавка с над 120 км/ч, също така е гаснела и градско без видима причина в сухо време. Докато снощи направо си умря колата. Значи да предполагам, че са кабели за свещи ? Имах даже подозрения, че работи на 3 цилиндъра, защото мощноста беше под всякаква критика
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  12. #12

    Default

    Ами ако не ти е скъп комплекта кабели не би било лошо да ги смениш.Дори и да не се оправи от тях поне при евентуални проблеми вбъдеще ще ги изключваш като причина
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  13. #13
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    А с каква газ се кара колата ???
    Мисля неведнъж стана на въпрос, че при слагане на газ от някои газ-станции колата изобщо не върви. Даже риска от т.нар. "гърмене" се повишава с около 90%. Колата на milenamr досега не беше гърмяла нито веднъж, докато не сипахме газ от Лукойл (не Лукойл Петрол). След зареждане от тази станция, колата "гръмна" още на първите 200 метра, но имахме късмет че само се извади въздуховода от колектора. По-страшния вариант (който подозирам и тук) е да си замине дебитомер или компютър. Затова правилно ти беше казано да закараш колата на диагностика. Свещите и кабелите нямат нищо общо в този конкретен случай (макар да са много важни за работата на газ), и няма какво да се чудиш и маеш кой какво да ти каже.
    Без коментар - говорил съм достатъчно когато е трябвало... Слушате когото си искате, само не и хората, които познават тоя особен род коли, а после все нещо не ви е наред, и все някой е виновен... Имаше една приказка за това че каквото сам си направиш ... няма да продължавам. Жалко за колата само
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  14. #14
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Въпрос:
    1. Има ли ток до свещите???
    2. Има ли ток до бубините???
    Колата няма дебитомер, а МАП сензор, и дори да е гръмнал, колата пак ще запали.Ще работи лошо, но ще работи.
    Като пробваш на газ, изпарителя пуска ли наистина газ???
    Какво точно става на бензин???

    Колега -Кris- ,давай абсолютно точни обяснения, за да може да ти се обясни поточно към какво да се насочиш!
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #15
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User
    А с каква газ се кара колата ???
    Мисля неведнъж стана на въпрос, че при слагане на газ от някои газ-станции колата изобщо не върви. Даже риска от т.нар. "гърмене" се повишава с около 90%. Колата на milenamr досега не беше гърмяла нито веднъж, докато не сипахме газ от Лукойл (не Лукойл Петрол). След зареждане от тази станция, колата "гръмна" още на първите 200 метра, но имахме късмет че само се извади въздуховода от колектора. По-страшния вариант (който подозирам и тук) е да си замине дебитомер или компютър. Затова правилно ти беше казано да закараш колата на диагностика. Свещите и кабелите нямат нищо общо в този конкретен случай (макар да са много важни за работата на газ), и няма какво да се чудиш и маеш кой какво да ти каже.
    Без коментар - говорил съм достатъчно когато е трябвало... Слушате когото си искате, само не и хората, които познават тоя особен род коли, а после все нещо не ви е наред, и все някой е виновен... Имаше една приказка за това че каквото сам си направиш ... няма да продължавам. Жалко за колата само
    Газ съм зареждал веднъж от Лук Ойл по принуда и то беше в началото. Ходя само на ОМВ и в момента газта и бензина са от там А да съм казал, че някой ми е виновен ? А да съм се оплаквал, че все нещо не й било наред ? Няма какво да ти обяснявам, с времето ще разбереш, че си си направил грешни изводи за мен и отношението ми към колите

    Quote Originally Posted by Bobi_33
    Въпрос:
    1. Има ли ток до свещите???
    2. Има ли ток до бубините???
    Колата няма дебитомер, а МАП сензор, и дори да е гръмнал, колата пак ще запали.Ще работи лошо, но ще работи.
    Като пробваш на газ, изпарителя пуска ли наистина газ???
    Какво точно става на бензин???

    Колега -Кris- ,давай абсолютно точни обяснения, за да може да ти се обясни поточно към какво да се насочиш!
    Преди малко ходих да я паля. Запали на бензин за около 2-3 секунди и изгасна. Пробвах пак, оборотите бяха нестабилни и преди да изгасне се чу някакво цъкване от към двигателя след което изгасна пак. На третия опит не запали, но си миришеше силно на бензин около колата. Извода какъв е - свещите и кабелите са наред. Дали пуска изпарителя газ ще разбера утре.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •