Results 1 to 15 of 15

Thread: Octane Boost

  1. #1
    Запален алфист jblmusic's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София,Пловдив
    Posts
    128

    Default Octane Boost

    Колеги незнам имали ли сте наблюдения над колата си след употреба на нещо подобно и има ли смисъл въобще да се ползва.
    Днес си купих от Петрол една малка тубичка 20 мл добавка за бензин която има разни ексри като на първо място бяха посочили повишаване на октановото число след това идеално изгаряне, повече мощност....
    и така нататъка..
    Купих я понеже имам ГТ и знам че трябва по - високооктанов бензин за коли с принудително пълнене, а според мен този 95 не е 95 или поне колата не върви както трябва да върви.Нок (knock) сензора според мен реже от мощността като чуе "тропане на аванса".
    Преди два дни заредих догоре на ОМВ 100 октана и се усети разлика в големите обороти или по точно като влезна в бууст след 3000-3500 об.
    Моля всеки който е пробвал няква добавка да сподели мнение надявам се да не се повтарям с темата и някой да я затрие . Благодаря
    http://img249.imageshack.us/img249/283/animatedyd0.gif
    punto GT '96

  2. #2

    Default

    Имаше един интересен тест на такива добавки по фифт геар (последният сезон) и в крайна сметка не само, че нямаше промяна ами и мощността падаше
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  3. #3
    Запален алфист jblmusic's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София,Пловдив
    Posts
    128

    Default

    Ако компютъра не отчита детонациите може и да няма файда.
    http://img249.imageshack.us/img249/283/animatedyd0.gif
    punto GT '96

  4. #4
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    има добавки които влияят благотворно на двигателите ,но с тази която си купил е пълен боклук,ако искаш да пробваш нещо което има положително действие,трябва да си намериш хора които работят в нефтохима и от там да си вземеш,между другото добавките които ти трябват са:ИЗОИМИЛНИТРИД,тази добавка обогатява бензина на кислород
    ТЕТРАМЕТИЛОЛОВО,а тази повишава сортноста на бензина

  5. #5
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    А може и ТУЛОЛ,тествано е милион пъти и действа

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  6. #6
    Запален алфист jblmusic's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София,Пловдив
    Posts
    128

    Default

    Аз все пак говорех за нещо което е на пазара и могжеш да си го купиш на някоя бензиностанция примерно.Явно на никого не му се дават пари за глупости.
    http://img249.imageshack.us/img249/283/animatedyd0.gif
    punto GT '96

  7. #7
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    а,сега пък глупости(ако не се лъжа ти отвори темата)те тези добавки също се продават,нали искаш добавки които действат,при положение че цената им варира около 60-100лв за литър и се дозират 1мл на 1лит значи това прави за 1000 литра,значи по 10ст на милилитър
    една обикновенна добавка е 350-500мл и струва 6-10лв,а ползата е почти 0000000,1%,къде му е кяра аааааааааа

  8. #8

    Default

    е ок ама откдъде да си ги купим : ) ?
    Alfa Romeo 146 1.8 16v '98 144 hP , Audi a6 2.5tdi 180 ks 4x4

  9. #9
    Запален алфист jblmusic's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София,Пловдив
    Posts
    128

    Default

    До колкото ми е известно и доколкото съм гледал по бензиностанции такива добавки има доста.Тази Хелиос е от най ефтините мисля че 2лв за 20 литра бензин и ако съдим по цената е 10 ст отгоре на всеки литър бензин.Видях една в ОМВ която беше на цена мисля 16-17лв опаковка от 250 мл и третираше 50-60 литра бензин. Излиза по над 30 ст за литър , което според мен си е доста ако ефекта би бил като бензин 100 примерно. Решил съм да ги пробвам една по една всичките тия добавки в следващите седмици и ще пиша резултата какъв е.
    http://img249.imageshack.us/img249/283/animatedyd0.gif
    punto GT '96

  10. #10
    Старши алфист botsos's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, кв. Лозенец
    Age
    39
    Posts
    672

    Default

    Quote Originally Posted by jblmusic
    Аз все пак говорех за нещо което е на пазара и могжеш да си го купиш на някоя бензиностанция примерно.Явно на никого не му се дават пари за глупости.
    Препоръчвам ти добавките на STP. Тествал съм ги на 155 и знам, че действат...... наистина.....
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed '00
    Alfa Romeo 155 1.7 T.S. '94
    Alfa Romeo 90 2.0 '87

  11. #11
    Запален алфист jblmusic's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София,Пловдив
    Posts
    128

    Default

    След първия тест с добавка Хелиос разлика осезаема не видях.
    20 литра бензин 95 с добавка за 20 литра колата си ускоряваше както преди.
    Сега мисля да тествам Лики Моли и Кастрол.
    поздрави
    http://img249.imageshack.us/img249/283/animatedyd0.gif
    punto GT '96

  12. #12

    Default

    RedeX червения ползвам, този който е за инжекции и съм много доволен. Наистина се усеща ако забравя да сложа... знам, че някой ще си мопимсли, че е внушение, но не е.
    Моята кола много капризно се отнася към бензина също. Случвало ми се е по принуда ако няма ЕкоЕлда наблизо да заредя от друга бензиностанция и после почват да ми играят оборотите от кофти бензина.....спирам на първата следваща бензиностанция...слагам от добавката на Редекс и доливам съмсем малко бензин за да го отмие надолу......тръгвам и оборотите не играят..... ааа и има разлика при набирането определено.
    Зимата не ми помага за икономия на гориво (само вървенето), но лятото има разлика....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  13. #13
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    На Хелиос-а пише че осезаем ефект се появява след един резервоар или след 50л изразходено гориво. И аз на 2 пъти слагам таквоз "слънце" и сякаш е по- добре. Ами то като има нафталин вътре...
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  14. #14

    Default

    днес "на живо" си говорихме и с други колеги от форума и май мнението си остава, че за Туин Спарк-овете Редекс-а червения наистина има ефект, а за дизелите не малко колеги са споделяли добри неща за Golden Eagle-a...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  15. #15
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default

    Преди няколко дена си взех препарат за почистване на инцекционната система на "СТП - инжектор клийнър" за 17лв.за разреждане на един резервоар.Направи ми впечатление че колата почна много по-добре да върви, все едно съм й сипал "октан буустър".Сякаш принципа му действие е същото.Стана й по-икономична....
    156 1.8 TS '98

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •