Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Налягане в резервоара?!?!

  1. #16
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    някой все пак да е борил проблема със запушени тия системи за улавяне на бензиновите пари и вентилация на резервоара? щото налягането си го имам пак, не е изчезнало.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #17
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Мойта си има налягането ама само лятото.Иначе нямям такижа проблеми.Всеобшият проблем е със лампата-светва малко под 1/4 или на 1/4 ама.. съм карал и почти на 0 и нишо не е ставало.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  3. #18
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    И при мен винаги имаше налягане. Накрая ми писна и... свалих гуменото уплатнение на капачката. От тогава... повече не се е получавало.
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  4. #19
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Моята също прави голямо налягане в резервоара - като започна да отвивам капачката и съска като пепелянка
    След консултация с известен Ала-майстор се оказа, че това е заради запушен клапан за обратните пари, който се намира точно над задна дясна гума - не се сервизира, направо се сменя, но смисъл няма щот е много скъп... (в смисъл за такава част). Мисля си дали няма да е добре направо да се махне тоя клапан, и да се снади маркуча ?!?
    Иначе за показанията на резервоара - май няма Алфа, чийто бензиномер да показва точно. Моята веднъж ми изгасна докато стрелката бодро си показваше почти една черта над 0-та ... така че си водете сметка на сипаното гориво и изминатото разстояние ! Иначе започвам да си мисля, че лампата за бензина ми е дефектна - свети почти постоянно напоследък
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #20
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    да и аз четох по мауалите за тоя клапан - Multifunction valve се води! Този клапан при повишено налягане пуска парите към уреда в предния десен калник който ги улавя и праща от време на време към входния колектор да ги изгаря колата, като тогава в тоя режим мотроника управлява по-бедно инжекторите. Отделно при изпразване на резервоара, когато започне да се създава вакуум, този клапан трябва да отвори под едно пак прагово налягане и тогава да влезе въздих в резервоара и да предодврати вакуумирането му! Аз си мислех дали работи тая моя система с клапана отзад и системата за улавяне на пари отпред. Системата отпред има активен вънглен в нея и си мисля че след 13 години едва ли е вече активен тоя въглен. Отделно има някаква пробка отдолу за почисване уж. При положение че имам налягане в резервоара, предполагам че тоя клапан е заял в затворено положение! Предполагам смяната му изисква и сваляне на резервоара! АКо и е толкова скъп незнам...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #21
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Добре де... за този клапан ясно, но аз грешка ли съм направил, сега като махнах самото упланение на капачката за резервоара
    Сега парите си излизат свободно... и налягане не ми прави.
    Толкова ли е важно да ги върти вътре тея пари и да ги изгаря
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •