Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Нечовешки кондненз

  1. #1
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default Нечовешки кондненз

    Нечовешки кондненз, когато седна във влажно време и за 10 секунди по прозорците се образува парна завеса, чувствам се в подводница, и отделно никаква видимост. От утре се снабдявам с еден сюнгер да попивам и бърша като ненормален. Някой има ли подобен проблем и измислил ли е решение!
    156 1.8 TS

  2. #2
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Ми те продават някъв препарат с който се намазват стъклата за да не се образува конденз.Ма не съм го пробвал
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Най-вероятно ти се е намокрил филтъра на купето...това става ако са ти счупили щипките на кората при смяната му, при което уплътненията не прилепват плътно към прозореца и при дъжд, сняг или на автомивка влиза вода вътре...трябва да се оправят тези работи и да се сложи нов филтър.
    Дотогава решението на проблема е да си пускаш климатика и стъклата ще бъдат сухи

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    21

    Default

    отвори клапата да влезе въздух от вън
    Alfa Romeo 156 TS 2.0

  5. #5

    Default Re: Нечовешки кондненз

    Quote Originally Posted by Violator
    Нечовешки кондненз, когато седна във влажно време и за 10 секунди по прозорците се образува парна завеса, чувствам се в подводница, и отделно никаква видимост. От утре се снабдявам с еден сюнгер да попивам и бърша като ненормален. Някой има ли подобен проблем и измислил ли е решение!
    Този проблем го имам и аз, и направо ще ме убие ! Ако е валял сняг стъклата са вече изпотени, а ако не са, то като вляза вътре се изпотяват за 10-20 секунди, ако вали дъжд е същото - изпотяват се пак за толкова време. Лошото е, че при мен се оправят след доста време на духалки и т.н. Днес даже ми се изпотиха и стъклата на контролните уреди, ба*ти влагата дето е в купето, ба*ти чудото
    Alfa 147 1.9 JTD !BLACK!

  6. #6

    Default

    я си проверете радиаторчетата За парното дали не пускат

  7. #7
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by Малък_Alfa_гъзар
    Ми те продават някъв препарат с който се намазват стъклата за да не се образува конденз.Ма не съм го пробвал
    Този спрй няма да помогне братми си намаза стъклата на пежото и въобще не му помогна.


    я си проверете радиаторчетата За парното дали не пускат
    Колегата е прав погледнете дали някъде не ви тече от радиаторчето на парното в купето,аз като карах 155-та го имах проблема и го оправих като смених ранчето което отваряше и затваряше парното.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  8. #8

    Default конденз

    Каде са тези радиаторчета

  9. #9
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Нямам намаляване на антифриза, следователно нямам теч на радиатора, и на мен чак след 10 15 мин ми се оправя от духалките. След малко слизам пред блока и ще проверя за всичко което ми казахте до сега. Единият път ЦДто не ми бачкаше, вадя диска и той целият на капки вода
    156 1.8 TS

  10. #10

    Default

    не знам вече, предавам се, след като днес след бачкане се качвам, и съответно за пореден път забелязвам адски тежък конденз, а бързах и се наложи да го забърша с нещо подръчно - и като се образуваха едни ми ти капки, все едно някой е пръскал с маркуч стъклата отвътре ...
    за утре съм се оборудвал с нова гюдерия, обработена преварително в топла вода, микрофибърна кърпа и един от ония спрейове за против изпотяване, дето май нищо не става от тях, ама да пробвам ...
    иначе ми е ясно че в купето попада влага от някъде, но откъде ??
    Alfa 147 1.9 JTD !BLACK!

  11. #11
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Тази тема се разисква винаги когато завали дъжд или стане по студено. Ако е разтърсите из форума ще намерите томове изписани по въпроса Търсете не само в този раздел а и в останалите.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  12. #12
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    а като врътнаше най-дясната врътка на положение МАХ не се ли изчиства
    тогава пуска и компресора да изсушава, и подгряването на задното стъкло, и духа яко върху стъклата
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  13. #13

    Default

    ще пробвам ,ама ако не се оправи кво шъ прайм
    благодаря за съвета

  14. #14
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Е оправя се след 15 мин тъкмо като съм се прибрал вече
    156 1.8 TS

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    48
    Posts
    209

    Default

    ето това (на снимката) е единия виновник за конденз, ако обаче е много голям по скоро трябва да има теч на антифриз, дори от най-малките му изпарения се образува голям конденз

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •