Results 1 to 5 of 5

Thread: Заяждаща брава-влага+прах?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default Заяждаща брава-влага+прах?

    Здравейте,

    Напоследък се ядосвам със заяждащите брави на 2-те прдни врати. Значи, и през лятото се поиявяваха засечки, но сега - отвлага и прах ли, не знам, доста често бутонът заяжда и направо дразни. Особено на дясната врата почти винаги трябва да се намесва ключ, за да се раздвижи и да се освободи бутона...

    Наскоро смазвах с олио на ШЕЛ, имаше подобрение след 1 ден, нещата се пооправиха, но проблемът продължава, не е напълно изчистен.

    Какво мислите?
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Банкя city
    Posts
    97

    Default

    И при мен го забелязвах първоначално когато ми я докараха, но скоро не се е появявал... ?!??
    Инчае съм се сдобил с един спрей литиева грес, и ако пак го направи, ще поразглобя вратите и ...
    Моbile: 0884612720, ICQ# 92621498, Skype: satamototo
    Луд ужасник с 03' 156 SW 2.4 JTD Distinctive HIGH CD (ECU fine tuning by Bobo Готиното)

  3. #3

    Default

    Пробваи с спреи WD40 има го в бензиностанциите, железарии те, Бриколаж, Практикер и т.н.Около 4-5 лв. струва по принцип е за болтове и разни заяждаши и клеясали неща.Ама аз пръскам на всякъде където нещо ми скърца или заяжда и винаги съм доволен.И дори и понякакви тоци да пръскаш не дава късо.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas
    Пробваи с спреи WD40 има го в бензиностанциите, железарии те, Бриколаж, Практикер и т.н.Около 4-5 лв. струва по принцип е за болтове и разни заяждаши и клеясали неща.Ама аз пръскам на всякъде където нещо ми скърца или заяжда и винаги съм доволен.И дори и понякакви тоци да пръскаш не дава късо.
    Това е решението!
    И аз имах този проблем преди 2-3 години, напръсках обилно и оттогава всичко е ОК!

    2000 156 SPORTWAGON SELESPEED
    1998 145 1.6 T.SPARK

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    Днеска в METRO за малко да си купя този спрей, но се разколебах, защото разяждал даже и гуми, май и пластмаси. Т.е. трябва да се пръска доста внимателно с него и не навсякъде...

    Иначе си взех 2 спрея за друго - за гумените уплътнители на вратите и срещу изпотяване на стъклата...

    Ако за ключалките наистина става - ще го взема!
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •