Results 1 to 6 of 6

Thread: Спешна Помощ за централното

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default Спешна Помощ за централното

    Някой знае ли къде се намира точно платката(модула) за централното заключване при Алфа 145 97г.? Kакви цветове са кабелите на централното (отключване и заключване)?
    Искам сам да си вържа централното към дистанц. на алармата(не е оригиналната), защото в момента отключвам и заключвам с ключа. Вчера обаче замръзна и се наложи да влизам през багажника
    Моля помагайте!
    Alfa 145 2.0TD 97g
    Alfa 156 1.8T.Spark 99 sport packet

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Не ти е нужно да намираш платката - алрмата се свързва така че да подава маса при заключване/отключване на един от двата сигнални кабела, който идват от машинката на вратата към модула и се намират в общия сноп излизащ от вратата. Кабелите ги има като цветове в схемите за 156 /примерно/ в Auto Data. Ако се притесняваш да не объркаш нещо мини да ти го направя.

    Желателно е да кажеш и каква ти е алармата, за да ти се обясни и да се види от кой тип е - с вградени релета за централно /ще ти бъде една идея по-сложно да го направиш/ или с два сигнални извода само. Ако нямаш схема на свързването на алармата е малко по-сложно.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Quote Originally Posted by Viktor_
    Кабелите ги има като цветове в схемите за 156 /примерно/ в Auto Data.
    Мерси колега за информацията, но точно това което съм цитирал за момента ми е най необх. инфо.Ако можеш да ми кажеш точните цветовете, много ще съм ти благодарен. Същата процедура ще трябва да правя и на 156-цата, където пак само алармата ми е вързана към дистанц. без централното.
    Alfa 145 2.0TD 97g
    Alfa 156 1.8T.Spark 99 sport packet

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    142

    Default

    Колега кабелите от машинката на шофъорската врата към модула за централното са бял и светло син. На единия алармата подава маса за отваряне, а на другия подава пак маса за затваряне. Опитно ще установиш кой е up/down. Нь 156 цветовете са същите. ПРедложих ти да ти го свържа, защото има два светлосини кабела в снопа и може да се объркаш. За да си сигурен кой от двата е гледаш дали работи централното като му подадеш маса при затворена врата.

    Ако алармата ти не е с вградени релета е по-лесно, защото директно свързваш двата и извода за централно към тези кабели които ти кацах. Ако е с вградени релета правиш следното: двата com ги свързваш към фабримната инсталация /бял и светлосин/, двата NO /нормално отворени/ на маса, а двата NC ги режеш/аз ги изваждам от куплунзите за по-прегледно/.

    Ако нещо се затрудняваш монтирал съм аларми и на 146 и на 156 така че давам консултаций и на място $$ хаха.

    Ей ще ме бият колегите, че не щеш да дадеш 10лв на майстор да ти го свърже, хаха.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97
    За мерси, не ме търси!

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Quote Originally Posted by Viktor_
    Колега кабелите от машинката на шофъорската врата към модула за централното са бял и светло син. На единия алармата подава маса за отваряне, а на другия подава пак маса за затваряне. Опитно ще установиш кой е up/down. Нь 156 цветовете са същите. ПРедложих ти да ти го свържа, защото има два светлосини кабела в снопа и може да се объркаш. За да си сигурен кой от двата е гледаш дали работи централното като му подадеш маса при затворена врата.

    Ако алармата ти не е с вградени релета е по-лесно, защото директно свързваш двата и извода за централно към тези кабели които ти кацах. Ако е с вградени релета правиш следното: двата com ги свързваш към фабримната инсталация /бял и светлосин/, двата NO /нормално отворени/ на маса, а двата NC ги режеш/аз ги изваждам от куплунзите за по-прегледно/.

    Ако нещо се затрудняваш монтирал съм аларми и на 146 и на 156 така че давам консултаций и на място $$ хаха.

    Ей ще ме бият колегите, че не щеш да дадеш 10лв на майстор да ти го свърже, хаха.
    Благодаря ти много Златен си
    Alfa 145 2.0TD 97g
    Alfa 156 1.8T.Spark 99 sport packet

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    На 145-цата от раз ги уцелих кабелите за централното (светлосин и бял) ,както ми каза Victor и работата заспа
    Оба4е при 156-цата тая процедура изглежда голяма мъка. Не мога да разбера кои излизат от вратата и в снопа където се събират многото кабели(тука трябва да са и за централното) става ебати какафонията. В тоя сноп от кабели не виждам тънък бял кабел (има сив), а светлосини има няколко.Голяма игра ще е да ги тествам всичките.
    Та въпроса ми е кабелите за централното при 156-цата пак ли са същите цветове или се различават от 145-цата? Victor помагай please
    Alfa 145 2.0TD 97g
    Alfa 156 1.8T.Spark 99 sport packet

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •