Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Радиатор от темпра за моята кошница

  1. #1
    пристрастен sabrax's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    съсетните села
    Age
    42
    Posts
    55

    Default Радиатор от темпра за моята кошница

    Здравеите колеги,тази моята каляска си иска през две седмици да и се обраща внимание Сега само ме изчака да и сменя термостата,датчика за температурата и антифриза и като се разтече водния радиатор та няма спирка.Забелязах горе долу от къде тече имаше нещо като силикон там.Та на въпроса някои ми беше казал че за 155 ставал радиатор от темпра които предполагам е значително по евтин.Имали някаква истина?Благодаря
    Alfa 156FL засилена
    Ducati Panigale 899

  2. #2

    Default

    От Темпра незнам,но колегата kris11 май беше сложил от Самара
    Ама неговата е 8 в. и незнам дали са еднакви със 16 волтовите.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  3. #3
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    А защо не проеришпри италяннеца за втора ръка радиатор
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    108

    Default da

    става и от темпра и от крома ... цена около 140-150lv при цена 270 за алфа само заради името......разликата е в отвора за датчика за перката. Трябва да се запуши и готово


    Ако нещо не е ясно -питаите

    успеx
    Alfa Romeo 155 Super
    2.0 16V TS

  5. #5
    пристрастен sabrax's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    съсетните села
    Age
    42
    Posts
    55

    Default

    благодаря колега,и аз съм забелязал че цените са бая нагоре само защото е за алфа Даже се разрових из темите и срещнах мнения че ставал и от лада 2110
    Alfa 156FL засилена
    Ducati Panigale 899

  6. #6
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default Re: da

    Quote Originally Posted by gallena
    ......разликата е в отвора за датчика за перката. Трябва да се запуши и готово
    А тогава датчика къде се слага
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    108

    Default

    на 2.0 16 TS с клима датчика не е на радиатора
    Alfa Romeo 155 Super
    2.0 16V TS

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    стара загора
    Posts
    21

    Default

    На 2000 16 v датчика е точно на радиатора.
    alfa 155 2.0 16v

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    стара загора
    Posts
    21

    Default

    На 2000 16 v датчика е точно на радиатора.
    alfa 155 2.0 16v

  10. #10
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Добре, а при 8V ? Къде е датчика и става ли такъв радиатор от темпра
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  11. #11
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    Добре, а при 8V ? Къде е датчика...
    На мойта е в долния ляв ъгъл( от страната на шофьора) на радиатора. През него източвах системата , когато я промивах след ремонта. Проблем ми беше , че не можех да вкарам никакъв ключ и съм го стягал на ръка.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  12. #12
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA
    Quote Originally Posted by VFTI
    Добре, а при 8V ? Къде е датчика...
    На мойта е в долния ляв ъгъл( от страната на шофьора) на радиатора. През него източвах системата , когато я промивах след ремонта. Проблем ми беше , че не можех да вкарам никакъв ключ и съм го стягал на ръка.
    И на моята совалка на последните 2 радиатора беше там, сега на самаровия е в средата на дясната страна, от същата гледна точка... Чисто нов, руски, оригинален - 75 лв. В сравнение с най-евтиния Бер, който можех да си уредя за 196 лв си мисля, че половин ден заигравка с трансплантацията си струва. При тези с клима не знам как ще стане, както не знам и как е при 16 V. Сделаното, обаче е без грешка и за сметка на това е "тънка лайсна" . От както го присадих спрях с постоянните инвестиции в антифриз.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  13. #13
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Радиатора е и като на Типо 1.6 двувалка(швейцарка).Разликата е в изходния щуцер за обезвъздушаване при типото,който е отгоре откъм шофьорската страна.Запушва се с течен метал и няма грижи.Пробвано!
    Най-търсения радиатор при италианеца,едва ли го има в наличност.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  14. #14
    Rosso Corse Wolfy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София / Дупница
    Age
    38
    Posts
    247

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi
    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA
    Quote Originally Posted by VFTI
    Добре, а при 8V ? Къде е датчика...
    На мойта е в долния ляв ъгъл( от страната на шофьора) на радиатора. През него източвах системата , когато я промивах след ремонта. Проблем ми беше , че не можех да вкарам никакъв ключ и съм го стягал на ръка.
    И на моята совалка на последните 2 радиатора беше там, сега на самаровия е в средата на дясната страна, от същата гледна точка... Чисто нов, руски, оригинален - 75 лв. В сравнение с най-евтиния Бер, който можех да си уредя за 196 лв си мисля, че половин ден заигравка с трансплантацията си струва. При тези с клима не знам как ще стане, както не знам и как е при 16 V. Сделаното, обаче е без грешка и за сметка на това е "тънка лайсна" . От както го присадих спрях с постоянните инвестиции в антифриз.

    Колега дай да измислим нещо по въпроса с радиаторите - вече имаш познания по руското творчество... Мисълта ми е ако не е проблем да дадеш акъл как стават нещата, пък реванша е сигурен Говоря за някаква срещичка - или стандартните в Студентски, или по удобно за тебе време... Пък гледам, че има и други желаещи да се "просветят" в изкуството с радиаторите - може да си спретнем среща "Направи си сам"... Пък почерпката сама ще дойде :P
    Бивши: 155 2.5 V6, 156 2.4 JTD 150, 166 FL 2.0 CF3
    Настоящи: 155 2.0 8V - първата любов + 155 2.0 16V донор + 155 2.5 V6
    Thank you, VFTI, thank you!

  15. #15
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    Радиатора е и като на Типо 1.6 двувалка(швейцарка).Разликата е в изходния щуцер за обезвъздушаване при типото,който е отгоре откъм шофьорската страна.Запушва се с течен метал и няма грижи.Пробвано!
    Най-търсения радиатор при италианеца,едва ли го има в наличност.
    При самаровия има същият щуцер на същото място. Аз го запуших с късо маркуче за вакум и навит винт от другата страна стегнат със скобичка.

    Колега дай да измислим нещо по въпроса с радиаторите - вече имаш познания по руското творчество... Мисълта ми е ако не е проблем да дадеш акъл как стават нещата, пък реванша е сигурен Laughing Говоря за някаква срещичка - или стандартните в Студентски, или по удобно за тебе време...
    Аз съм от Надежденската групичка и Ст. град ми е почти като до Пазарджик . Бачкането ми е в Х. Димитър и евентуално някъде там, някога може да се разберем, ама принципно само совалката е до там и после излитам с някой служебен мръхтар, та и там ме няма все едно. Тази неделя гледам е време за среща, та като се има предвид, че досега не съм посещавал това мероприятие , може за там да се разберем нещо (стига да не съм на бачкане естествено, че при мен може делничните дни да са почивни, а неделничните - работни)...

    Едит. Може и в Събота, който може тук, че и без това надежденци, не знам да са имали някога на среща повече от 4-рима (отново, обаче условието е да не съм на работа, ще знам със сигурност петък вечерта)...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •