Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Проблем след 3000 об/м

  1. #1
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default Проблем след 3000 об/м

    След като загрее колата ,и отвори термостата от 3000 об/м на горе набира много мудно,даже ако се подаде рязко повече газ започва леко да придърпва.Закачиха я на диагностика ,показа само че е падало налягането на фреона,но лятото го сменях,и е нормално това.Друго нищо не излезе.Докато е студена си набира нормално,отворили големия кръг и става мудна.Майсторите казаха , че всичко било наред,е как ще е наред като не ускорява нормално.Еми всичко си показвало че е нормално.Ми нормално било за Италиянска кола,егати и майсторите.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Една от причините може да е дебитомера попитай някой колега дали не може да ти даде да пробваш с неговия да видиш дали не е от това. Имам един поснат колата му беше по сущия начин вървеше кокато е студена а като сагрееше и започваше да се мъчи колата не е алфа но проблема е сходен на него му бяха объркали центровката като сменяли ремъка и след около година ходене по сервизи един пич с една отверка прехвърли зъб на ремъка и колата си заспа. Може и да не е от това ама колата изобщо не трябва да се държи по този начин.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Намери работещ дебитомер и пробвай с него.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  4. #4
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Търся някой колега ако може да ми услужи за проба с дебитомер.Благодаря предварително,и аз се съмнявам че е дебитомер,но пък ако не е ,вместо нови зимни гуми ще трябва да купувам дебитомер,ей така да си имам.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Няма никаква логика да е от дебитомера. Ако се е скапал ще ти се "дави" колата още докато е студена, а твоята казваш си върви нормално докато е студена. По скоро може да се бъзика ламда сондата
    Alfa 145 2.0TD 97g
    Alfa 156 1.8T.Spark 99 sport packet

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Докато е студена компютъра обогатява сместа и са това колата може да върви нормално но като загрее сместа вече е нормална, а и колегата казва че са я закачали на диагностика то се вижда дали работи или не ламбдата. Колегата Tinoto мисля чее сменял дебитомер и познава добре симптомите при този проблем.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Докато е студена компютъра обогатява сместа и са това колата може да върви нормално но като загрее сместа вече е нормална, а и колегата казва че са я закачали на диагностика то се вижда дали работи или не ламбдата. Колегата Tinoto мисля чее сменял дебитомер и познава добре симптомите при този проблем.
    Бая глупости си изписал! Но поне не пиши толкова убедено че някой може да се подлъже
    Е това че като "загрее и сместа става нормална" най ме накефи. Еми щом сместа си е нормална кво и пречи на колата да върви след като загрее????
    И "компютъра" за да се ебава със сместта взима инфо от некви датчици!
    Alfa 145 2.0TD 97g
    Alfa 156 1.8T.Spark 99 sport packet

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by ZAZ
    Quote Originally Posted by Novachev
    Докато е студена компютъра обогатява сместа и са това колата може да върви нормално но като загрее сместа вече е нормална, а и колегата казва че са я закачали на диагностика то се вижда дали работи или не ламбдата. Колегата Tinoto мисля чее сменял дебитомер и познава добре симптомите при този проблем.
    Бая глупости си изписал! Но поне не пиши толкова убедено че някой може да се подлъже
    Е това че като "загрее и сместа става нормална" най ме накефи. Еми щом сместа си е нормална кво и пречи на колата да върви след като загрее????
    И "компютъра" за да се ебава със сместта взима инфо от некви датчици!
    Не мисля че е правилно да определяш постовете ми като глупости щом аз не давам такава оценка на твоите. Повтарям ти че е ако е от ламбда сонда диагностиката ще я хване защото за да прави това трябва де е забила на обеднена смес което веднага ще цъфне на диагностиката и ако някой от въпросните датчици не дава коректна стойност в определени граници компютъра ще го замести с усредена стойност и това пак ще се хване на диагностиката . Единственото което не може да се замери на диагностиката точно е дебитомера защото на място не може да се симулира натоварване на двигателя на място.
    и пак повтарям когато двигателя е студен работи с ламбда 0,6-0,9 това е богата смес и дори стойностите който да отчита дебитомера да не са много коректни високата ламбда го компенсира ,но като загрее работата става зле.
    П.С. Най лесния вариант е да се пробва с друг дебитомер нищо не се губи
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Не е дебитомер,сменихме ги с колегата,неговата кола върви с моя,а моятя не върви с неговия дебитомер,същият проблем.Но бях сигурен и си мислех същото като колегата Новачев,и още си мисля защо на две места на диагностика я карах и на двете места не хванаха нищо.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Габрово
    Posts
    7

    Default

    Моето мнение е че датчика на температурата не отчита коректна стойност когато загрее автомобила ти.Провери го него.На диагностиката не го отчита като грешка,понеже си показва стойности все едно си работи,но тези стойности не са верни,не отговарят на реалната температура на охлаждащата течност.
    Ходя си пеша.

  11. #11
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    В Автодата дали ги има стойностите на температурният датчик,да ги измеря и сравня с верните стойности.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  12. #12
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Моя дебитомер го хванаха на място. Едно че беше запаметена грешка, и второ при празен ход отчита 14л въздух вместо 8л. Вярно, че чека светна ден по- рано след като ударих прекъсвача на 3-та т.е. на максимално натоварване. Оттам компа пуска повече бензин, ламбда сондата се шашка и отчита и тя грешка. Явно на колегата по- подробно трябва да се гледа на екзаминер за некоректни стойности. Има и друго, че сондата почва да работи след достигане на определена температура и коригира сместа в рамките на 10-20%/ по спомен/. Аз мисля, че ще излезе някой температурен датчик или свещи не за тая кола, с друго топлинно число. И друго- след смяна на дебитомера с нов вече не ми гасне като я паля сутрин
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  13. #13
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by tipo1960
    В Автодата дали ги има стойностите на температурният датчик,да ги измеря и сравня с верните стойности.
    Виж по долу в линка картинките за Motronic 1.5.5 описанието е на опел но единствената разлика с алфата е в повечето свещи на алфата има ги стойностите на датчика
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #14
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Температурния датчик беше.Нормални стйности при отворен термостат трябва да е в рамките на 292-362 ома.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Е браво щом си се преборил а този "майстор " на диагностиката не го ли видя че не отчита както трябва или само прочете грешките.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •