Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: ЗА ТЕРМОСТАТИТЕ

  1. #16
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    Quote Originally Posted by mll
    Quote Originally Posted by stefi
    моя термостат го смених преди два дни от ТиН марка BEHR и от тогава насам загрява доста бързо и стига 90градуса и не спада.А преди това като се спуснех по някой наклон и ми падаше до 60 градуса.А по въпроса на колегата не само на италианските коли се сменят термостати сега масово ,защото преди мен смениха мой мюпознати- на Рено Меган ,на Хонда Сивик това незначи ,че тези марки са проблемни!
    ...и аз съм така....вдига ми докъм 72 гр. и там държи...а се пуснеш по надолнище, или минеш в пенсионерски режим на каране..пада и до 60 гр....само шипка като качвах скоро ми дигна 90 гр.....ще го махам, ами....я подскажете къде точно се намира този термостат на 156-2.4 JTD, че като знам що листи са из мануала и че вс. е на талиански... мерси
    ...с климатик е...значи е в ред,а...??? А иначе целият тази позиция 17 - този кютюк ли му е термоса...не е класически елемент термостат,а ???

    ндааа
    ама на 2.4 жтдд с климатик повече от 70 не дига
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  2. #17
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    съсем класически термостат си е
    а дали ти е в ред по нета ми уекинко трудно да позная
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #18
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Смених си термостата .......... преди смяната температурата извънградско беше около 60 градуса - сега е около 70-72градуса .... градско не вдига повече от 75 -80 градуса - само в задръстванията стига и държи на 90 ................ какво още трябва да се гледа за да се нормализира температурата ................ ,че пак ми се струва ниска .................!?

  4. #19
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    ...за 1.9 и 2.4 JTD данните за термостата са: започва да отваря при 78-82 гр.С; а напълно отворен е при; и след : 86-90 гр.С !!! Така че поведението на термостатите около тия стойностти ...е нормално....
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Банкя city
    Posts
    97

    Default

    Да споделя и аз:

    Преди да сменя моя термостат, стрелката почваше да отлепя след около 10 км при работа на двигателя до 2000 rpm и трудно качваше 60*. Натоварено градско движение - 65*.
    Купих си въпросния термостат след няколко опита да ми продадат такъв за 136 и 140 HP. При 150HP започва да се използва G.146 на BEHR, който се ползва и при 2.4 JTDm (20v). Смяната е малко по-трудна (за справки Жоро от клубния сервиз).
    След смяната колата до 5 км качи малко под 90* и там си остана независимо от експериментите ми (извънградско на 5-та със 60-70км/ч). Парното стана брутално!
    След това мое наблюдение, считам, че теориите за "нормални" 70* при JTD са основани на блокирал в отворено положение термостат.
    Така че съвет от мен - подменете си блокиралите термостати барабар с датчиците, за да може двигателите ви по-лесно да постигат оптимална работна температура и да не се износват и скапват залудо, а също така и да имате свястно отопление.
    Тези които са с климатроник, да не се лъжат, че той е с четирипътен винтил, и разбирате ли ще ги топли и при студен двигател. Климатроника не е инверторен !
    Моbile: 0884612720, ICQ# 92621498, Skype: satamototo
    Луд ужасник с 03' 156 SW 2.4 JTD Distinctive HIGH CD (ECU fine tuning by Bobo Готиното)

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default Алфа на газ

    Знам ,че въпроса ми е тъп ,ама дали е възможно да има термостати за коли с газова уредба и такива за коли без газова уредба ?
    145 1.6 TS 1998 г.

  7. #22
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by bemy View Post
    Знам ,че въпроса ми е тъп ,ама дали е възможно да има термостати за коли с газова уредба и такива за коли без газова уредба ?
    Кое според теб трябва да е различното? Такова чудо мисля, че няма.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #23
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by bemy View Post
    Знам ,че въпроса ми е тъп ,ама дали е възможно да има термостати за коли с газова уредба и такива за коли без газова уредба ?
    Ми на охладителната уредба й е все тая на кво гориво е колата - задачата й е да поддържа работната температура около 90гр. и изправно охлаждане успешно се справя с тая задача и с газ, и с метан.
    Така, че - няма, освен в специални рацерски изпълнения
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    А дали при механична причина за постоянно отворен термостат с някакъв препарат може да реши проблема ?
    145 1.6 TS 1998 г.

  10. #25
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  11. #26
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by bemy View Post
    А дали при механична причина за постоянно отворен термостат с някакъв препарат може да реши проблема ?
    Не може, отговорът е в тоя цитат, взет наслуки от нета:

    "Тайната на термостата се намира в малкия цилиндър, разположен на устройството от страната на двигателя. Този цилиндър се пълни с термо-разширяващ се восък, който започва да се топи обикновенно при 82 или 88 градуса Целзий. Прът, свързан с клапан натиска този восък. Когато восъкът се топи, той се разширява значително и избутва пръта от цилиндъра, отваряйки вентила."

    Тоя прословут парафин е причината и за тоталната смяна на термостатите по коли втора ръка, както и за легендите, че италианките не държат температура, щото стоят дълго време с паднало ниво на антифриза и изсъхнал термостат. Не знам как става, но старите майстори твърдят, че това е "смъртоносно" за парафинчето вътре - практиката го доказва

    Пример: купуваш си готина италианка на далавера, а стрелката й постоянно шари м/у 40 и 80 градуса (щото е много чувствителна, според някои спецове), бодваш й един ренде-термостат от Рено5 и хоп - пустата стрелка изведнъж си загубва чувствителността, залепне около 90гр. и години не мърда оттам ... личен опит, двукратен, в подписа.
    Last edited by Zarini; 10-12-2011 at 00:28.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

  12. #27
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    За уредите може да поспорим, сменял съм дебитомер и на 156 пак шава (е не в тоя диапазон де, но да кажем 80-95 по стрелка), а на 146 не помръдва.
    Та си има и уреда значение...
    А това дали термостата е оригинален или гавра от ренде... не променя поведението на уреда.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    Преди 4 г ,когато взех колата ,естествено термостата беше за смяна .Смених го с/у 160 лв ,но чувствителна промяна нямаше ,разбира се температурата се вдигна ,ама продължи да загрява бавно та затова си викам дали нещо не е застанало вътре и да пречи да се затваря напълно ,нещо микроскопично ,варовик ли ,ръжда ли .
    145 1.6 TS 1998 г.

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia , Bulgaria
    Age
    34
    Posts
    46

    Default

    И аз си смених термостата Юни месец и много рядко ми качва 90 , само в задръствания и като катеря наклони... Дори днес един приятел ми вика кво става с тва нещо бе , тъй като карам си на дъжда и от 80 и нещо градуса спирам на светофара и пада на 70

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    При мен термостата си е в ред, просто колата загрява бавно. Не мисля да го сменям, по-скоро си мисля дали мога да си инсталирам екстрата за подгряването на антифриза, но дали е наложително ще се види като стане по-студено.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •