Results 1 to 4 of 4

Thread: Леко да ми напомните за подръжката ?!!!! Масло, филтри, ...

  1. #1

    Default Леко да ми напомните за подръжката ?!!!! Масло, филтри, ...

    Карам със Selenia Gold, минал съм около 10000 км от последната смяна. Преди това смених филтри бензинов, въздушен, маслен, свещи, ремъци, ролки и накладки.146 1.6 BOXER Маслото на колко е добре да се сменя, аз мисля че на 10000 вече трябва, заедно с масления филтър. А за другите неща на колко километра е добре?

  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Здравей колега Значи маслото е нормално да се сменя на 10К км, освен ако не е Приста или нещо подобно. В България горивата са отврат :wazuup: и цапат много повече Затова е препоръчително да се сменя на толкова Със смяната на маслото сменяш маслен и въздушен филтър. Горивен мисля, че беше на 20К км, накладки като ти светне чек-контрола или като остане 7-8мм феродо (може да рискуваш и повече, ама има и дискове по магазините ). Свещите май са на 20К км (при BOXER , нека колегите с такива мотори да кажат). Ангренажният ремък заедно с ролките на 40-45К км, за да не срещнеш буталата с клапаните и само хубави части
    Това е Алфа
    Ети и малко повече за тези неща: http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1858
    Прочети и другите теми и УСПЕХ!

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Свещите по книжка се сменят на 40 хиляди ако са Голдън лодж а ако са НЖК на 100 хиляди
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4

    Default

    THNKS Другари!!! Свещите ми са Голдън лодж от магазинчето на Оборище, ако не се лъжа там човека беше предишен партньор в Александър Ауто. Значи с маслото и въздушния филтър да сменям? ОК щом сте рекли. Мерси и със Здраве.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •