Results 1 to 5 of 5

Thread: Каква е РАЗЛИКАТА между 1.9ТД Фиат и 1.9ТД Алфа

  1. #1

    Default Каква е РАЗЛИКАТА между 1.9ТД Фиат и 1.9ТД Алфа

    Колеги,
    кой може да ми обясни каква и къде е РаЗликата между моторите 1.9ТД с 1910кубика и 1.9ТД с 1929 кубика, респ. единия се слага на Фиат след 1997, а другия се слага на Алфа 145,146 и Типо,Темпра и Дедра. Знам, че ЖТДто баЗира на 1910 версията, тоест мотора е същия, но главата е друга.Освен това как така тоя мотор 1910 който е с предкамера има пълно електронно управление на помпата.

  2. #2
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    JTD-то не е на база на нито един от двата варианта.
    Трети вариант си е.
    А иначе за разликата аз лично не мога да ти кажа точно в какво се изразява.
    Само този, който е отварял двата варианта, той може да ти каже.
    Иначе технически характеристики, помпи и друго мога да ти кажа, ама не съм го виждал от вътре.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #3

    Default

    ЖТД е на баzата на 1910 кубиковия Фиат мотор, Знам го 100процента понеже на едно жтд с пукнат блок му поставиха такъв мотор, само главата е друга и помпата естествено, дори интеркулера и турбото са същите, става дума За 105 к.с варианта и 100 к.с. предкамерния мотор

  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Знам със сигурност, че блока е различен. Може да има някаква заменяемост между двата варианта, но оригинално блока е друг.
    Блока е еднакъв при 2.4ТД и 2.4ЖТД
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #5
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by bo
    Знам със сигурност, че блока е различен. Може да има някаква заменяемост между двата варианта, но оригинално блока е друг.
    Блока е еднакъв при 2.4ТД и 2.4ЖТД
    В голяма грешка си. Дори и главата е почти същата между ЖТДи ТД при Мареа, Браво и Брава. При Алфа до появата на ЖТД се ползва само стария мотор, който наистина е съвсем различен.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •