Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22

Thread: Индикатор като спирала, какво означава ?

  1. #16
    започва да се пристрастява servosterzo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Plovdiv, Bulgaria
    Age
    36
    Posts
    46

    Default

    Така признавам, че съм омесил понятията тотално, но важното в случая е ,че мойта мисъл за мен е ясна.

    Иначе за свещите: ЕТО какво си пише в книгата на Алфа 147!!!!

    стр. 284 -> Candele di accensione (*) Възпламенителни свещи !!
    1.6 T.spark NGK BKUR6ETB(centrali) NGK CR7EKC(laterali)
    1.9 JTD ----- т.е. нямааа , или няма свещи които да запалват, произвеждат искра
    (*)PEr ogni cilindro sono previste due candele diverse, una per tipo
    За всеки цилиндър има по една свещ от всеки тип.
    стр. 86 -> Candelete di preriscaldamento Versioni 1.9 JTD
    Подгряващи свещи- и надолу пише Завърти ключа първо до позиция да се включи електрониката ,тогава този знак ще светне, изчакай да изгасне и тогава запали мотора.

    От там ,като невежа си обяснявам , че тези свещи нагряват възуха в цилиндъра , за да се вдигне до толкова налягането , така че като се врътне ключа до края и горивото се впръска през клапана в цилиндъра да се възпламени.

    За клапаните този двигател има 2 клапана на цилиндър , единият впръсква , а другият изхвърля , новите имат по 4-ри , по 2 за всяко действие.

    аз съм невежа и си признавам , ама поне напредвам,
    а монетата има и втора страна, защото може би понеже съм невежа съм си купил практична кола като Алфа Ромео..........

    или пък просто съм се объркал поради полузаспалия ми мозък към 02:24...........
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD Distinctive
    Una bellissima vettura...
    la forza magnetica della ragazza da sogno.

  2. #17
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    servosterzo написа:
    "а монетата има и втора страна, защото може би понеже съм невежа съм си купил практична кола като Алфа Ромео.......... "
    Мда покупката на Алфа е силно лишена от логика постъпка. Ако някой ме пита за какво я купих не мога му обясня Сега ако се върна с 2 месеца назад . . . пак щях да я купя!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #18
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    а-ве колеги...я ме открехнете как става този номер...като искаш да отговориш конкретно на някой....да му дръпнеш казуса в полето за отговор, оградено в контур, и отдолу да му лепнеш отговора,а? ...пробвах няколко опции,но йок...може и на ЛС
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  4. #19
    започва да се пристрастява servosterzo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Plovdiv, Bulgaria
    Age
    36
    Posts
    46

    Default

    Гледаш на човека на ,който искаш да отговориш мнението, еми горе в дясно има копче цитат или копираш мнението му и в твоя отговор цъкаш бутон quote един път преди текста и един път след.

    Гледаш на човека на ,който искаш да отговориш мнението, еми горе в дясно има копче цитат или копираш мнението му и в твоя отговор цъкаш бутон quote един път преди текста и един път след.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD Distinctive
    Una bellissima vettura...
    la forza magnetica della ragazza da sogno.

  5. #20
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by servosterzo
    Гледаш на човека на ,който искаш да отговориш мнението, еми горе в дясно има копче цитат или копираш мнението му и в твоя отговор цъкаш бутон quote един път преди текста и един път след.

    Гледаш на човека на ,който искаш да отговориш мнението, еми горе в дясно има копче цитат или копираш мнението му и в твоя отговор цъкаш бутон quote един път преди текста и един път след.
    ...това е пробно...мерси колега...баси-стана...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  6. #21
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by servosterzo
    Така признавам, че съм омесил понятията тотално, но важното в случая е ,че мойта мисъл за мен е ясна.

    Иначе за свещите: ЕТО какво си пише в книгата на Алфа 147!!!!

    стр. 284 -> Candele di accensione (*) Възпламенителни свещи !!
    1.6 T.spark NGK BKUR6ETB(centrali) NGK CR7EKC(laterali)
    1.9 JTD ----- т.е. нямааа , или няма свещи които да запалват, произвеждат искра
    (*)PEr ogni cilindro sono previste due candele diverse, una per tipo
    За всеки цилиндър има по една свещ от всеки тип.
    стр. 86 -> Candelete di preriscaldamento Versioni 1.9 JTD
    Подгряващи свещи- и надолу пише Завърти ключа първо до позиция да се включи електрониката ,тогава този знак ще светне, изчакай да изгасне и тогава запали мотора.

    От там ,като невежа си обяснявам , че тези свещи нагряват възуха в цилиндъра , за да се вдигне до толкова налягането , така че като се врътне ключа до края и горивото се впръска през клапана в цилиндъра да се възпламени.

    За клапаните този двигател има 2 клапана на цилиндър , единият впръсква , а другият изхвърля , новите имат по 4-ри , по 2 за всяко действие.

    аз съм невежа и си признавам , ама поне напредвам,
    а монетата има и втора страна, защото може би понеже съм невежа съм си купил практична кола като Алфа Ромео..........

    или пък просто съм се объркал поради полузаспалия ми мозък към 02:24...........
    подгревните не толкова вдигат налягането, а по скоро затовлят възхуха,за да спомогнат възпламеняването....при древните дизели, а и сега при някой камиони...зимно време им се помага с факла от вестник пред смукателният колектор...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  7. #22
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by pifeca
    Ами не е светвала досега, но я карам от лятото и сега са и първите студове ...
    ...слушай майна/ естествено добронамерено шеговито/...да ти заостря вниманието - демек да те светна/...че 2-3 колеги вече изпищяха с тия подгревни....начи мига ли ти 10-тина сек онзи къдрак след като си запалил колата, начи имаш поне 1 изгоряла свещ, но не за туй ми иде реч...ВНИМАВАЙкой и къде щети я сменят, че са много финни и лесно ги късат...т.наречените майстори/с извинение към ония които са се неоакали.../ аз си ги смених сичките - ти както щеш...или FUL или търси и сменяй само лошата...но с развиването леко и внимателно!!!напред-назад...WD40 ако имаш и така....успех
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •