Results 1 to 9 of 9

Thread: Какво е "мап датчик"?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    59

    Default Какво е "мап датчик"?

    Ами не ми работи трябва да го сменя в момента е изолиран и добре че имам газ иначе на бензин не иска. За какво служи това чудо писна ми да не казвам вече къде . То пък не минава месец без да се скапе нещо :wazuup: . Не знам как се казва по точно "мап датчик" или "мап сензор" и за какво точно служи ама май е нещо свързано с празния ход защото на бензин губи обороти. На газ не виждам кой знае какво влияние ама и тук нещо не е както трябва по-бавно ускорява. .
    Помагайте, моля ви!
    Alfa Romeo 33
    1.351
    Boxer
    Imola 90-magarenca

  2. #2

    Default мал датчик

    Да не би да имаш предвид "ламбда" датчик?
    Че аз не съм чувал за "мал"?!?

    Аз, като неспециалист искам да се изтъкна, че това (ако е ламбда) е онуй дето по едни сложни схеми измерва количеството на неизгорял бензин в ауспуха и регулира подаването към цилиндрите.

    мен най-редовно зимата ми замръзва и започва да функционира на режим 15 на 100 , а когато е особено студено и е било много мокро преди това даже и съвсем ми гасне колата.

    Естествено, може и да не съм прав.
    Alfa 33 IE 1.7 8v 1993

  3. #3

    Default мноо съм тъп

    естествено едно бързо въпросче към чичко google
    ме просветли, че има и такова нещо - "МАП" датчик (MAP sensor).
    И както чета пак е пряко свързано с впръскването на гориво.
    Alfa 33 IE 1.7 8v 1993

  4. #4

    Default Мноо учен ще стана

    Накратко:
    'начи,
    отговаря за измерването на разликата между налягането в манифолда и атмосферното.

    Измерената стойност се използва от компютъра на двигателя
    за наблюдение на натоварването (подналягането пада, когато двигателя е под натоварване). Така компютъра може да променя тайминга на свещите, както и горивната смес със цел увеличаване на производителността.

    Ихааа...
    Да не си помислихте, че мноо разбирам?
    Тва е директен превод
    Alfa 33 IE 1.7 8v 1993

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    59

    Default

    Смених датчика и сега всичко е наред
    Alfa Romeo 33
    1.351
    Boxer
    Imola 90-magarenca

  6. #6

    Default

    ммм....
    колко струваше и къде го смени?
    Alfa 33 IE 1.7 8v 1993

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by pth7712
    ммм....
    колко струваше и къде го смени?
    50лв/втора ръка/ заедно с работата. Смених го в първия сервиз който видях. Намерих датчика на Симеон при един арабин.
    Alfa Romeo 33
    1.351
    Boxer
    Imola 90-magarenca

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Аз пък от един майстор останах с впечатлението че на Волво го има само, а иначе си е дебитомер, пак е на Бош , май са едно и също

  9. #9
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by EvgeniiM
    Аз пък от един майстор останах с впечатлението че на Волво го има само, а иначе си е дебитомер, пак е на Бош , май са едно и също
    MAP : Manifold Air Pressure (sensor) - a vacuum gauge. BPW (Base Pulse Width - the calculated length of the pulse, or "on-time" of the fuel injector before any "tweaking" for minor inputs such as air temperature.) fueling is primarily computed from this input on cars so equipped. Another alternative would be MAF.

    MAF : Mass Air Flow (sensor) - an alternative to MAP. This measures actual airflow into the engine and thus doesn't need to make any calculations based on VE (Volumetric Efficiency - the ratio of the amount of air going into an engine to the volume displaced by the movement of the pistons.).

    сори няма време да превеждам
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •