Results 1 to 6 of 6

Thread: Заден лагер

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default Заден лагер

    Единият ми заден лагер (rear bearing) издава периодичен шум като меко тропане, едва доловимо. Чува се само като карам по много хубав и безшумен асфалт по инерция и в повечето случай е почти не забелижим.
    В сервиза ми казаха да го сменям (250 лв), но пък някои колеги ме съветват да не правя такива гимнастики докато не се счупи напълно. Въпросът ми е до колко е опасно това, ако се счупи в движение. Не искам се пребия някъде. Чакат ме 2000 км в следващите 2 месеца, но пък и парите ги нямам излишни, особено като трябва да купувам зимни гуми
    При вас как в положението? Чух че на много коли било така, но колко е вярно, ще разчитам на вашето мнение.
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Не мисля, че е критично веднага да го сменяваш. Мой познат си кара опела доста време със стържещ лагер преди да благоволи да го смени, и то преден.
    166, 2.4 JTD'00

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Лично мое мнение и не ангажирам никого с него е, че с ходовата част компромиси и отлагания-НЕ. Не знам дали си чувал, за блокирали лагери, какво могат да ти причинят.....да не се случва на никой....Верно е, че кинтите никога не стигат, но 2000 км не са малко, той лагера и 20000 може да изкара ама знае ли човек.... Той и моя опел го карах доста време с виещи лагери, но бях проверил колко са износени и знаех че няма да се пръснат....

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    За задната главина ли говориш

    Ако е за задната главина щото тя при 156 се сменя цялата главина ако се счупи по път бих казал ,че резултата ще е доста болезнен цялото колело може да се откъсне и помита всичко брони кланици абе грозна гледка.

    P.S.Ако имаш съмнения иди да я проверят и ако има нещо я СМЕНИ
    EX 156 1.6 TS

  5. #5

    Default

    Имах подобен проблем , искара 10 000 км но на висока скорост се скапва по бързо ( 160- 180 км/h ) Лагера е двоен , оригинален е 210 лв.Започва да вие постоянно и за 200 км звука става много силен и тогава го сменяш.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Лагерът ми не вие, звукът повече прилича на "тък-тък-тък" и е толкова тих, че двигателят го заглушава дори и при 50 км/ч. Аз дори не го забелязах, докато един приятел не ми каза и вкара мухата, че мога да се убия някъде. Въобще противоположни мнения.
    С майстор вече се консултирах и естествено той препоръчва смяна, то е и в негов интерес. За съжаление жиея в Чехия и нямам познат майстор, на който да се доверя. Тук искат да сменят всичко м/у двата номера.
    Иначе не знам дали е задна главина, на английски е "rear bearing".
    Alfa 156 1.8 TS, '99

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •