Results 1 to 7 of 7

Thread: консултация

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Lozen
    Posts
    28

    Default консултация

    колеги карам алфа от година и половина 145,16v,1.4.
    по нея правих-дебитомер,саединител,цялата глава подмених с нови части,вклиучително вал сас вариатор,от два дни правя маслената помпа.вапросат кам вас ми е заслужава ли си да продалжавам да я карам или да я махам.всеки ми казва да я махна,но ви питам вас защото сте по вещи в нещата.
    145/1.4/TS/16v/103hp

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default

    По в нещата от тебе в отношенията ти с колата няма И на мен всеки ми казва продавай я ама аз като съм и сменил всичко защо да я продам на някой да се отвози. Мое мнение.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Re: консултация

    Quote Originally Posted by mirqka
    колеги карам алфа от година и половина 145,16v,1.4.
    по нея правих-дебитомер,саединител,цялата глава подмених с нови части,вклиучително вал сас вариатор,от два дни правя маслената помпа.вапросат кам вас ми е заслужава ли си да продалжавам да я карам или да я махам.всеки ми казва да я махна,но ви питам вас защото сте по вещи в нещата.
    Значи първите две неща които си сменил са консумативи и се сменят на всяка кола Главата е правена,най-вероятно вследствие на недобра поддръжка според мен нещата които си сменил са напълно нормални,и не виждам защо трябва да си сменяш колата Твоя воля
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    А и като си нараинал толкова пари в нея , надявам се не си мислиш че ще ги избиеш при продажбата?
    Няма смисъл да продаваш нещо което си оправил и сега вече ти върши работа е моето мнение.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #5
    Алфадор emilio's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    235

    Default

    Че ти всички основни проблематични пунктове вече си ги преборил - къде ке я продаваш! Карай си я и си гледай кефа. И верно при толкова налята пара ще ти стане мъчно като видиш цените на масово предпочитания "нов внос"
    Алфа Ромео 145 1,8 TS

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Lozen
    Posts
    28

    Default

    мерси за саветите.мислех че помпата и главата сас валовете са ми внанагорно.имам приатели с коли от доста години и не са ги пипали затова питах.мерси
    145/1.4/TS/16v/103hp

  7. #7
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Колега на всяка стара кола и има по нещо за правене един прави скорости друг двигател трети нещо друго ,има и късметлии които попадат на готини колици и само карат и не подменят кой знае какво по тях всичко е на късмет.Не стигай до заключения ,че щом тва се счупило онова се счупило колата или марката е батал.
    Днеска докато си мих колата до автомивката има сервиз и собственика ми е познат ,та отидох да дробим мохабет докато ми мият колата.Та той си купил Рено меган сценик 98 година много наточен и запазен ,даже не е успял да се нарадва минал 300км и 5 скорост заминала сега 1000лв за скорости.А човека поправя коле и на на ден праз ръцете му минават 10-ки коли и не е разбрал ,че скоростите на колата имат ядове и сега вътрешно.Ма плюе рено целия свят му крив и тн... а аз с еспейсчета и му викам ,колко съм доволен от него и как върви а оня още повече се ядосва .Та сравнява че с голфа бил минал 70к километра и немал никви ядове а с реното не бил минал и 300км и скоростите сдиплили та оплю цялата марка и целия свят му е крив ,опитах се да му обясна за късмета но той нещо не ме схвана и си тръгнах .Препоръчах му да си земе гоуфу отново и да се кефка на него
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •