Results 1 to 11 of 11

Thread: Проблем

  1. #1

    Default Проблем

    Колеги някой ще ми каже ли за какво е лампата на таблото в дясно от тази на airbag-a онази която прилича на накрайника на маркуча на бензино колонката? Вчера докато си карах извън града по едно време светна и колата стана една такава като спъната даваш гас и се мъчи. Имам проблем с термостата и трябва да го сменя тези дни извън града в това студеното стрелката на температурата отива към 40 възможно ли е да има връзка между двете?
    Alfa 145 1.8 TS '97

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Lozen
    Posts
    28

    Default

    на мен ми светеше когато махнах дебитомера.за вразка сас термостата незнам дали има,може да имаш проблем сас впрасквачите-?
    145/1.4/TS/16v/103hp

  3. #3

    Default

    работата е там че тогава температурата беше много паднала, и за това си мисля че може да е станало
    Alfa 145 1.8 TS '97

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Не съм много сигурен но си мисля че говорищ за символ който трябва да представлява нещо като дюза която впръсква гориво ако е така означава че компютъра на колата е засякъл некоректна стойност на някой от датчиците. Но не може да е от това че термостата не работи, а всъщност може и да може ако термостата не бачка двигателя се преохлажда прави горивната смес по- богата и при продължително каране така ламбда сондатя се зацапва със сажди не отчита правилно и компютъра отчита грешка. Но може и изобщо да не се дължи на това , така че най добре отиди на диагностика да закачат колата и да ти кажат какъв е проблема
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5

    Default

    Колеги вие колко сте давали за термостат защото на мен днес при италианеца в Варна ми искаха 91лв за някакъв италиански
    Alfa 145 1.8 TS '97

  6. #6
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    В "Автоцентър" на Битоля термостат Behr беше някъде 45-50лв
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Posts
    165

    Default

    в софия behr e 28 лв. от T&N car, за 145 боксер
    Alfa Romeo 156 SW, 1.9

  8. #8

    Default

    Предполагам имате предвид,че най-вероятно термостатите за боксер и Т.С. са различни Като гледам цената на боксеровия ми идва наум,че при него се сменя само "вътрешността"(пружинка и клапанче),а при Т.С. цялото "тяло",откъдето идва и доста по-високата цена.
    Иначе аз сменях съвсем наскоро на 155-цата и цената на BEHR е околу 70 лв.Най-вероятно и за 145/6 Т.С. ще е някъде там
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Posts
    165

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Предполагам имате предвид,че най-вероятно термостатите за боксер и Т.С. са различни Като гледам цената на боксеровия ми идва наум,че при него се сменя само "вътрешността"(пружинка и клапанче),а при Т.С. цялото "тяло",откъдето идва и доста по-високата цена.
    Иначе аз сменях съвсем наскоро на 155-цата и цената на BEHR е околу 70 лв.Най-вероятно и за 145/6 Т.С. ще е някъде там
    цялото тяло се сменя...
    Alfa Romeo 156 SW, 1.9

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by raitchev
    Quote Originally Posted by hsr
    Предполагам имате предвид,че най-вероятно термостатите за боксер и Т.С. са различни Като гледам цената на боксеровия ми идва наум,че при него се сменя само "вътрешността"(пружинка и клапанче),а при Т.С. цялото "тяло",откъдето идва и доста по-високата цена.
    Иначе аз сменях съвсем наскоро на 155-цата и цената на BEHR е околу 70 лв.Най-вероятно и за 145/6 Т.С. ще е някъде там
    цялото тяло се сменя...
    И въпреки това силно се съмнявам да са еднакви
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    varna
    Posts
    45

    Default

    преди 3 дни сменях термостат и го взех 55лв с отстъпка,а на жп гарата го намерих за 48 лв,ама го нямаха в наличност(вече трябва да са го доставили.ако не си намерил -пиши да ти кажа каде ги има.м-у другото моята е 146 1.4 ТS
    skoda 105L -> metaleks
    Fiat uno -> metaleks
    Golf-1 1.8 115hp-prodaden ->Metaleks
    Golf-1 Cabriolet-prodaden s pe4alba
    Peugeot 205 -njama go ve4e
    alfa 146 1.4 16vTS '97 6te vidim do koga!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •