Здравейте колеги,

този уикенд беше доста изпълнен с емоции за мен. По благоприятно стечение на обстоятелствата имах възможността да присъствам на един страхотен тест драйв организирам от Милано моторс. Тръгването беше в 8:00 в събота от шоурума на Алфа, а дестинацията - хотел Ястребец в Боровец. Още с пристигането ми пред шоурума вниманието ми беше привлечено от красивите Алфи чакащи своите шофьори. Тестовите автомобили бяха две 147-ци - едната 1.6 ТС другата 1.9 дизел, две 159-ки с 1.9 дизелови двигатели с по 150 "коня" и едно ГТ със същия двигател. докатро се любувах на гледката пред Милано пристигна и звездата на теста - а именно невероятна червена Алфа Ромео Брера 2.4 жтд 200 с конски сили. журналистите се разпределиха по колите и тръгнахме към Боровец. Любезните домакини оставиха възможността всеки да избира сам от къде да мине, като единствено помолиха да сме към 10:30 в Боровец. аз пътувах с личната си кола, защото не можах да се вредя до друга освен 147-ца (а такава мога да карам всеки ден ) а и не съм журналист и не искам да преча на професиналистите да си вършат работата. Пристигнахме в хотела и започна теста. бяхме разпределени на групи, като бяха отделено по 40 минути на всеки екип да тества всяка кола. В рамките на деня изпитахме удоволствието да караме всички налични коли. след изобилния обяд осигурен от Милано моторс всеки се зае с приятни нему занятия. Едни предпочетоха да се порадват на прекрасния басейн и СПА центъра, други поспаха, а трети избраха да продължат да карат Алфи. Имах удоволствието да карам дълго време 159, ГТ и Брерата. колкото и да ми е странно най-впечатлен останах от 159! няма такава кола! сцеплението й с пътя е невероятно! тази доста голяма и тежка кола е стабилна и уверена в завоите и чак след 30 минути забелязах че колата която карам по завоите с даста висока скорост няма никакви стабилизиращи ситеми! никакви - дори и ЕСП!!! през цялото време 159-ката беше като залепена за асфалта и нито скоростта, нито зимните гуми нито острите завои повлияха на поведението й!!! ВЕЛИК АВТОМОБИЛ!!! един единсвен път задницата леко поднесе на почти обратен завой с 80 но само с леко обиране на волана си влезе обратно в траекторията! ГТ-то също много ме впечатли с динамиката си. от тези коли в ГТ-то най-много се усеша спортния дух на АЛФА и адреналина е много висок! колата е доволно твърда и скоросттъа се усеща осезаемо, което за мен е екстра! сега идва голямата изненада - Брерата! Винаги в представите ми тази кола се е свързвала с типично спортните автомобили. за моя голяма изненада Брерата е загубила голяма част от бруталността си! Карах я веднага след като бях карал моето ГТВ и чувството е съвсем различно. ако в ГТВ-то съм свикнал всичко да е грубо и първично - от шума до дъпер твърдото окачване, то в Брерата попаднах в съвсем друг автомобил. Колата се движи много "мазно" и окачването не е точно спортно. естествено поведението на клата е перфектно - взима плавно и уверено завоите, а дизеловия двигател има нечовешко ускорение. и все пак останах леееко разочарован че италианския звяр се е превърнал в опитомен расов жребец. липсва ми спортния дъх в колата. липсва ми твърдото окачване и рева на мотора. сигурно с бензинов агрегат и спортен пакет колата се променя осезаемо но тестовия автомобил не беше това което очаквах. не ем разбирайте погрешно - колата е уникална и не бих се поколебал и за секунда ако межех да я купя, но просто бях изненадан. вечерта любезните домакини ни бяха организирали дегустация на прекрасни италиански вина и на доминикански пури. за вечерята и особено за вечерта в бара няма да разказвам , защото то е ясно какво се получи . на сутринта поехме обратно към София, като екипът на Топ Гиър и Мотор шоу (сред които се бях вклинил най-нахално и аз) имахме честта да получим Брерата! не мога да ви опиша каква суматоха настана сред селата и градовете през които минахме. гледката на Брера и ГТВ каращи един след друг е наистина впечатляваща! удоволствието беше невероятно! Милано моторс се погрижиха всички да получат доволно много подаръци (щото журналята трябва да се подкупват - нищо лично) а най-интересния от тях са чифт страхотни кожени ръкавици за шофиране с червени конци и надпис Алфа Ромео на тях.....и те така. със сигурност колегата Пинко ше опише събитието много по-добре от мен, но съм толкова ентусиазиран че не се сдържах! по късно ще кача снимки!