Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: задни накладки

  1. #1
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default задни накладки

    някой да ми даде ориентир как се сменят задните накладки на 155 , щото нали има ръчна
    а до сега сам го правил само на барабанни спирачни системи
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    трудно
    трябва ти или специалната глава или добри гарги и яко натискане
    иначе жилото на ръчната е от долу - държи са на скобичка, откачаш, развиваш болта който държи накладките, вдигаш нагоре вадиш старите - почва мъката с връщането на цилиндъра - натискаш и въртиш и по едно време - хоп и готово
    аре успех
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Не е толкова мъка, проблема е само връщането на цилиндърчетата. Яки стиски)


  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Развиваш апарата и докато още не си свалил старите накладки прибираш цилиндърчето с яка отверка и нема ти трбва херкулес и стиски писки
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    ясно не е като предните
    като си купя накладки ще говоря с някои фен да ми помогне за смяната
    пак аз ще се платя
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #6
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Развиваш апарата и докато още не си свалил старите накладки прибираш цилиндърчето с яка отверка
    даа само че се разваля апаратчето така
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Е как да не е като е същото
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default задни накладки

    Действително се сменят с интрумент,аз имам такъв,ако нямате ето една :ключ от обикновена перална машина,тип "рига 13"-колегата Костадин си похвали,че на 155 ги сменял за 10 минути в темата за въздушниа филтър,питай него
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  9. #9
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    значи първо откачаш жилото на ръчната спирачка по горе споменатия от колегата търтей начин след това сваляш спирачния апарат който се държи на два болта развиваш и маркуча за спирачната течност и след като апарата се озове в ръцете ти накладките ги искарваш със каквото ти е кеф а след това връщането на цилиндърчето е лесна работа щото е доста по-удобно за работа когато апарата ти е в ръцете, с натискане бате не става от опит го казвам само с въртене щото самото бутало е завито на винт със усилена(резба с няколко начала в случая четири) трапецовидна резба, има специялни ключове за това, но ако нямаш такъв с гарга също става след това слагаш новите накладки сглобяваш всичко и си готов.по време на смяната ще ти изтече малко спирачна течност, но това да не те притеснява доливаш 50-100гр. и си готов обезвъздушаванета става от едно малко винтче което се намира в горния край на апарата отвиваш го и някои помпи на спирачката докато не започне да изхвърга само течност след като това стане го затягаш регулираш си и ръчната спирачка ако има нужда и готово.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  10. #10
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    значи първо откачаш жилото на ръчната спирачка по горе споменатия от колегата търтей начин след това сваляш спирачния апарат който се държи на два болта развиваш и маркуча за спирачната течност и след като апарата се озове в ръцете ти накладките ги искарваш със каквото ти е кеф а след това връщането на цилиндърчето е лесна работа щото е доста по-удобно за работа когато апарата ти е в ръцете, с натискане бате не става от опит го казвам само с въртене щото самото бутало е завито на винт със усилена(резба с няколко начала в случая четири) трапецовидна резба, има специялни ключове за това, но ако нямаш такъв с гарга също става след това слагаш новите накладки сглобяваш всичко и си готов.по време на смяната ще ти изтече малко спирачна течност, но това да не те притеснява доливаш 50-100гр. и си готов обезвъздушаванета става от едно малко винтче което се намира в горния край на апарата отвиваш го и някои помпи на спирачката докато не започне да изхвърга само течност след като това стане го затягаш регулираш си и ръчната спирачка ако има нужда и готово.
    Хехе,това не става за 10 минути май?
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  11. #11
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    ..... обезвъздушаванета става от едно малко винтче което се намира в горния край на апарата отвиваш го и някои помпи на спирачката докато не започне да изхвърга само течност след като това стане го затягаш регулираш си и ръчната спирачка ако има нужда и готово.
    Колега според мен обезвъздушаването не си го обяснил съвсем правилно. Поправете ме ако греша, но аз винаги като съм обезвъздушавал карам този, който ми помага първо да напомпа на педала няколко пъти. После задържа, аз отварям щуцера, от там изтича течност докато педала опре в пода.Стягам леко щуцера и чак тогава помощника пуска педала и почва пак да помпа. И пак, и пак докато почне само течност да излиза. Или докато не ме намразят всичките ми приятели
    Alfa Romeo 75 24V

  12. #12
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Quote Originally Posted by Kostadin
    ..... обезвъздушаванета става от едно малко винтче което се намира в горния край на апарата отвиваш го и някои помпи на спирачката докато не започне да изхвърга само течност след като това стане го затягаш регулираш си и ръчната спирачка ако има нужда и готово.
    Колега според мен обезвъздушаването не си го обяснил съвсем правилно. Поправете ме ако греша, но аз винаги като съм обезвъздушавал карам този, който ми помага първо да напомпа на педала няколко пъти. После задържа, аз отварям щуцера, от там изтича течност докато педала опре в пода.Стягам леко щуцера и чак тогава помощника пуска педала и почва пак да помпа. И пак, и пак докато почне само течност да излиза. Или докато не ме намразят всичките ми приятели
    да прав си така се прави, просто тоя абзац го претупах на бързо
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  13. #13
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    само да вметна че няма нужда от сваляне на апарата 0 така според мен само се усложнява процедурата
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #14
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    ее не ме мислете за идиот знам как се обезвудушава
    просто не ми беше ясно цилиндърчето как се прибира ама явно се вирти,
    ама що се върти то да не е на резба и ако е как въобще след това ще оплатно в накладките ?/
    това с въртенето е много странно
    аз на предните леко натиснах и цилиндърчето само се прибра а на задните що трябва да го въртя
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  15. #15
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    ако ти е по-удобно и щуцерите ти не са като моите защо не? аз лично като правя нещо свалям всичко което ми пречи
    Alfa Romeo 75 24V

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •