Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Шум в хидравликата 156 2.4 JTD

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by musti View Post
    izhvirlq maslo i masloto e 4erno nalivam mu maslo malko vednaga stava 4erno ako smenq masloto dali 6asa oprai nqma da hvirlq maslo ot pompata ???
    Шаса опрай, и ниама да стаа черну, щом не ти фърга помпатъ......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by musti View Post
    kolegi imam alfa 156 2.0 155 pc pompata na hidravlikata vse izhvirlq maslo i masloto e 4erno nalivam mu maslo malko vednaga stava 4erno ako smenq masloto dali 6asa oprai nqma da hvirlq maslo ot pompata ???
    Ми колега,додрайфало и се е от смрад.Сигурно не е сменяно това масло,от както е кола станала.
    Сега ще намериш от къде хвърля,ще я ремонтираш,ще промиеш хубаво системата и живот и здраве 40к няма да го мислиш,освен ако няма и други поразии от мърлявщината.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #18
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by musti View Post
    kolegi imam alfa 156 2.0 155 pc pompata na hidravlikata vse izhvirlq maslo i masloto e 4erno nalivam mu maslo malko vednaga stava 4erno ako smenq masloto dali 6asa oprai nqma da hvirlq maslo ot pompata ???
    Здравей, колега!
    Предполагам, че си прескочил прочитането на Правилата при регистрацията във Форума. Тук пишем Само на Кирилица. Нека това да бъда само подсказване за спазването на правилата. Приятно пребиваване.

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Сменяй течността при първа възможност, и то с "Тутела" мисля червена.
    мммда,сменяй ама и аз смених течноста на фиатчето и рейката протече,а след една седмица протече е хидравличната помпа.

    щом работи не пипаш,никакви масла,никва профилактика,и аз реших да сменя маслото щото беше черно кат катран,ама си вкарах автогол.бравата е на 156 000 явно от новото масло се разниснаха уплътненията и рейката протека от дясната страна а помпата понеже е с втулка направена се сещаш че си има и тя ресурс нали и протече през семерингата.оста на помпата надрана и се почна:
    -ходене при стругар за престъргване на оста и нова втулка 30лв + нова семеринга 3лв,че понеже е нестандартна в цяля ст.загора само на едно място имаше.
    както и да е сложих я на колата ,поработи малко и пак протека.

    сега ще си правя ново тяло само колкото да ми върти шайбата на хидравличната помпа но без помпата,за да може да ми се върти климатика и генератора,а помпата заминава в коша.сложих си обикновенна рейка 211 лв чисто нова и така край с бозите омръзна ми.

    някой ще пита що не рециклира рейката и помпата-щото искат 200лв за рециклиране на рейка без да дадат гаранция,ами ако утре шурне пак,не мерси.А пък хидравличните помпи са два модела и за единия има ремонтен комплект но за другия няма.

    тъжна историа,сега ми се върти малко по трудно волана не е глезотия,като хидравликата но пък ще е желязна,никви чорби повече

  5. #20

    Default хидравлика

    колеги хидравличната ми помпа фирка малко и хвирля масло. от помпата махнах маслото и пак му сложих веднага стана черна ако сменя маслото дали шаса опраи няма да хвирля масло и помпата няма да фирка ???

  6. #21
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Така, като чета какво си написал си мисля, че ти фиркаш повече и от нея
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  7. #22

    Default

    аз лично източих казанчето с спринцовка и долях нова течност. кастролска няква. после след време пак повторих операцията. въщност бях купил течност просто защото беше под минимума като ми е обслужиха.
    1.9JTD 105+

  8. #23
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Като чета описанието, помпата е тръгнала и един ден ще сдаде багажа , и да точиш и да не точиш въпрос на време е.
    Last edited by fred; 08-09-2010 at 20:54.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #24
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by musti View Post
    колеги хидравличната ми помпа фирка малко и хвирля масло. от помпата махнах маслото и пак му сложих веднага стана черна ако сменя маслото дали шаса опраи няма да хвирля масло и помпата няма да фирка ???
    Проявете малко уважение към езика и към нас, и се постарайте малко в писането. Благодаря!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •