Results 1 to 13 of 13

Thread: Стържене на чистачките-Помагайте!!

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default Стържене на чистачките-Помагайте!!

    Някой имал ли е проблем с това: като пусна чистачките и откъм моторчето се чува едно много гадно стържене. Вчера опитах да отворя капака, да погледна и да пръсна на моторчето и шарнирите малко WD обаче не можах да извадя рамената на чистачките от осите, все едно са пресовани...Някой правил ли я е тази операция, че много е дразнещо да се кара така, асамия шум се появи изведнъж.... миналата седмица не ги бях пускал няколко дни и цък една сутрин - ми стана лошо като ги чух, все едно съм посипал стъклото с пясък ... Иначе си баякат във всички режими...

  2. #2
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Между другото и аз не мога да си изкарам чистачките. Някой ако си има на идея как става да се запише в темата със съвет
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  3. #3
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Развиваш гайките, хващаш здраво рамото и с малко чукче удряш по челото на шлиците, ама леко. /чак ме е страх за джама като пиша/.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...стига бе с чук, ....има малки скоби за лагери с три рамена, ама първо напръскваш с проникващ спрей или може да капнеш малко кока-кола да кипне ръждата
    ...може просто да опиташ да напръскаш спрей между втулката и оста на всяка чистачка, ако има промяна значи наистина е там причината, тогава капваш малко масло и готово ...без да вадиш рамената

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    И аз залагам на скоба, с чука не се знае какво ще чукна . а това със спрея го пробвах най-напред, но уви тц, не стана нищо. Ми то се е видело в неделя пак ще го мъча пък дано не е голям проблемаи по-надълбоко....

  6. #6
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    Quote Originally Posted by samara
    ...стига бе с чук, ....има малки скоби за лагери с три рамена,
    Има и с две рамена с които става перфектно
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default и аз доста се помъчих

    Иначе ги дърпате надолу към капака при вдигната чистачка - да се извади от "куката" - нататък е лесно ..
    И отдолу се натиска нещо като контра имам аз (както са щипките за пране) - да се освободи и да може да се движи надолу
    Ама съм много добър в обясненията
    Поне при мен е така - вече съм спец и за 5 сек мога да ги махна и сложа.
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default Re: и аз доста се помъчих

    Quote Originally Posted by Bottata
    Иначе ги дърпате надолу към капака при вдигната чистачка - да се извади от "куката" - нататък е лесно ..
    И отдолу се натиска нещо като контра имам аз (както са щипките за пране) - да се освободи и да може да се движи надолу
    Ама съм много добър в обясненията
    Поне при мен е така - вече съм спец и за 5 сек мога да ги махна и сложа.
    Каква кука брачет, рамото не е ли просто набито на оста и фиксирано с гайката.....?

  9. #9
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    ...а-ве брачет...на ени чистачки ли запецнахте....че кво толкоз заяда там,като са на конус , а и под тях е въздушният филтър за купето, и не е като да не са вадени дълго...разклащаш съвсем леко и са вън... ако ного се съпротивляват-прорязваш главинката на чистачката с малко ъглошлайфче с диск 1 мм...нема начин дън излязат/това шегичка разбира се/....
    хей, скоро си купих от Бош ,едни чистачки на Бош, някакъв нов модел -пера имам в предвид- целите гумени...spe4elist ми ги препоръча...малко представителна цена имат, ама да се пофаля ...добре работят,харесват ми...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Карам с такива от една година и потвърждавам, че са добри.
    Цяло лято карах с течност за чистачки от ЕКО , и бях почнал да упреквам чистачките, че много бързо се развалиха, но се оказа че не е от тях.
    Преди няколко дена си намерих старо шишенце на Sonax
    и изведнъж чистачките почнаха да чистят като нови.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    43

    Default

    Лесно се вадят. Рамената трябва да са вдигнати.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by jammi
    Лесно се вадят. Рамената трябва да са вдигнати.
    То хубаво ама, ако лесно се вадеха аз нямаше да пиша толкова глупости из форума заради едни нещастни чистачки

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Да се върнем на темата и аз имам същия проблем със стърженето ,ако някой знае нещо по въпроса моля да сподели.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •