Results 1 to 13 of 13

Thread: Добри сервизи за ремонт на двигател 2.0 ТС

  1. #1
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default Добри сервизи за ремонт на двигател 2.0 ТС

    Здравейте,

    моля кажете къде има добри сервизи за ремонт на двигател на 2.0 ТС в региона на Хасково,Стара Загора,Пловдив,София.

    Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ох, сега ще кажат в софия и сигурно ще са прави

  3. #3
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  4. #4

    Default

    Понеже доста често попадам на подобни теми за ремонти на двигатели на 156-ци и по специално 1.8 и 2.0,просто немога да не попитатам някой има ли представа защо се получава така? Все пак това са коли на под 10 години и (уж) на немного километри.Лично аз започвам да си мисля,че по-старите и по-специално 8 в. ТС-и и боксеровите двигатели като че ли са по-надеждни Има ли нещо такова или всичко е въпрос на случайност и късмет ?

    ПП: Извинявам се за спама на колегата пуснал темата.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  5. #5
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default Re: Добри сервизи за ремонт на двигател 2.0 ТС

    Quote Originally Posted by Crazy_Element
    Здравейте,

    моля кажете къде има добри сервизи за ремонт на двигател на 2.0 ТС в региона на Хасково,Стара Загора,Пловдив,София.

    Благодаря предварително!
    колега какъв ти е проблема с двигателя ?Искам да се подготвя за него

  6. #6
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Понеже доста често попадам на подобни теми за ремонти на двигатели на 156-ци и по специално 1.8 и 2.0,просто немога да не попитатам някой има ли представа защо се получава така? Все пак това са коли на под 10 години и (уж) на немного километри.Лично аз започвам да си мисля,че по-старите и по-специално 8 в. ТС-и и боксеровите двигатели като че ли са по-надеждни Има ли нещо такова или всичко е въпрос на случайност и късмет ?

    ПП: Извинявам се за спама на колегата пуснал темата.
    Ами има няколко основни неща според мен. Тез мотори са доста високооборотни и се пържат на макс, а в същото време имат един не малък недостатък, не се маже добре коляновият вал-става въпрос че са малки маслените магистрали и с времето се запушват във високите обороти ако не е с хубаво масло всичко си тръгва. А примерно при 200км един ТС е около 6500 оборота и нема проблем да си дига нагоре та до към 7000 и нещо да стигне 220-230 зависи от кубатурата че имат разлика в предавателните. Аз на QV-то правех 200 на 4-та при 8000 оборта и към 230 на 5-та на 7300. Та късите скорости тесните магистрали и лошите собственици който не сменят масло или слагат евтино водят до поразий. Тука идват коли за по 3000 евра и то е ясно ще ще сдухат на някой маслото им е като грес станало. Та ако се попадне на добре обслужвана кола карана с препоръчваните масла ще си направи и 500 000 без ремонт. А Старите ТС-и са си Алфови докато на новите блоковете са ФИАТ. Абе с две думи капризнички са си каквото и да говорим

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Quote Originally Posted by hsr
    Понеже доста често попадам на подобни теми за ремонти на двигатели на 156-ци и по специално 1.8 и 2.0,просто немога да не попитатам някой има ли представа защо се получава така? Все пак това са коли на под 10 години и (уж) на немного километри.Лично аз започвам да си мисля,че по-старите и по-специално 8 в. ТС-и и боксеровите двигатели като че ли са по-надеждни Има ли нещо такова или всичко е въпрос на случайност и късмет ?

    ПП: Извинявам се за спама на колегата пуснал темата.
    Ами има няколко основни неща според мен. Тез мотори са доста високооборотни и се пържат на макс, а в същото време имат един не малък недостатък, не се маже добре коляновият вал-става въпрос че са малки маслените магистрали и с времето се запушват във високите обороти ако не е с хубаво масло всичко си тръгва. А примерно при 200км един ТС е около 6500 оборота и нема проблем да си дига нагоре та до към 7000 и нещо да стигне 220-230 зависи от кубатурата че имат разлика в предавателните. Аз на QV-то правех 200 на 4-та при 8000 оборта и към 230 на 5-та на 7300. Та късите скорости тесните магистрали и лошите собственици който не сменят масло или слагат евтино водят до поразий. Тука идват коли за по 3000 евра и то е ясно ще ще сдухат на някой маслото им е като грес станало. Та ако се попадне на добре обслужвана кола карана с препоръчваните масла ще си направи и 500 000 без ремонт. А Старите ТС-и са си Алфови докато на новите блоковете са ФИАТ. Абе с две думи капризнички са си каквото и да говорим
    Много благодаря за изчерпателния отговор !!!
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  8. #8
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by hsr

    Много благодаря за изчерпателния отговор !!!
    То и други мнения има но основното е това тез коли са за хубаво масло и честа смяна ей на на Нео колата е карана само на ръчка и то жестока вече бая километри и нищо и няма, но той сипва само селения рейсинг. Та така

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Quote Originally Posted by hsr

    Много благодаря за изчерпателния отговор !!!
    То и други мнения има но основното е това тез коли са за хубаво масло и честа смяна ей на на Нео колата е карана само на ръчка и то жестока вече бая километри и нищо и няма, но той сипва само селения рейсинг. Та така
    Ясно :P Още веднъж ти благодаря !!!
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    3

    Default

    а за нафтовите двигатели? какво е положението, че аз съм решил да взимам 2.4 jtd - капризен ли е, и какво ви е мнението като цяло за този двг спрямо останалтие дизели на другите марки коли?
    ford fiesta 1.1mi, 1991

  11. #11
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by jasonsmith
    а за нафтовите двигатели? какво е положението, че аз съм решил да взимам 2.4 jtd - капризен ли е, и какво ви е мнението като цяло за този двг спрямо останалтие дизели на другите марки коли?
    Ето тук има някои размисли и факти

    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=15818

    Ползвай търсачката!
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  12. #12

    Default

    На ТС двигател само хубаво масълце и да не се реже докато е студен.
    Старата ми 164 при новите собственици чукна 700 000 км. , с ремонт на 1 цилиндър.Поне 500 000 км. е карана на газ.
    Това разваля някои митове и легенди за Алфи на Газ и алфи които много се чупат.А относно алфите по 5000-6000 лв. ... ми те повечето идват на 400 000+++ километра.Нормално е да се трябва да се погледне по-обстойно ДВГ и да се отремонтира.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default Re: Добри сервизи за ремонт на двигател 2.0 ТС

    Quote Originally Posted by Crazy_Element
    Здравейте,

    моля кажете къде има добри сервизи за ремонт на двигател на 2.0 ТС в региона на Хасково,Стара Загора,Пловдив,София.

    Благодаря предварително!
    имаш ЛС
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •