Results 1 to 8 of 8

Thread: скоростна кутия 2.4 ШУМИ

  1. #1

    Default скоростна кутия 2.4 ШУМИ

    Проблемчето е от скоро . На всички предавки издава странен шум нещо като хруполене. Дори и на место потропва на празен ход . При натискане на съединителя изчезва . Споменаха ми за евентуален проблем в лагер на първичния вал . Някои да се е борил с подобен проблем?
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  2. #2
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Аз се боря с такъв проблем,но при мен шумът е непоносим.Предлагам ти да оставиш колата да си почине докато си намериш скорости-решението е нова кутия.
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  3. #3
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Колега,мисля че правилно са ти споменали за осовият лагер на съединтеля-особенно щом шумът изчезва при натискане на съединителят...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...алфите имат ли лагер между първия вал на кутията и маховика на двигателя, ако имат той ще се върти и при натиснат съединител заради маховика, тоест ще си шуми при натиснат съединител
    ...според мен си е лагера на първия вал към корпуса на кутията, който в покой и при натиснат съединител не трябва да се върти ...разваляш, гледаш типа и сменяш с нов, лагери поне вече се предлагат всякакви

  5. #5
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by mll
    Колега,мисля че правилно са ти споменали за осовият лагер на съединтеля-особенно щом шумът изчезва при натискане на съединителят...
    Абе и при мен изчезва като го натисна,ама не е от това-кутията е дроб.Иначе искрено му пожелавам да е само лагер
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  6. #6
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    ...аз скоро си сменях маслото на скоростната,отидох да долея само, а понеже имам съвсем лек теч между скоростната и двигателя,дето още не го знам точно откъде е, та казвам да го сменя...и наляхме някакво 80EP-ли беше,че и не беше евтино..и сега скоростите ми-всичсите без изключение малко се замислят като влизат...някак си по бавно сработват синхронизаторите...тома ме навежда на мисълта,че трябва да се спазва точно предписаното масло...Дано на колегата не му е съсипана скоростната кутия,виж си маслото колега-мойто беше повече от половин литър надолу... и късмет..
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    по-скоро е класификация по SAE 80W...нещо си: 70-80-90 ...това са модерните масла за трансмисии, ама трябва точно да се спазват предписанията, че става страшно...особенно като застуди

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default Re: скоростна кутия 2.4 ШУМИ

    Quote Originally Posted by 136
    Проблемчето е от скоро . На всички предавки издава странен шум нещо като хруполене. Дори и на место потропва на празен ход . При натискане на съединителя изчезва . Споменаха ми за евентуален проблем в лагер на първичния вал . Някои да се е борил с подобен проблем?
    Кола от Германия а?

    Я си купи една бръкма от Италия, поне няма да се чупи толкова


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •