Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Основен ремонт на двигател за 156 2.0

  1. #31
    Запален алфист muchev's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    48
    Posts
    124

    Default

    Два пъти съм лепил болтове вече. Така, че внимавайте. Те тези на главата са си здрави по принцип, но горе на валовете на лагерите е чудо.
    __________________
    колега оем когато се поставят пети при смянана на ремъци, после капачките на лагерите(на разпределителните валове) с динмометричен ключ ли се стягат? защото при мен ги стегнахме без такъв, и сега като чета темата се питам да не се прецака нещо.
    alfa romeo156 2.0TS 11'97

  2. #32
    Запален алфист muchev's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    48
    Posts
    124

    Default

    абе как се пасва мнението на друг колега в собственото съобщение , че нещо не го направих както трябва?
    alfa romeo156 2.0TS 11'97

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by muchev View Post
    Два пъти съм лепил болтове вече. Така, че внимавайте. Те тези на главата са си здрави по принцип, но горе на валовете на лагерите е чудо.
    __________________
    колега оем когато се поставят пети при смянана на ремъци, после капачките на лагерите(на разпределителните валове) с динмометричен ключ ли се стягат? защото при мен ги стегнахме без такъв, и сега като чета темата се питам да не се прецака нещо.
    С динамометричен ключ се стяга разбира се. От стягане на ръце съм патил вече. Много лесно се късат резбите на втулките. Веднъж пренатегнати резбите се разпъват и после при развиването болта излиза заедно с навивките на втулката.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34
    Запален алфист millko's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    152

    Default

    Quote Originally Posted by Lisan View Post
    Никой сериозен майстор или сервиз няма да седне да прави тези тарикатлъци!!!! По простата причина че на финала разликата ще е максимум 100лв!! Сигментите на 2.0 Т.С са 200лв,а тези от ситроена 60лв сложи за стругар по мин. 10лв на бутало и кво става- 100лв разлика. А обратния ефект е поразяващ,с тези по дебели сигменти износването на цилиндрите е много по голямо!! Като се прави нещо трябва да се направи като хората,за да може сервиза да даде реална гаранция и клиента да остане доволен. Верно че излиза скъпо основен на Т.С,но това е правилното решение
    Съжалявам.че пиша по стара тема,обаче искам да уточня някои работи по изказването на Lisan.
    1.Колата е моя и мога да правя всякакви тарикатлъци по нея.
    2.Не претендирам да съм сериозен майстор,но нито една от колите ми не е влизала в сервиз по никакъв повод,освен да мине на стенд,защото нямамам такъв.
    3.Стругаря ми е познат и ми взе 10лв.за 4-те бутала.
    4.Сегментите от 200 лв.сигурно ги мислиш за оригинални?
    5.Излиза,че при Ситроена износването е поразяващо!
    6.Съгласен съм,че ремонта на Т.С излиза скъпо,така че без тарикатлъци не виждам никакъв смисъл въобще да се прави.
    7.Алфата със Ситроеновите сегменти,вчера се върна от Неапол-разход на масло-0/3800 км.
    Не препоръчвам на никой да слага такива сегменти ,аз го направих от любопитство и не мога да дам реална гаранция.Като се счупи мотора ще пиша веднага.За сега съм доволен!!!
    Alfa Romeo 155 2.5 TD 96год.VM 31B,155 2.0 16V 96 год и Fiat Tipo 1.6 IE 95 год.

  5. #35

    Default Koлеги имам огромен проблем моля за помощ!!!!

    Притежавам Алфа Ромео 2.0 155 к.с. преди месец ми изтропа лагер (чуваше се силно тракане)Вчера я закаарах на майстор,той и смени биелните лагери единия беше изплущял, без повреди по вала! Взех я днес покарах и пак взе да се чува,този път доста по слабо тракане при 2000 3000 оборота ...Какво да правя ? Какво може да е основни лагери,дистанционни шайби,шлайф на вала... ако някой има в наличност вал за продан. Обадете се 0877 22 18 20 Николай скайп beast_mw Maйстора каза,че вала е добре и лагерите които сменихме не са на 1-ви ремонт а стандарта Моля за помощ ...Търсете ме и на лично съобщение понеже не съм наясно с опцийте на форума !!! Благодаря предварително !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това "без повреди по вала" как го установихте?
    Доколкото разбирам майсторът е сменил биелните лагери без да сваля вала. Но дали е премерил размерите на шийките и тези на лагерите стегнати в биелите? Щом размерите са на първи ремонт има вероятност предишния шлайф да е бил изпортен.
    Маслено налягане на тихи обороти мерихте ли?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Майстора как позна че вала е добре, така на око ли - няма надиране не е посинял значи е добре.Мери ли с микрометър, знае ли заводските и допустимите стойности.Значи валя се сваля, мери се, прави се шлайф и се слага ремонтен комплект лагери.

    Любо извинявай докато го постна и си го написал.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post

    Любо извинявай докато го постна и си го написал.
    Няма проблем . Важното е че 2 глави мислят по-добре от една


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    Запален алфист alfa_romeo_forever's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Перник и околността
    Posts
    1,397

    Default

    Quote Originally Posted by иван к View Post
    около 2000лв.
    абсолютно .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp - Ex..
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed - Ex ..
    Alfa Romeo 156 2.4 20v "TI" - Ex ..

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •