Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Зимни гуми?

  1. #16

    Default

    На мен колата ми дойде от завода с Фирестоон, НО ЛЕТНИ, ми бяха супер боклуци...но пък и бяха Евтини гуми.

    Общо взето истината е да се видят няколко теста на гуми със същия размер като търсения, и да се прецени според финансите кое е най-доброто.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  2. #17
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    ...като по млад,макар и не кой знае колко по беден от сега, разсъждавах по подобен начин...Сега бих споделил следното: ... при избор на гуми,за мен не съществува термин "съотношение:цена-качество" !!! ...щото тогава на млади години,от това съотношение, ми слезе гума от борда на джантата при 100км/ч и се въртях 3 пъти през таван в една нива до Омуртаг...тавана беше на равно-като кабрио,и аз не знам как оцелях . А въпросната гума в последствие я напомпих и и нямаше нищо...ей така,от леко кривване, да заобиколя една изпаднала на пътя баля слама, и гумата слезе от джантата. Та оттогава,на тема гуми съм педант и признавам само понятието "качество"... особенно в днешни времена, когато марковите стоки не са чак толкова недостъпни. Препоръчвам Ви тази сентенция...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  3. #18
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Michelin Alpin-3 са 140,- лева за 195/65/15
    Dunlop 3D Wintersport са 150,- лева за 195/65/15
    това са цени в Булавто с монтажа.

    не виждам защо ще искаш Унироял на същите пари
    (за размер 205/50/15 цената не е много по-различна)
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  4. #19
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    одеве в диана ми обявиха цена за ГИСЛАВЕД NORD FROST 5 цена от 115лв за гума!! 185,65,15.....! за сега отзивите за тях са много добри а и предните дето бяха норд фрост 3 бяха уникални !!!!не вижсам смисъл от мишелин или гудиар! карал съм и с двете малко ама който не е карал с Гиславед незнае какво е сцепление със сняг и лед !!!
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  5. #20
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by mll
    ...като по млад,макар и не кой знае колко по беден от сега, разсъждавах по подобен начин...Сега бих споделил следното: ... при избор на гуми,за мен не съществува термин "съотношение:цена-качество" !!! ...щото тогава на млади години,от това съотношение, ми слезе гума от борда на джантата при 100км/ч и се въртях 3 пъти през таван в една нива до Омуртаг...тавана беше на равно-като кабрио,и аз не знам как оцелях . А въпросната гума в последствие я напомпих и и нямаше нищо...ей така,от леко кривване, да заобиколя една изпаднала на пътя баля слама, и гумата слезе от джантата. Та оттогава,на тема гуми съм педант и признавам само понятието "качество"... особенно в днешни времена, когато марковите стоки не са чак толкова недостъпни. Препоръчвам Ви тази сентенция...
    Мдааа прав си. Ама тука изниква въпроса защо си карал със 100 в снега(предполагам че е имало сняг), по селските друмища покрай Омуртаг. Тоя район не предполага бързо каране.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    120

    Default

    Имате ли инфо за най-новите гуми на Dunlop - Winter Response ?
    Alfa 156 2.4 JTD 09.2000

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol
    Michelin Alpin-3 са 140,- лева за 195/65/15
    Dunlop 3D Wintersport са 150,- лева за 195/65/15
    това са цени в Булавто с монтажа.

    не виждам защо ще искаш Унироял на същите пари
    (за размер 205/50/15 цената не е много по-различна)
    Напълно си прав, но размерът е 205/60R/15". Досега по-евтиджьос гуми с този размер са Файърстоун, Унироял, Ханкук, САВА и Гиславед.

    Накрая ще взема да избръмча и да си купя Пирели... Какво се чува за тях, обаче - имало много менти...?!

    Ще потърся Булавто... Нали имат сайт с контакти?
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

  8. #23
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default

    За Marangoni някой има ли впечатления? Цената е повече от атрактивна.Тук във Варна намерих в една гумаджийница размер 195/65/15 за 106 лв., модела не го запомних.Били италиански...
    156 1.8 TS '98

  9. #24
    Младши алфист Bellev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    9

    Default

    Ето и резултатите на ADAC за зимни гуми 2007
    http://news.automedia.bg/read/2717.html

    Победител е Michelin Primacy Alpin A3. Аз търкалям Alpin A3 и честно казано не знам Primacy-то какво има в повече.
    156 1.8 TS, 10.'99

  10. #25
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by mll
    ...като по млад,макар и не кой знае колко по беден от сега, разсъждавах по подобен начин...Сега бих споделил следното: ... при избор на гуми,за мен не съществува термин "съотношение:цена-качество" !!! ...щото тогава на млади години,от това съотношение, ми слезе гума от борда на джантата при 100км/ч и се въртях 3 пъти през таван в една нива до Омуртаг...тавана беше на равно-като кабрио,и аз не знам как оцелях . А въпросната гума в последствие я напомпих и и нямаше нищо...ей така,от леко кривване, да заобиколя една изпаднала на пътя баля слама, и гумата слезе от джантата. Та оттогава,на тема гуми съм педант и признавам само понятието "качество"... особенно в днешни времена, когато марковите стоки не са чак толкова недостъпни. Препоръчвам Ви тази сентенция...
    Колега подкрепям те с двете ръце. За човек който навърта над 100 000 км годишно съм разбрал че по-хубаво от читавата гума няма и че качественото си е качествено. Само ще кажа че баничарката я карах с Йокохама а след това с Дънлоп за лятото и Нокиан за зимата
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  11. #26

    Default

    Най-добре DUNLOP WINTER SPORT 3D и за лед и за сняг.
    Alfa 147 2.0 T.S. selespeed

  12. #27
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Ще си позволя едно споделяне...естественно има известна разлика при експлоатацията на различните марки ЗИМНИ гуми, но от опит ще Ви споделя....истината е в максимално новата зимна гума....начи като нова грайферът е 10 - 13 мм според фирменият модел..или колкото си е там като нова...аз слагам зимните гуми грубо казано в последният момент преди снеговете и ледовете....Значи: как хапе нова гума по лед и сняг....няма нищо общо с офертите на гумаджиите..."....хайде вземи ги ,виж 5-6 мм грайфер има...ще изкараш зимата"....А-ве таранкоолу....че аз по кал ли ще карам...???? Та за кво ми иде реч: повърхностните 2-3 мм от нова гума - най-много държат...на лед и сняг... начи...зимните са от т.нар. мек каучук-някой казват силиконов....и си запазват еластичността при ниски температури...и това множество бутончета/грайферът/ се гъне, и с множеството си ръбчета...голяма работа върши...а и някак си тия повърхностните милиметри като че ли имат по друг/добър/контакт със замръзнал сняг и лед....та зимните ги слагам в последният момент и ги махам веднага след снега...да не ми се износват излишно. Купувал съм преди 10-тина години зимни от Плевен - една фирма до ортопедичната клиника....там продавача ми изкара паспорт на купуваната гума в който пишеше ограничаване на използуването им над 13 ли беше, 16-ли гр.по Целзий....все още имам няколко комплекта расови вериги различни цолажи и размери останали от овреме...но от около 12-15 години не помня да съм ползувал вериги....вземам "за всеки случай" съответният размер вериги,когато зиме ще атакувам някой заснежен курорт или другоселищен приятел...но честно - не ми се е налагало да ги слагам....Та, споделям,че зимните си ги пазя да са минимално износени за да вършат добра работа...а добре запазената и новата зимна гума си е магьосница... Споделете си и вие мнението...Таз годишните нови зимни мишленки 195/65/15 -да се похваля....си ги взех/като стар клиент със съответната отстъпка / 4 бр х 121лв бройката ....
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  13. #28
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    Neokill .... от Йокохама съм с много добри спомени...много мека и комфортна гума - и странично и както се казва подметката-протекторната част също е много мека ...малко камъче го газиш и не го усещаш..., доста висока износоустойчивост...и ного яко сцепление особенно на сухо....в завоите свири - това значи че държи...свиренето е от повърхностните каучукови частици,които се разпъват и при отцепването от асфалта плющят,а звуково чеваш свирене...но черна диря не оставят...начи не се хабят...аз поне много съм доволен...само дето едно аверче рече да направи едно кръгче и ми я закачи-захапа бордюра и...мехур...иначе съм много доволен...примерно дънлоп като чяло е мека, но табана -подметката е относително твърда,...малко камъче като го сгазиш-потропва..... и в завой - по екстремален разбира се...оставя черна диря....начи се хаби...поздрави
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  14. #29
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    103

    Default

    Днес тествах мойте нови Toyo S942 и за сега са екстра!Размер:185/65/15
    Грях е, да я нямаш!!!АlfaRomeo-156SW/2.4JTD/Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm TI

  15. #30
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Днес тествах колицата на истински сняг с 4 нове Vredestein SnowTrack 2. ПЕРФЕКТНО!!!
    Нарочно на стръмен наклон спирах и тръгвах, влизах в преспи. Само като подадох повече газ и се движеше малко на подскоци но не спря да катери. Отделно заобиколих няколко закъсали колици, явно с калпави гуми. То и оценката в AutoBild специално за сняг си беше отлична.

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •