Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Най-после кола... и то каква!

  1. #1
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default Най-после кола... и то каква!

    Здравейте! Ето ме и мен - поредния, завладян от красотата на една италианска красавица Мисля да я вземам в понеделник, става въпрос за 156 1.6. Колата по преценка на баща ми е доста запазена (преди той се занимаваше с покупко-продажба на коли), а по моя преценка е... Прекрасна! Все пак исках да задам няколко въпроса преди да дойде понеделник и да и броя парите:
    1) Направи ми впечатление, че капака на еърбега отляво е леко повдигнат в долната си част. Четох в постовете на няколко (бъдещи ) колеги, че и при тях е така, но пак се чудя дали това може да е индикация за изгърмяли еърбеци? Ето и снимка:

    2) Както четох - при дизелите има самодиагностика и може да се види дали еърбеци са гърмяли. А при бензина как да разбера? Няма ли начин?
    3) Има ли сервиз в Русе, в който да ми направят цялостна кадърна диагностика на автомобила?
    4) Колко ще ми струва удоволствието да сложа задни ел. стъкла? И трябват ли нови кори отзад на вратата при махане на ръчките, за да не се виждат евентуално някакви дупки?
    Това е засега, дано след време престана само да задавам въпроси, а да давам и отговори! Ето и няколко снимки на бъдещата ми хубавица (само емблемата и трябва да сменя, че е поизбеляла):


    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  2. #2

    Default

    Да ти е честита белисимата колега Алфист

    За сервизите в Русе мисля, че колегата с прякор 75 Turbo Delta може да ти помогне най добре....по търси го из форума и му прати ЛС.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Русе
    Posts
    71

    Default

    ай баджи.... рязкай...
    пък сервизи в русе нема (088753523
    има 1 бобо софийско чадо там била истината
    па той има няква кръвнинка в русе - баш мастор 'ма на голфовете май...
    пък аз зех да са омотвам
    и хади с здраве да бръмкаш
    бири брат... ко си фен дзъркай
    156/1.8 TS

  4. #4
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    За Бобо четох доста тук и аз. Всъщност досега бях един месец в София на командировка, ама много работа - нямаше време да отида на някоя сбирка на колегите (надявам се следващия път да съм там с колата и да се видим). От две седмици съм я капарирал и вече не ме свърта на едно място - ходя като зомби и все колата ми е пред погледа, не мога да спя, хората мислят, че съм влюбен и питат коя е, а аз им обяснявам - едно момиче от Италия
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  5. #5
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    За еърбега диагностиката би трябвало да го хване, ако е гърмял. За какво са ти задни ел. стъкла, първо смени консумативите по колата да не береш ядове. Тоз мотор след време ще ти се стори слаб, да знаеш . За сервизи в Русе питай Cvetelin или stelt- големи образи са , особено високия.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  6. #6
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    За еърбега диагностиката би трябвало да го хване, ако е гърмял. За какво са ти задни ел. стъкла, първо смени консумативите по колата да не береш ядове. Тоз мотор след време ще ти се стори слаб, да знаеш . За сервизи в Русе питай Cvetelin или stelt- големи образи са , особено високия.
    шшшшш докторе...

    колега, в темата срещи и мероприятия има написано къде се събираме ...
    ела някоя неделя и ще ти кажем кое къде
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

  7. #7
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Ще се радвам да дойда, за съжаление тази неделя пропуснах... Айде следващата, тъкмо като съм с нея И още едно въпросче - взех си днес CD плеърче JVC - има ли стандартни букси за връзване на плеъра в колата, или трябва жичка по жичка да ги редя? Не че утре няма да видя сам, ама ме гложди отвътре, знаете как е. Пък то нощта дълга, а очевидно няма да се спи
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  8. #8
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    момчеее побъркан си браво знам какво е тръпката е супер да ти е честита
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  9. #9
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Предупредих всичките си роднини и познати, сега и на вас да кажа:
    Ако от утре (днес де ) видите по улиците на Русе да се движи сива алфа 156 с този субект зад волана:

    НЕ се доближавайте до нея, особено откъм предната страна. Че педал за газта не съм натискал от 6 години. И после да не кажете, че не съм ви предупредил. Ако искате и като важна тема я боднете
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  10. #10
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Честито и със здраве да си я караш.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  11. #11
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default



    Сам я паркирах Няма такава кола Все едно сама си се закара до мястото. Бих я заменил единствено за 166. Една много хубава 166-ца, пак сребърна, мина пред паркинга днес тъкмо като я бях взел Айде ще ходя да си монтирам радиото, че не ме свърта на едно място. И в неделя ще се домъкна на срещите да се видим и за малко hints.

    P.S. Колеги, моля ви да пуснете някое ръководство, че онази тема с линковете... Не е вървежна вече - линка е счупен. Благодаря предварително!
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  12. #12

    Default

    приятел наистина да ти е честита,и това наистина е савпадение,купил си колата от моя вуйчо Пламен(те са двама Пламен-овци,тоз по нисичкия),аз съм му племеник.колкото до колата аз я разтоварвах от автовоза наистина е уникална ,а мен той ме обзаведе със самолет 155,требва и аз на някоя среща да дойда да сезапознаем честито колега
    Kappa SW
    Bravo GT
    Mondeo RS

  13. #13

    Default

    и все пак аз се гласях за нея ама ти ме изпревари,много безаварийни километри
    Kappa SW
    Bravo GT
    Mondeo RS

  14. #14
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Колега, наистина е уникална! Искам да знаеш само, че е в добри ръце и наистина ще я пазя много! Ако нямах вътък да я поддържам нямаше да си вземам такава. Дано и ти скоро да имаш нещо кътано, кой знае - може би и с по-голям мотор?
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  15. #15

    Default

    ми наистина сигурно ще е скоро до един два дена идва автовоза със 156 син металик 2.0 16V 150ps ще жидим ко ще стане
    Kappa SW
    Bravo GT
    Mondeo RS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •