Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 50 of 50

Thread: Полезно!Удряна или не-как се познава?

  1. #46
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Кола без удари и с оригинална боя има само в магазина това е гаранция.

    А да попитам тука във форума колко хора са имали ПТП-та това означава, че колите са непродаваеми ли или са тотални кочини?
    А пък кола на 8-10 години без забележка задължително е боядисвана и какво от това. Риска да купуваш кола 2 ръка.

    Колеги карайте си Алфите не се занимавайте с глупости, а пък и много добре се знае какви коли идват в България. Дизели на 8-10 години на 120 000км. Това са коли за по 2-3000 евро. Хубавите коли струват пари и това е положението.

    П.С. И както е написано по-горе от удар до удар има разлика и то огромна.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  2. #47
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bulgaria
    Posts
    54

    Default

    Добре, ако една 156 е идеална отвън и отвътре и всички ръбченца, кьошенца, спици, джанти-манти, тасове ... са в идеални пропорции, но няма капачката на бронята, ще я купите ли?
    А ако човечеца е закъсал за гориво и са го дърпали и е затрил капачката от яд? Нали знаете колко вярно показват много от алфите 156 колко гориво им остава ... Още малко ако е пукал гума ще се откажете от колата.
    И аз искам пирфиектна за шес-шесипес'тийн леа ма нема :P
    Радвай се на това, което имаш, докато работиш за това, което искаш.

  3. #48
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    тва с капачката е голяма дивотия да знаете, тях ги и крадат
    пребоядисваната броня е обикновено знак че собственика не му е все едно каква кола кара

    за 8 месеца мойта има драскотини от клонки, драскотини от камъчета по предния капак, някаква подбитост на предния капак и кво ?

    дай да не я боядисвам, та да не би някой ден като тръгна да я продавам някой "експерт" да каже че съм я въртял по таван

    и това ми минава по каското, и ако не го направя сега, при следващото ще ми ги пишат "забележки" ...еми ... замислете се
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  4. #49
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by samara
    ...хм, десен волан, ако ще и златна да е ...а и стария интериор, че и дърво, не ми харесва
    Аз пък най държа на дървото, не случайно го има и при много нови модели на различни марки, тосест всеки си има вкус.
    За ербеците има бая писания-поразхлабени по различни причини, но не значи винаги че са гърмели.
    А тия брони може да са боядисвани за да се скрият драскотини и разни дребни ужулвания, както е писал и Вальо по-горе.
    При по сериозен удар какво пречи да се сложи една броня и готово, по важно е да няма сменяни калници, врати и так дале, да не влачи наляво и надясно-може да се види боята дали е еднаква на колата като цяло, да няма примерно врата с много запазена глада боя, колкот и и да се нпасват и изчукват разни тенекета винаги има разлика, да се гледа за разлики в боята по краищата отвътре към краищата на капака примерно ила на врата, да се повгигне мокета и да се види има ли разлики в боята и т.н. ако нещо е сменяно, като се погледна от близо и в преспектива /от едния край към другия/ може даже да се види дали е боядисван калника примерно.Гумените уплътнения на стъклата трябва да се перфектно положени ако са фабрични, стъклата да се еднакви, абе има в нета едно такова писание от форум на Ауди май-какво да гледаш на автомобила на старо.Все пак едно наум, трудно може да се види всичко.
    А цените при които вкарват търговците не важат за случайния купувач, тръгнал от България да си купува Алфа от Италия примерно, а и колко да струва една кола на 8-12 години, всичко е относително в крайна сметка.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #50
    Respect Asho's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    42

    Default

    Колеги тези капачета лаистни те са най-малкият проблем! Една кола удряна ли е сериозно и след това да е направена добре ще си личи само по тенекиите! Гледа се под предният капак около двигатела как стоят тенекиите боядисвани ли са, криви ли са(луфтове), китосвани ли са, отзад в багажника се гледа около резервана гума ако е кърпена и да не удряна тази кола си заминава.... Ако е удряна отстрани около вратите колоната цветове пак тенекии. Общо взето се гледа там където е по-скрито и ще си личи ако са нови тенекиите и е пипано! Винаги си личи и при най добрия майстор(то затова при тях се търсят на скритите места защото са добри и не си оставят пърстите отвън ), но трябва да се види наживо по снимки е трудно!
    Абе не успях мн добре да обясня, но се надявам по-голямата част са ме разбар ли Който ще си взима нова кола успех! Дано попадне на върхова колица!
    downhill

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •