Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: Полезно!Удряна или не-как се познава?

  1. #1

    Default Полезно!Удряна или не-как се познава?

    Как мога да разбера дали една 156-ца е удряна или не е.По мой наблюдения върху колите предлагани в Интернет има някой неща които са ми мистериозни:
    1-липсваща пласмасова кора от ляво на двигателя- според мен счупена при удар и забравена при възтановяването.На снимката кората си е на място!



    2-липсваща капачка на предната броня за закачане на куката за дърпане- според мен колата се е скапвала и е теглена на буксир а капачката е останала забравена някъде в пространството.



    3-(не 100% доказано)не прилягащ нормално капак на Airbag-а до шофьора- според мен не добре затворен след удар. След като видях и други мнения на колеги- възможно е капака на Airbag-а да се разминава заради стареене на материала.



    4(за това не съм сигурен)- цялата предна броня е един цвят, няма ги черните лайсни- според мен колата е удряна и е възтановена с НЕ оригинални части. Но не съм 100% сигурен за това.


    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...само по снимки: гледам черна лайсна на задната броня и цвят на купето на предната ...за новия фейс не важи
    ...гледам кривата над фара на предния калник бяга от кривата на самия фар, а пък предния капак бяга и от двете
    ...общо взето е трудно да се познае по снимка, ако е пипната добре...то и директно е трудно де

  3. #3

    Default

    Надявам се това да са полезни съвети за кандидат купувачи. Но са неща видими на пръв поглед . Според мен най-добре си е диагностика!

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  4. #4

    Default

    А този ексемпляр доста ме изненада Хубавото е че има кожа но е кофти че е с десен волан.И наче е "Екстра"-е малко Сбирщайн ама....




    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...хм, десен волан, ако ще и златна да е ...а и стария интериор, че и дърво, не ми харесва

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    впрочем, на снимката за еърбега виж средната спица на волана как се разминава с капака ...тези еърбези са гърмели със сигурност

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by samara
    впрочем, на снимката за еърбега виж средната спица на волана как се разминава с капака ...тези еърбези са гърмели със сигурност
    Дамм прав си значи е още по-лошо от колкото си мислех.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    за броните и лайсната го казах, когато има снимки отпред и отзад и се различават, сори че не ми влизат снимките нещо се ****** ъплоуда

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by samara
    за броните и лайсната го казах, когато има снимки отпред и отзад и се различават, сори че не ми влизат снимките нещо се ****** ъплоуда
    Имаш предвид, отпред да има лайсни а то зад не или обратното?Съгласен съм че ще е имало удар в такива случай.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...ами да, на доста снимки отзад си е черна лайсната, а отпред с цвета на купето

  11. #11
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Относно капака на десния еърбег не се заблуждавайте, че е отварян, вътре има една щипка. която го държи и тя с течение на времето омеква, затова така седи капака - имат го 90 % от 156-ите!!!!

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Това дали са пръскани лаисните отпред не означава на 100% ,че колата е удряна може просто на собственика така да му харесва и така да си го е направил.
    EX 156 1.6 TS

  13. #13
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Dexer
    Относно капака на десния еърбег не се заблуждавайте, че е отварян, вътре има една щипка. която го държи и тя с течение на времето омеква, затова така седи капака - имат го 90 % от 156-ите!!!!
    Олекна ми Не че няма да ходя на диагностика преди да взема моята, но все пак да знам, че има смисъл, щото аз само на десния еърбег виждам, че е с малко повдигнат капак.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  14. #14
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    всички забележки които сте изброили могат да бъдат причинени от кизметични удари а в италиа НЯМА кола без удар !!!!!! Гледат се роговете и ламаринените пластини около фаровете дали са си оригинални прави! гледа се под праговете дали е заварявана и под гумените уплатнения на колонките които са ( за страничен удар!)гледа се багажника при закопчалката дали е здрава пластмасата и под резервната гума дали е рязано! А от сорта на разминавки във ръбовете е нормално, те там не изчукват а сменят с ново(калник врата капак)и като некое менте мн ясно че няма да пасне като оригиналното ! тъй че не разчитайте на това....! Корана на ербега до шофиора си се надига на сичките ( в рамките на нормалното) ама волана ако е раздут отдолу просто..... БЕЗ КОМЕНТАР! Въпреки че може и да си има ербег вътре..... той се слага пак! или най лесното е нов волан,но и той се уцелва да е менте и пак си личи и се разминава с оригинала !
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman
    Това дали са пръскани лаисните отпред не означава на 100% ,че колата е удряна може просто на собственика така да му харесва и така да си го е направил.
    Ок ама самите лаисни са от по различен материал от цялата броня и ако са боядисвани пак ще се забелязва.А тези 156-ци който са без лаисни си личи че цялата броня е от 1 материал.Няма смисъл да си купуваш нови НЕ оригинални брони защото не ти харесват лайсните.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •