Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Стържене при запалване на 156TS - оправено.

  1. #1
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default Стържене при запалване на 156TS - оправено.

    Имам много досаден проблем. Почти при всяко палене се чува едно доста силно стържене. Консултирах се с майстори и казват, че вероятно задържат четките на стартера. Някои ме съветваха да се свали и да се почистят, за да не се счупи целия стартер. Според Бобо, обаче тва си било нормално за тая Алфа (156, 1.8ТС) и щяло да има ефект само за 2 дни, ама иначе нищо нямало да й стане.
    Следя редовно форума и никъде не съм чел за този проблем. Не съм и чувал друга Алфа да пали с такива шумове. Пък и е тъпо, като палиш да издаваш некви звуци, все едно е сега ше се разпадне, Алфа-та е само на 5 години все пак.
    Та въпросът ми е има ли го тоя шум от стартера при вашите 156-ци?! Особено при тези с 1.8 ТС и може ли да се направи нещо по въпроса.

  2. #2
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default здр

    може, може 0889894036

  3. #3
    Rosso Corse Wolfy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София / Дупница
    Age
    38
    Posts
    247

    Default

    Колега аз не съм с 156, но и моето палене е същото
    Бивши: 155 2.5 V6, 156 2.4 JTD 150, 166 FL 2.0 CF3
    Настоящи: 155 2.0 8V - първата любов + 155 2.0 16V донор + 155 2.5 V6
    Thank you, VFTI, thank you!

  4. #4

    Default

    дам, и аз съм така от няколко месеца. Като е студена и като паля се чуват адски звуци. до сега проблем никакъв.

  5. #5
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    И аз бях така докато накрая се счупи редуктора ,нов бендикс (стария беше дал фира) и опресняване на стартера! Ако не се оправи навреме проблема се задълбочава

  6. #6
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    И аз го имам този проблем. За малко се чува при запалването. Ама ще изчакам да се допрецака и тогава ще се занимавам.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  7. #7
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    при мен го прави от 2 години
    но това незначи че е нормално или нещо такова.... трябва си ремонт
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  8. #8
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Смениха ми бендикса и почистиха стартера във Ванто и сега няма проблем. Дано изкара дълго.
    Цените: 68 пари нов бендикс и към 70 за труд.

  9. #9
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay
    Смениха ми бендикса и почистиха стартера във Ванто и сега няма проблем. Дано изкара дълго.
    Цените: 68 пари нов бендикс и към 70 за труд.
    моя бендикс е 37лв.(нов) ............. във Ванто май е по-скъпичко

  10. #10
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Напълно възможно. Моят двигател е CF3 и за него са по-скъпички някои неща. Пък и бендиксите са различни марки. Моят е Бош, мисля. Термостат взех за 127 лв. от Аутоиталия на Behr-италиански, а го има и за 59лв., ма колко е читав....

  11. #11
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Колко и да е читав има си гаранция година ........ ........

  12. #12
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    Колко и да е читав има си гаранция година ........ ........
    Знам, обаче работата по смяната стува доста повече от самия бендикс, пък и гаранцията обикновено важи ако си монтирал черколяка там, където си го купил. Така е в Аутоиталия и във Ванто, в Александър Ауто-също. Ако е от магазин не знам как е. Както и да е. То за моята Белисима май са си по-скъпички частите. Филтъра на климатика ми е 30 лв., а на 97-2001г. е 15. Имам си и три ламбда сонди, ама се надявам да не са по 300 едната....

  13. #13
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default стържене

    реших да не цапам с нова тема а тук ще е удачно да споделя мойто решение на това "стържене". Отначало като врътна ключа то беше за части от секундата докато запали, но след 5-6 поредни такива паления стартера накрая издращи на умряло и започна само да зънка на контакт и дотам.
    Разбира се проблема стана в неделя и на сума километри от сервиза, та патова ситуация ни напред - ни назад и няма и кой да питам даже. Все пак след жокер от Ферариста айде бутай на канал и сваляйки сума ти време отдолу генерацията (аз поне отгоре не видях да е възможно), свалихме стартера на Бош заврян като на судоку там до лапата на двигателя и внимателно го разкостихме. Оказа се вътре дроб сърма,заминала редукция. Моторчето ново все едно не е работило....
    Мислех си за 2ра употерба стартер за 50лв, ама всеки ще си го бележи и няма как да го отворим да видим как е вътре преди слагане. Затова поръчах нова редукция, четки и още нещо дето му забравих името, дойдоха в кутии на Бош. Със смяна на гарнитура на колекторите (старата духаше) и труд всичко дадох към 150 лв с 3 дена чакане. От резултата сега съм доволен,пали от 1ви път без замисляне.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 15042011119.jpg  
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    Все пак след жокер от Ферариста айде бутай на канал и сваляйки сума ти време отдолу генерацията (аз поне отгоре не видях да е възможно), свалихме стартера на Бош заврян като на судоку там до лапата на двигателя и внимателно го разкостихме.
    Предполагам като сте слагали другия стартер не сложили пак всичките 3 болчета, 2 са предостатъчни, а онова дето е завряно на кучето в седалището може да мине стартера и без него.......Пък ако си мушнеш и акумулатора в багажника ще може да си махаш стартера за около 5-10 минути......ей така за тренировка.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    започва да се пристрастява alfasysop's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    85

    Default

    Ще използвам темата.
    Аз имам друг проблем. Случва се рядко, но зачестява...
    При палене, стартера не върти, а се чува някакъв сравнително тих звук, като бръждене.... но не като звук от електромотор, който не може да завърти...
    След да кажем една до две проби, си върти нормално.

    Идеи ?
    Alfa 156 1.6TS '01

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •