Results 1 to 13 of 13

Thread: Отново за спортен филтър

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default Отново за спортен филтър

    С цел да бъда разкритикуван, че има такива теми ще дам първо малко обяснения за какво иде реч:

    Тези дни си купих едно Пунто 1,2 и си реших проблема с поддръжката и разхода на алфата. Пундьо става ежедневната кола за ходене на работа и моята 145 ще е за удоволствие.

    Като такава реших да започна със спортен филтър. Дали да е конус или обикновен да кажат тези дето разбират. Цената не е съществено различна. По важния въпрос е: имам газов инжекцион и слагането на такъв филтър ще влияе ли на газта. Знам че звучи смешно, но след като съм инвестирал 700-800 лв за тва чудо не ми се ще да ги захвърля ей така. Основно ще карам на бензин за кеф, но веднъж на определено време /месец/ минавам към 700-800 км наведъж и газта е добро решение. Та приказките за дебит на въздуха и т.н. няма ли да окажат влияние на работата на газ. Искам да уточня че газовиия инжекцион черпи данни от ламбда сондата за да определя цикъла на отваряне на инжектора и на теория според мен филтъра не би трябвало да му пречи, но все пак...
    Очаквам вашите мнения - какъв да взема /реплейсмънт или конус/, как да определя какъв точно, и най вече как ще влияе на ГАЗТА.
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  2. #2
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Нямам особенни знания по тази тема, а само някакви информации от форуми и дребни книжлета...

    Според мен щом си си купил 2 ра кола, то тази наистина трябва да е само за удоволствие... Щом ще си правиш кефа....не виждал смисъл да буташ нещо по нея, ама да има и газ.... По-добре тази газ я прехвърли във пунтото и пак си ги карай тия километри....Иначе голям зор ще видиш да ги съвместяваш..>Защото се започва с филтър... а после.....чипове...генерации...валове :P :P Мести газста и си прави кефа без да се притесняваш
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  3. #3
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Адаша е много прав! Хвърляй тая газ! Или я прехвърли на Фиатката или я продай! Гледам и пежо имаш в подписа... Каква кола за удоволствие ще е това с бидон за газове в багажника да тежи.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #4
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    абе хора темата е не коя кола да продаде и какво да прави с гаста
    а дали ще има ефект
    да ще има ефект особенно за гаста щото тя иска въздух и както знаеш ако си на гас с обикновен филтър е хубаво да го сменяш на 5000 км за да не се вдига разхода
    другото е добра работа на мотора на високи обороти
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Това за газта няма да стане по няколко причини:

    Пътувам доста и все пак едно е да дам примерно 55 лв за газ, и 100 за бензин наведнъж. Идеята ми е основно да карам на бензин за градско и не много далечно пътуване. А ако реша и на далечно винаги мога да щракна копчето на бензин.

    Второ монтажа на това чудо е само на едно място в София и е към 200 лв с настройките на компа на газта. Не става да я местя на другите коли отново. Отделно е поставнето на бутилката и тръбите.

    Идеята беше за риплейсмънт /щото на боксера прочетох, че е мъчно слагането на конуса заради топлия въздух/ и как ще влияе ако реша да карам на газ.
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  6. #6
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Аз преди няколко седмици сложих K&N 33-2096 (риплейсмънт). Нямам чип, нито спортна генерация, нито газова. Разлика в мощноста на колата не усещам. Май звука от двигатела стана малко по-силен, но нищо фрапиращо... ако няма какво да си купиш за колата(като мен), купи си филтър
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  7. #7

    Default Re: Отново за спортен филтър

    Quote Originally Posted by deks777
    С цел да бъда разкритикуван, че има такива теми ще дам първо малко обяснения за какво иде реч:

    Тези дни си купих едно Пунто 1,2 и си реших проблема с поддръжката и разхода на алфата. Пундьо става ежедневната кола за ходене на работа и моята 145 ще е за удоволствие.

    Като такава реших да започна със спортен филтър. Дали да е конус или обикновен да кажат тези дето разбират. Цената не е съществено различна. По важния въпрос е: имам газов инжекцион и слагането на такъв филтър ще влияе ли на газта. Знам че звучи смешно, но след като съм инвестирал 700-800 лв за тва чудо не ми се ще да ги захвърля ей така. Основно ще карам на бензин за кеф, но веднъж на определено време /месец/ минавам към 700-800 км наведъж и газта е добро решение. Та приказките за дебит на въздуха и т.н. няма ли да окажат влияние на работата на газ. Искам да уточня че газовиия инжекцион черпи данни от ламбда сондата за да определя цикъла на отваряне на инжектора и на теория според мен филтъра не би трябвало да му пречи, но все пак...
    Очаквам вашите мнения - какъв да взема /реплейсмънт или конус/, как да определя какъв точно, и най вече как ще влияе на ГАЗТА.
    Когато ти поставят газова инжекция копират информацията от компютъра на автомобила и е записват в компютъра на газовата.При смяна на филтър,генерация и т.н. след известно време/при всеки автомобил е различно/ автомобилния компютър се самонастройва /нагажда/ на новия режим на работа ,но газовия ще продължи да си работи със старата информация.По тази причина е възможно дори само от поставяне на спортен филтър колата ти да започне да предърпва или да губи мощност поради по големия дебит на въздух,който няма да се компенсира с подаване на по-голямо количество газ.
    Решението е като си поставиш филтъра да покараш около два,три дни след което да отидеш на газаджия,който да ти презапише новата информация в газовия компютър!
    Успех!

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    @raketa, това което си написал, може и да е вярно, но не си написал за коя инжекция. Лично аз не съм чувал НИКОГА за "копиране на информация" от ЕКУ-то на автомобила върху ЕКу-то на газовата. Да не говорим, че по-нагоре е написано че газовия инжекцион взема данни и от лабдата (което е много по-добре от каквито и да е "копирания").
    Аз съм слагал риплейсмънт на Старгас Поларис - никакви проблеми. WhitePower пък е с конусен и БРЦ - пак не съм чувал за некакви специaлни газаджийски пренастройки. Така че според мен спортен филтър на газов инжекцион не създава проблеми, стига инжекциона да е читав и да може да отчете повишения приток на въздух.

    AR 145 QV '97

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by chico
    @raketa, това което си написал, може и да е вярно, но не си написал за коя инжекция. Лично аз не съм чувал НИКОГА за "копиране на информация" от ЕКУ-то на автомобила върху ЕКу-то на газовата. Да не говорим, че по-нагоре е написано че газовия инжекцион взема данни и от лабдата (което е много по-добре от каквито и да е "копирания").
    Аз съм слагал риплейсмънт на Старгас Поларис - никакви проблеми. WhitePower пък е с конусен и БРЦ - пак не съм чувал за некакви специaлни газаджийски пренастройки. Така че според мен спортен филтър на газов инжекцион не създава проблеми, стига инжекциона да е читав и да може да отчете повишения приток на въздух.
    Колега поинтересувай се при някой газаджия как настройват газовото ЕКУ и ако ти кажат нещо по разлчино от предния ми пост спирам да пиша на тема газ.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    За да няма спорове ще внеса малко яснота: Моята е GIG- руска. В компа НЕ СЕ копират никакви данни от колата. За моята знам че анализира данните от ламбдата и определя сместа която подава към газовия инжектор. Има и някакви работи по самообучаване в зависимост от тези данни. На за повече инфо който иска да прочете на сайта им - не съм технически грамотен, но се интересувам когато ми я поставяха. Та исках да кажа че се правят определени настройки в началото, но не са свързани със данните от компа на колата и в последствие те не се статични, а се променят постоянно в зависимост от режима на работа.

    Така че на теория трябва да няма проблем с подобен филтър, но само се страхувам да ни е дойде в повече въздуха
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Quote Originally Posted by chico
    @Аз съм слагал риплейсмънт на Старгас Поларис - никакви проблеми. WhitePower пък е с конусен и БРЦ - пак не съм чувал за некакви специaлни газаджийски пренастройки. Така че според мен спортен филтър на газов инжекцион не създава проблеми, стига инжекциона да е читав и да може да отчете повишения приток на въздух.
    И най важния въпрос: има ли поне някакъв малък ефект от спортен филтър при газовата или не

    Ако ще е само за звук моя боксер го има
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  12. #12
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by deks777
    Quote Originally Posted by chico
    @Аз съм слагал риплейсмънт на Старгас Поларис - никакви проблеми. WhitePower пък е с конусен и БРЦ - пак не съм чувал за некакви специaлни газаджийски пренастройки. Така че според мен спортен филтър на газов инжекцион не създава проблеми, стига инжекциона да е читав и да може да отчете повишения приток на въздух.
    И най важния въпрос: има ли поне някакъв малък ефект от спортен филтър при газовата или не

    Ако ще е само за звук моя боксер го има
    разхода остава съсщия дори и след 6000-7000 хил км , а не като обикновенния филтър
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by raketa
    Колега поинтересувай се при някой газаджия как настройват газовото ЕКУ и ако ти кажат нещо по разлчино от предния ми пост спирам да пиша на тема газ.
    "Колега", без да обръщам внимание на пренебрежителния ти тон, ще ти отговоря. Както по-горе казах имам някакъв опит с поне две различни марки. И съм ходил при няколко газаджии по различни поводи, включително за пренастройване, калибриране и профилактика... В нито един вариант на процедурите не се "копират информацията от компютъра на автомобила и е записват в компютъра на газовата." Възможни варианти са вземане на данни от датчици и сигнала на дюзите, но не и копиране от ЕКУ на ЕКУ. А сега ако си настроен конструктивно, а не за заяждане, сподели ако обичаш при коя известна на теб газова инжекция се прави това прословуто копиране. Така или иначе повече не мисля да ти отговарям, успех.
    P.S. към модераторите... цялата тема като гледам отива за към друг раздел.

    AR 145 QV '97

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •