Results 1 to 5 of 5

Thread: За какво е този въздуховод

  1. #1
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default За какво е този въздуховод

    Колеги имам един въпрос. Като изваждах парното на моята кола се оказа, че освен двата водни маркуча към радиаторчето има още една гофрирана тръба която е свързана към задната стена на кутията.Другият и край е закачен за пода, а от вън стърчи една пластмасова човка, която се пада от дясно на маховика Първоначално си мислех, че през тази тръба би могло да се оттича антифризът ако ми протече радиаторчето . В последствие се оказа, че тръбата е закачена много високо на кутията. Не, че съм прекарал много безсънни нощи в размисли, но ми е интересно с каква цел чичко италианец е сътворил тава инжинерно решение?
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #2
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    мисля че тва е за да се оттича конденза
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  3. #3
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default въздуховод

    Ако е предвидено да се монтират климатици,значи при работа на климатика се получава конденз,сигурно е за това
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Имам приятел, чиято Джулиета е имала климатик. Той ми е казвал, че кутията е съвсем различна.Освен това отворите на кутията от които трябва да тръгне каквото и да е по тръбата навън евентуално като посока са на доста кофти място и трудно биха уловили каквато и да е било течност освен ако със спринцовка не наливаш вътре
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    софия
    Posts
    72

    Default

    това нещо служи за да оттича водата която може да попадне през отвора който се намира под челното стъкло

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •