Results 1 to 9 of 9

Thread: 156 1,8TS на газ първи впечетления

  1. #1
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default 156 1,8TS на газ първи впечетления

    Преди няколко дни си сложих газов инжекцион /Италиански/ с бутилка 30 литра/побира се точно м/у бомбетата и не пречи на отсека на резервната гума/
    -Първо скъсах си нервите с газаджиите за да застане всяко едно нещо където аз мисля та да не ми загрозява много двигателния отсек,след това демонтирах бутилката за да я поставя симетрично и кората да легне под нея - все нормални неща.е трябва и да намеря малко време да се занимая с мадкучите на газовата уредба.
    -Огромен за мен недостатък е че ми се наложи да преживея отвор в задната броня за зареждане.Можеше да съберем издод под капачката за резервоара но трябваше при всяко зареждане да навивам щуцер и да се моля на господ газаджията който зарежда да не ми издраска колата което щеше неминуемо да се случи.
    -Почти не се забелязва разлика във вървенето и поведението на колата/на практика няма/
    -пали малко по тежко на газ но не е болка за умиране
    -предупредиха ме и е така-не работи скалата за отчитане на количеството гориво/не че ме интересува/
    -въобще не се усеща прехода газ- бензин
    -А разхода на гориво е повече от задоволителен-
    преди 20 лв=83 -85 км
    сега 20 лв = 167 км-първи път
    всичко ми струваше 1520 лева с узаконяването.
    Прочетох много и различни мнения по темата но
    За мен си струва и съм доволен.
    Ако изникне нещо ново ще пиша пак
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  2. #2
    Нафта юзер mboge's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Враца
    Age
    41
    Posts
    468

    Default

    колега как палиш на газ и аз съм с газов инжекцион италянски и ми казаха че винаги ще пали на бензин и на определена температура ще се включи газта така и става проблема е че работата ми е на 2 километра от нас и на практика си ходя все на бензин до нея в купето имам същия тоя датчик за който говориш че не отчита нивото и един бутон от , който включвам на бензин ако някой знае как да включвам ръчно на газ ще черпя много а иначе ГИ-то е Волтран или нещо подобно и аз съм страшно доволен като вървеж и разход
    Alfa 147 Q2 1.9 150 hp, Alfa GT 2.0JTS '05 ex, Alfa 159SW 1.9JTDM 150hp+ ex, Alfa 156SW 1.9JTD FL '04ex, Alfa 156 2.0 TS 16V 155hp '99 ex, Alfa 147 1.9JTD 115hp+ '04ex

  3. #3

    Default

    Честито, и веднага питам, къде и как стана слагането, и тел. или адрес

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  4. #4
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    При мен паленето на бензин е задължително при студен двигател.
    После при 50 градуса сама прехвърля на газ.Ако колата е загряла и я паля а температурата е над 50 градуса пали директно на газ.
    освен това мога по всяко време ръчно да я превключа на газ от бутона
    Газовата уредба ни е монтира един индивид на име Боби в София сервза му е посредата на нищото в овча купел ,той си е кадърен и внимателен ама аз съм параноик на тема колата ми и тежко преживявам всякаква намеса направа на несъществували отвори и т.н.
    .Настройките ги прави друг човек който само с това се занимава и според скромното ми мнение е много наясно какво точно прави и защо.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  5. #5
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Може ли координати на тоя човек с настройките. Аз съм с ГИ БСМ - КарГас и от време на време ми светва лампата за контрол на двигателя. ГИ е в гаранция и ми махат грешката, но явно настройките за газ не са достатъчно добри. На бензин лампата не ми е светвала.

  6. #6
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default

    Quote Originally Posted by mboge
    колега как палиш на газ и аз съм с газов инжекцион италянски и ми казаха че винаги ще пали на бензин и на определена температура ще се включи газта така и става проблема е че работата ми е на 2 километра от нас и на практика си ходя все на бензин до нея в купето имам същия тоя датчик за който говориш че не отчита нивото и един бутон от , който включвам на бензин ако някой знае как да включвам ръчно на газ ще черпя много а иначе ГИ-то е Волтран или нещо подобно и аз съм страшно доволен като вървеж и разход
    Колега! На такова кратко растояние мотора не влиза в режим и на каквото и гориво да си ще си в голям преразход! Лично мое мнение е, газта да си я ползваш за дълги разстояния а в случая си карай на бензин! Но ако пък искаш непременно да изминаваш тези 2км. на газ, то ще трябва да ти оправят настройките на компютъра за температурата и ще можеш буквално докато я запалиш почти веднага да се превключи на газ! Успех!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by mboge
    колега как палиш на газ и аз съм с газов инжекцион италянски и ми казаха че винаги ще пали на бензин и на определена температура ще се включи газта така и става проблема е че работата ми е на 2 километра от нас и на практика си ходя все на бензин до нея в купето имам същия тоя датчик за който говориш че не отчита нивото и един бутон от , който включвам на бензин ако някой знае как да включвам ръчно на газ ще черпя много а иначе ГИ-то е Волтран или нещо подобно и аз съм страшно доволен като вървеж и разход
    Що не ходиш пеша тия два 2км тва са ти 20 мин ходене, а с колата не е по малко от 10 мин като имаш предвид задръстванията..
    Lexus IS200

  8. #8
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    52
    Posts
    343

    Default

    При моят модел ГИ ,може да се пали директно на газ (в сервизен режим) но НЕ Е ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО!!! Задържа се бутона (газ бензин) ,натиснат много дълго време (около 9-10сек.) докато светне светодиода "на газ" и палиш. Но лично аз никога не бих я палил така. Просто изнудих газаджията да ми каже ,ако имам проблем с бензиновата помпа как да паля директно на газ.
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default Re: 156 1,8TS на газ първи впечетления

    Quote Originally Posted by alex052
    -Огромен за мен недостатък е че ми се наложи да преживея отвор в задната броня за зареждане.
    Това и аз не мога да го преживея, не бих си пробил бронята на никаква кола, освен ако е заводски черна.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •