Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57

Thread: озвучаване в 156

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    120

    Default озвучаване в 156

    Изчетох доста теми във форума, но се коментират предимно колоните на четирите вратите. Клегите пишат, че със смяна на говорителите във вратите с по добри им се подобрява озвучаването в колата като цяло.
    Доколкото съм запознат, за да свири добре един говорител му е нужен съответния обем или кутия, но какъв обем предоставят вратите - съответно не може да се очаква много от към качество на звука.

    Искам да попитам :

    - ако се сложи бокс в багажника на седана, какъв ще е ефекта при условие , че багажника е сравнително добре шумоизолиран.

    - какъв ще е резултата от поставянето на елипси на задната кора.

    Някой, който е слагал бокс в багажник на седан или елипси на задната кора може ли да сподели мнение и впечатления.
    Alfa 156 2.4 JTD 09.2000

  2. #2

    Default

    Аз исках да сложа , но от Тояга ми казаха че ми е много шумо-изолиран багажника и че няма голям смисъл и ми казаха това което и ти + че отзад с 3-компонентни колони за сносни пари правиш хубавата музика+пищялки на мястото на задните пепелници.
    Иначе бокса ще се чува повече отвън , отколкото вътре в купето.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    120

    Default

    мдааааа
    хайде сега някой който е слагал колони на задната кора да сподели малко опит как става работата:
    - как се поставят
    - какви са размерите(в момента аз имам на задната кора декоративно очертания на местата за колоните)
    ей такива работи.
    Ако някой може да споделите и впечатления от конкретен модел ще е супер.
    Alfa 156 2.4 JTD 09.2000

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    107

    Default

    16 x 24 см. слагат се много кофти ... На мен в Р&Б аудио ми ги слагаха 4 часа. Махнаха задните седалки, оплътненията на вратите, корите отстрани на задния прозорец както и самата задна кора ... Направооо лудница, но нищо де получи се добре. Залепиха ми плата, с който са обвити пластмасовите решетки на говорителите на кората за да няма вибрации, защото иначе беше нетърпимо.
    Иначе елипсите са Alpine SPE-6903, много съм доволен и човека в Р&Б беше изненадан колко добре свирят.

    Напоследък се бях залетял да взимам бас в багажника, но се разубедих, като ми казаха, че ще ми излезе 800лв. свестен бас. Като по-евтин вариант ми предложиха да ми сложат усилвател и да вържат на него елипсите, но според мен говорителчетата няма да издържат, а и много вибрира кората.

    Като цяло баса от мойте колонки като се замисля ми е достатъчен.
    Alfa 156 1.8 Тwin Spark с K&N Apollo Universal Cold Air Filter

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    120

    Default

    Мерси alfa_R за подробното инфо, само не разбрах какво имаш в предвид с "... Залепиха ми плата, с който са обвити пластмасовите решетки на говорителите на кората .. "
    Ще е възможно ли да ми изпратиш някакви снимки за да придобия някаква визуална представа.
    Според мен, решение с такива колони се оказва наистина удачен вариант за по-добра музика.
    Alfa 156 2.4 JTD 09.2000

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    107

    Default

    Както ти е отзад кората, нали имаш 2 пластмаси, който са обвити с плат. Та този плат като забичат говорители почва да вибрира върху пластмасата и става ужасно, та затова е добре да се залепи.
    Alfa 156 1.8 Тwin Spark с K&N Apollo Universal Cold Air Filter

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by alfa_R
    Както ти е отзад кората, нали имаш 2 пластмаси, който са обвити с плат. Та този плат като забичат говорители почва да вибрира върху пластмасата и става ужасно, та затова е добре да се залепи.
    ОК,
    ще разгледам малко по обстойно кората, но все пак ако не ти представлява трудност би ли ми изпратил снимки
    От доста време обмислям да си слагам музика и искам да стане добре.
    Alfa 156 2.4 JTD 09.2000

  8. #8

    Default

    Малко отделно от темата,но наистина 156 има чувтвително по-добра шумоизолация от дедрата например На какво толкова се дължи това.Дори забелязах при голям студ вън,колата вътре е със стайна температура В други коли като се качвам все бахър,както вън ...
    '99 156 1.9 JTD SP3

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, кв. Лагера
    Posts
    175

    Default

    Колега, слагай бас в багажника без да се притесняваш. Аз на мойта Алфа сложих бас в кутия, елипси на кората и смених и предните колони на вратите и мога да ти кажа, че свири страшно. Всичко в колата като колони бас, усилвател и СД е Alpine висок клас.
    Всичко съм правил в Toyaga тъй като са ми приятели и знам че работят много добре и го направиха перфектно, без да дрънчи хлопа или нещо от сорта. Така че слагай без да се притесняваш.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 99’

  10. #10
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Amorphis
    Аз исках да сложа , но от Тояга ми казаха че ми е много шумо-изолиран багажника и че няма голям смисъл и ми казаха това което и ти + че отзад с 3-компонентни колони за сносни пари правиш хубавата музика+пищялки на мястото на задните пепелници.
    Иначе бокса ще се чува повече отвън , отколкото вътре в купето.
    Напротив! .......... Много добре си се чува вътре ,а отвън почти нищо(единствено номера се тресеше ) - поне при моята беше така, докато не продадох баскасата
    По-дория вариянт(според мен) е добри елипси,да могат да носят на усилвателче от рода на 2x80 или 2x100 ,за да си остане място в багажника

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Махнаха задните седалки, оплътненията на вратите, корите отстрани на задния прозорец както и самата задна кора
    Не разбрах само "оплътненията на вратите" защо са махали? Как се сменят говоротелите на вратите? Аз скоро ще си купувам нови и мисля сам да си ги сменя, поне на пръв поглед изглеждат закрепени с 4 болта. Но ако трябва да се разглобява половината купе, по-добре е да отида на сервиз.
    Alfa 156 1.8 TS, '99

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    а някой да има фрее еър на дупката?


  13. #13
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Аз съм избрал варианта с бокс, направен по формата на багажника и говорителя е обърнат към купето (това при условие, че има подлакътник на облегалката на задната седалка).Двете елипси 6"х9" закрепихме с болтове, които сложихме в някои от отворите на щифтовете на декоративния капак(съответните щифтове на капака се режат).
    По този начин, по нищо не може да се разбере, че има правено нещо по озвучаването на колата. Не се чува почти нищо навън, а в купето се получава добър звук.
    Извинявам се за качеството на снимките, на живо изглежа по-добре .
    Говорителите във вратите не съм ги сменял, те са си фабричните.

    П.П. Не мога да кача снимките, ще пробвам по-късно.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    бургас
    Posts
    84

    Default

    аз имам CD sony среден клас, елипси на задната кора и стандартните във вратите и отпред - всички hertz, обаче вратите са много тясни и няма как колоните от вратите да извадят бас...
    преди 2 седмици обаче си сложих бас каса hertz и усилвател thunder общо за 360 лв и разликата е огромна и предизвикваща лек оргазъм
    наистина и на мен ми казаха че колата е яко шумоизолирана, но това не пречи съществено, даже напротив отвън не се чува нищо и вътре все едно има жив оркестър
    хубавото на бас касата е че можеш да си пуснеш басовете повече отзад, а от останалите колони се чуват всички други звуци на песента(много от които до сега не бях чувал)))
    alfa 156 '00 2.0 distinctive

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    120

    Default

    Quote Originally Posted by bager
    Аз съм избрал варианта с бокс, направен по формата на багажника и говорителя е обърнат към купето (това при условие, че има подлакътник на облегалката на задната седалка).Двете елипси 6"х9" закрепихме с болтове, които сложихме в някои от отворите на щифтовете на декоративния капак(съответните щифтове на капака се режат).
    По този начин, по нищо не може да се разбере, че има правено нещо по озвучаването на колата. Не се чува почти нищо навън, а в купето се получава добър звук.
    Извинявам се за качеството на снимките, на живо изглежа по-добре .
    Говорителите във вратите не съм ги сменял, те са си фабричните.

    П.П. Не мога да кача снимките, ще пробвам по-късно.
    Колега какво стана със снимките.Ще качиш ли да видим
    Alfa 156 2.4 JTD 09.2000

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •