Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 103

Thread: Разпънка

  1. #31

    Default

    Аз си поръчах от ХЕЕД-91 За Делта ХФ Турбо 230лв.
    Delta Turbo

  2. #32
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    12

    Default

    Здравейте.
    На моята кола има на ботушите за макферсона втулки за разпънка. Мисля, че колата си е произведена така. Та въпросче: някой слагал ли е на 147 такава разпънка и от къде е закупена?
    VW Golf V, 2.0 TDI

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by bmwhamann
    Аз си поръчах от ХЕЕД-91 За Делта ХФ Турбо 230лв.
    Каква марка е? В каталога на FK-Automotive няма за италианки?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  4. #34
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by veloceraptor
    Здравейте.
    На моята кола има на ботушите за макферсона втулки за разпънка. Мисля, че колата си е произведена така. Та въпросче: някой слагал ли е на 147 такава разпънка и от къде е закупена?
    аз не съм слагал, но имам - така купих колата.
    утре ще видя марката - по мъгляф спомен пишеше Motor.
    ще постна и снимки ..
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  5. #35
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    12

    Default

    Quote Originally Posted by vladu
    Quote Originally Posted by veloceraptor
    Здравейте.
    На моята кола има на ботушите за макферсона втулки за разпънка. Мисля, че колата си е произведена така. Та въпросче: някой слагал ли е на 147 такава разпънка и от къде е закупена?
    аз не съм слагал, но имам - така купих колата.
    утре ще видя марката - по мъгляф спомен пишеше Motor.
    ще постна и снимки ..
    Ще се радвам да видя каква е твоята ... Не зная дали има голяма разлика в поведението на колата с такова нещо, но ми се иска да науча!
    VW Golf V, 2.0 TDI

  6. #36
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    офф съвсем съм забравил - днес ще я щракна ...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  7. #37
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    ето я мойта ...
    http://vlado.biz/temp/alfa147/

    колкото до поведението според мен преиграват - говорим за градска дизел кола все пак ...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  8. #38
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Бих искал neo или който е наясно с тези разпънки, да обясни по- подробно за какво служат, къде и как се хващат, има ли тънкости.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  9. #39
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Бих искал neo или който е наясно с тези разпънки, да обясни по- подробно за какво служат, къде и как се хващат, има ли тънкости.
    има цяла тема прочети от началото и ще разбереш за какво иде реч
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #40
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Прочел съм я! Защо нено казва, че се разисква в грешна посока? Като се слага разпънката колата трябва ли да е на подемник за да се освободи ходовата част? За ботуша или за амортисьора се захваща разпънката? Трябва ли реглаж на предница след поставянето? Оправя ли се по този начин по- големия страничен наклон на колелото? Все конкретни въпроси!
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #41
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  12. #42

    Default

    Въпросните разпънки или брейсове се поставят за повишаване на коравината (или намаляване на податливостта) на опорите на окачването (най-често на горните опори). Оправдано е поставянето им на автомобили с променено “по-твърдо” окачване в сравнение със стандартното и използването на автомобила, като спортен т.е. повишени изисквания към управляемостта, склонността към завиване и др. При стандартен автомобил и нормална експлоатация податливостта на горната опора не оказва съществено влияние в/у управляемостта, податливостта на пружините е в порядъци по-голяма.
    Когато се монтира на стандартен автомобил по-твърдо окачване (пружини с по-голяма коравина и амортисьори с повишен коеф. на триене), и автомобила често му се налага да взима завой с голямо странично натоварване податливостта на опорите започва да влияе в/у управляемостта. Например с поставянето на такива устройства може да се намали времето от момента на завъртане на волана до момента на максимално нормално натоварване в/у външното колело за завоя т.е до момента на най-голяма странична сила в предния мост отклоняваща автомобила от праволинейно движение (някой определят това, като повишена реакция на автомобила към волана). Това дава възможност да се спестява време при влизане във всеки завой.
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  13. #43
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    10x JJJ! Понеже смятам да сложа Кони спорт амортесьори, явно ще е добре да сложа и разпънка. Но от къде да я купя и как се поставя не знам. Btw как е екс алфата, слуша ли те? Весело посрещане на Новата година!
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    10x JJJ! Понеже смятам да сложа Кони спорт амортесьори, явно ще е добре да сложа и разпънка. Но от къде да я купя и как се поставя не знам. Btw как е екс алфата, слуша ли те? Весело посрещане на Новата година!
    С колата се разбираме много добре. Миналата седмица й сложиха нов съединител. Купих й най-скъпия комплект който ми предложиха в магазина, педала е много мек, отделя долу с една дума страхотно

    Весело посрещане и на теб, и разбира се на всички от форума
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  15. #45
    8c competizione Boxer_Power's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Варна;кв.Колхозния пазар
    Age
    15
    Posts
    435

    Default

    имам един въпрос?това(на снимката) е както му казвате по горе(разпънка) на 145туин спарк.а на боксер как може да се направи или има ли готови понеже акумолатора е по средата и почти опира в капака няма ли да пречи?ако има някой снимка на боксер ще съм благодарен да я качи да видя как е?
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer 96г. 103++hp

    http://www.vbox7.com/play:38923e52

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •