Results 1 to 7 of 7

Thread: Отново за тези дебитомери.

  1. #1
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default Отново за тези дебитомери.

    Понеже не съм сигурен за кой раздел е темата,ще я пусна и тук.Ако е необходимо модераторите да я изтрият от едното място!

    Здравейте на всички!Отдавна чета този форум,но чак днес реших да се регистрирам в него.От много отдавна харесвам така обичаната от всички ни марка и се надявам скоро да стана и истински член във вашия форум.По принцип карам мотор,а Алфа-та е може би "най-мотоциклетната"кола.Всъщност искам да кажа,че си търся кола,но може би ми трябва още малко "смелост" за да взема Alfa Romeo.Иначе парите ги имам.Страшно харесвам моделите 145 и 156.Това,което ме спира по малко е инфо-то,което чета тук.А именно проблемите с тези вариатори,дебитомери и ламбда сонди.Май и тук ситуацията е като при моторите:постоянно те карат да "плачеш"!Или от мъка и яд,че нещо не е наред или от радост,когато гледаш отстрани и управляваш любимото МПС.Та конкретно на въпроса: Аз работя като инженер по поддръжката на електрониката в едно производствено предприятие.Много често споделям с мой колега за това,което чета тук и с него решихме да пробваме нещо.Дали е възможно някой,който вече си е сменил дебитомера и стария повреден е още в него да ни го изпрати?Ако не става за нищо.Искаме да го разгледаме какво представлява и дали е възможно все пак нещо да се направи.Смелостта да предложа това идва от факта,че колегата по принцип е страхотен специалист не само в електрониката но и в техниката въобще.Той кара Фиат Ритмо,което поради възрастта си поражда доста проблеми.Какво направи той?Сглоби си сам нов модул за управление на запалването с няколко режима на работа.Процесор,powermap за Ритмо 2литра,дебитомер ... просто всичко!Програмите си ги писа сам,дори регулаторите.Колата "хвърчи"!При Алфа-та дебитомера отделен блок ли е или е заедно със запалването?Ако някой реши,че неговия повреден такъв не му трябва нека пише на л.с.,ще му дам адреса си за да го прати насам.Пишете все пак какво мислите дори да не искате да си изпратите дебитомера.Благодаря предварителлно!
    BMW 318ti '96

  2. #2
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default Привет...

    ...колега, и аз съм нов тук, та вече месец изчитам всичко що са писали колегите, а из форума май четох някъде за рециклирането им...сори,не помня къде...И аз се начетох на проблеми с тия алфи,та по 1 време ме хвана сттрах...то не бяха дебитомери,то носачи,климатроници...а-бе..казвам-поуплаших се...сменил съм над 20 коли за 20 години,и все по 100-тина хиляди км съм им навъртял-такова чудо...всъщност-тук се споделят предимно проблеми, и това е страничен ефект явно....та преди седмица си купих 156-2.4жтд и ми светеше дюзата...тук масово на който му е светела-сменя дебитомер...та отивам,купувам и сменям...ама-нейсе-при мен не е от него,та го връщам в магазина-добре че ми върнаха парите, съответно сори че не мога да Ви го изпратя...На питането Ви: тук дебитомера е отдалан чарк, и той е делим - от него чрез две винтчета се отделя самият датчик, за който чух че се предлагал и отделно,естествено и по евтино/за информация/. Това е което мога да Ви споделя,дано ви е поне донякъде полезно...а и други по компетентни,надявам се ще Ви отговорят...успех
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  3. #3
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Не се притеснявай толкова много, колега. Не само Алфите имат нужда от нови дебитомери, сонди, носачи и ... И да не забравяме, че гореизброените части - все пак са износваеми части. При ресурс от 150-200 000 км - да се сетим колко годишни са ни колиците и на колко рЕАлнИ км са

  4. #4
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Не се притеснявай толкова много, колега. Не само Алфите имат нужда от нови дебитомери, сонди, носачи и ... И да не забравяме, че гореизброените части - все пак са износваеми части. При ресурс от 150-200 000 км - да се сетим колко годишни са ни колиците и на колко рЕАлнИ км са

  5. #5
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Това,което ме спира по малко е инфо-то,което чета тук.А именно проблемите с тези вариатори,дебитомери и ламбда сонди.
    Колега в който и да е авто-форум да влезеш ще прочетеш за такива технически проблеми , не е само при Алфите .
    Май и тук ситуацията е като при моторите:постоянно те карат да "плачеш"!Или от мъка и яд,че нещо не е наред или от радост,когато гледаш отстрани и управляваш любимото МПС.
    Тука си абсолютно прав
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #6
    '99 156 1.9 JTD SP3

  7. #7
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default

    Страшно благодаря за файла!Това вече е полезна информация.
    BMW 318ti '96

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •