Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 56 of 56

Thread: Проблемче - счупена дръжка на вратата?

  1. #46
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    56

    Default

    Ето го моето решение на проблема с проклетите дръжки. Алуминиева. След като обиколих 15 морги и намерих една лява дръжка и то зачупена вече е това измислих. Между другото 2-ра употреба нито една не съм виждал дето да е е тръгнала да се чупи. Е малко я понадрах, обаче какво да се прави, не се вижда от самолет
    Lancia Dedra 1.6 i.e.
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

    Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

  2. #47
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Към момента (днес) имаше 3 здрави черни дръжки \1 л + 2 д\ в моргата на "Първа българска армия" 10. Колата е от тази обява. Самата кола е в склада им в Обеля, че на адреса на моргата е фул със скрап.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #48
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    56

    Default

    Аз повече с 2-ра употреба дръжки и лепене не се занимавам! 3 пъти я свалям шофьорската и ми стига.
    Lancia Dedra 1.6 i.e.
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

    Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

  4. #49
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Регулирайте си вратите. Моята преди 2.5 години като я взех си беше с пукнатина на шофьорската дръжка. Съответно още първата зима, на първият по-сериозен студ - замръзнала врата. Как дръпнах - така седнах на земята . Купих си нова, но като я сложих си регулирах всички врати и оттогава (вече над 2 години) дръжка не съм трошил.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi
    Към момента (днес) имаше 3 здрави черни дръжки \1 л + 2 д\ в моргата на "Първа българска армия" 10. Колата е от тази обява. Самата кола е в склада им в Обеля, че на адреса на моргата е фул със скрап.
    То хубаво ама пустата София нмного далече
    Миро, ти откъде се снабди с алуминиева ? И ако някой знае кой/как може да се изработи нека сподели
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  6. #51
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    съветвам да си смазвате бравите на вратите. дръжките е чупят от несмазване. аз след първата и единствена смяна, си проверих и смадзах всички врати. от тогава не съм имал пролеми. понякога се случвяа дълго време да не карам колата но и тогава бравите не затягат. не че мазането спасява 100% ама помага. освен това през зимата или при дълго стоене вратите залепват. при дърпането за дръжката също и се скъсява живота.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #52
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi
    Регулирайте си вратите. Моята преди 2.5 години като я взех си беше с пукнатина на шофьорската дръжка. Съответно още първата зима, на първият по-сериозен студ - замръзнала врата. Как дръпнах - така седнах на земята . Купих си нова, но като я сложих си регулирах всички врати и оттогава (вече над 2 години) дръжка не съм трошил.
    Kак става регулацията? Какво се бута?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #53
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Фиксатора на колонките. Има си и недостатък естествено. Ако я регулирате да се затваря супер елегантно е много възможно да слушате воя на вятъра със скорости над 120 км/ч. Аз съм с компромисен вариант и започва виенето над 150+. Само на шофьорската врата - ама тя ми е и сменявана и така...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #54

    Default

    Колеги, днес се сдобих с една не особено читава лява дръжка (не очаквах да е такава, но това е друг въпрос), а именно :
    http://store4.data.bg/hsr/drajka/DSCN7281.JPG
    http://store4.data.bg/hsr/drajka/DSCN7282.JPG
    http://store4.data.bg/hsr/drajka/DSCN7285.JPG
    и сега се чудя какво да я правя . Дали да я сложа за задна, а задната (която е в доста по-добро състояние) да отиде отпред или да продължа да си търся здрава дръжка ? Според вас има ли "хляб" в нея, или......???
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  10. #55
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Дали да я сложа за задна, а задната (която е в доста по-добро състояние) да отиде отпред ...
    Аз така направих , но има друг проблем. Шофьорската врата си я отваряш ти и естествено внимаваш , а задната ... все ще се намери някой... "ама аз просто дърпах ииии..."
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  11. #56

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA
    Quote Originally Posted by hsr
    Дали да я сложа за задна, а задната (която е в доста по-добро състояние) да отиде отпред ...
    Аз така направих , но има друг проблем. Шофьорската врата си я отваряш ти и естествено внимаваш , а задната ... все ще се намери някой... "ама аз просто дърпах ииии..."
    Прав си Затова предпочетох друг вариант
    PS : ilkomotor
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •