Results 1 to 7 of 7

Thread: Какво да правя с рейката ?

  1. #1
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default Какво да правя с рейката ?

    Свалих си рейката. Преди да разхвърлям колата бях забелязал че волана е много тежък. Като я разглобих вътре цялата грес беше с ръждив цвят. Имаше и малко боклуци. Лагерчето и разбито, но втулката е здрава и няма луфт. Направи ми впечатление, че лагера не е капсулован. В един магазин ми предложиха лагер с гумена капсуловка. Какъв лагер да взема? Втулката е здрава, но един ми вика "Кога пак ще я свалиш тая рейка да я правиш?Смени и втулката"Струва ми се, че и трябва да има някакво уплътнение, което да пази да не влиза вода покрай стеблото. И сега???
    Alfa Romeo 75 24V

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Пиши ко е станало с акъла детти дадох че ми е интересно ква цена ше ти обявят
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Сетих се още нещо. Единият ми накрайник конусът му не стърчи право нагоре от ябълката, а под ъгъл? Все едно, че е изкривен, но със сигурност не е. Внимателно го огледах под маншончето и така си е стругован! ЗАЩО му е да е такав?
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #4
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Ей сега ходих до сервиза дето рециклират рейки на окръжна болница.... 90 лв. за да им оставя моята рейка и ми дават рециклирана с рециклирани накрайници и т.н. Моята "Нищо, че няма луфт на втулката.Щом има ръжда, а тя ръждата е като рак за метала!Трябва задължително да се шлайфа стеблото и да се направи нова втулка" Така ми каза един чичка там ????
    Дайте мнения.
    Alfa Romeo 75 24V

  5. #5
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Значи този сервиз е доста добър На мой познат рециклираха рейката преди 6-7 години и от тогава няма ядове, все още
    Аз съм взимал рециклирани карета и накрайници за Рено 5 от тях и вече 6-та година не мърдат каретата, накрайниците се разтропаха на 40 хил.км., което е много добре за нашите улици Познавам и хора, които работят с тях - много са доволни
    Моят съвет е да я взимаш тази дето ти я предлагат, да си я качваш и да си караш количката. Рециклираните части, които предлагат имат и гаранция
    УСПЕХ!

  6. #6
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    тези пичове на окръжна (не ги знам кои са ) не правят ли рециклиране с тефлон????

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  7. #7
    Запален алфист рали's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    софия
    Age
    56
    Posts
    178

    Default

    не ходи на окръжна при жан ударил го е съвсем през просото меи катедра хидравлика там са професори наистина 120лв.но кажи че си сервиз ще ти струва 100 в началото ще ти бъде малко тегава но ще слегне след 500 км.и си вземи 2 литра хидравлична течност

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •