Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35

Thread: Дебитомер- къде ?Новобранеца разбра всичко!

  1. #31
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    И на една 166 2.4ЖТД като и извадиш дебитомера не светка, ама на Либрата ми като и извадиш дебитомера светка, което не мога да твърдя кое е тогава по-правилното.
    Ама за общо като тема, че човека се е изказал "супер неподготвен" не го разбрах това.
    Да е казал някаква супер глупост, да може да се каже така, ама в случая почти всичко си е така, както си е написал.
    Не знам това само с грешката, която след 20 стартирания и ако не се появи се самоизтрива. За това не съм го написал и за това не го коментирам - освен за това да е "супер неподготвен", ама малко прекалено ми се струва, на фона на останалото изказване, което си е почти вярно.
    Аз съм фен на дизелите и за това ЖТД-то ми е в кръвта, за MOTRONIC-а не ме радва и не съм го изучавал до такава степен.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #32
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Дебитомерите са едни и същи на бензина и дизела. Може да пробваш да откачиш буксата на дебитомера и да пробваш как върви колата и откачен дебитомер но така компа ще запише грешка,( ще ти светне дюзата на таблото) колата може да вземе да върви по добре но разхода може да се вдигне. А кото закачиш отново дебитомера лампата ще изгасне но грешката остава записана в паметта на компа, при бензиновите с MOTRONIC инжекцията ако грешката не се появи при следващите 20 стартирания на мотора се изтрива, но при дизела не знам как е .
    Това съм го пробвал на един Фиат мареа 1,9 JTD , имаше същите симптоми като твоята оказа се дебитомер. След смяната всичко си е наред.
    Сигурен ли си, че грешката ще се изтрие сама след 20 стартирания?! Кои двигатели са MOTRONIC? Моята е CF3 и веднъж светнала въпросната лампа не изгасва дори при разкачане клемите на акумулатора. Почна да светва след слагане на ГИ.

  3. #33
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay
    Quote Originally Posted by Novachev
    Дебитомерите са едни и същи на бензина и дизела. Може да пробваш да откачиш буксата на дебитомера и да пробваш как върви колата и откачен дебитомер но така компа ще запише грешка,( ще ти светне дюзата на таблото) колата може да вземе да върви по добре но разхода може да се вдигне. А кото закачиш отново дебитомера лампата ще изгасне но грешката остава записана в паметта на компа, при бензиновите с MOTRONIC инжекцията ако грешката не се появи при следващите 20 стартирания на мотора се изтрива, но при дизела не знам как е .
    Това съм го пробвал на един Фиат мареа 1,9 JTD , имаше същите симптоми като твоята оказа се дебитомер. След смяната всичко си е наред.
    Сигурен ли си, че грешката ще се изтрие сама след 20 стартирания?! Кои двигатели са MOTRONIC? Моята е CF3 и веднъж светнала въпросната лампа не изгасва дори при разкачане клемите на акумулатора. Почна да светва след слагане на ГИ.
    Грещката ще се изчисти от паметта на компютъра, ако не се е появила отново, но това означава да светне и да изгасне ,но ако ти свети постоянно това означава че и в момента компа засича грещка така че в случея само диагностика може да ти е от помощили потърси обяснение от сервиза който тин е монтирал газовата може те да са сгафили.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #34
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Уточнение : не оставайте с погрешна представа
    За Бош Мотроник 2.10 : (няма нищо общо тука с темата за JTD-то и не се монтира в 156 )
    Смостоятелно нулиране на грешкА : Десет стартирания за не по-малко от 20 минути работа без появата и

    По темата:
    След 98-ма година 2.10 се замества от Бош Мотроник1.5.5 и никъде не намерих данни за самостоятелно нулиране на грешки за същата, както и за JTD-тo (ЕДЦ 15 Комонреал ), която се обсъжда в този подфорум

    п.с.
    20 старта за нулиране важи за Рочестър инж. система
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  5. #35
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Yon
    Уточнение : не оставайте с погрешна представа
    За Бош Мотроник 2.10 : (няма нищо общо тука с темата за JTD-то и не се монтира в 156 )
    Смостоятелно нулиране на грешкА : Десет стартирания за не по-малко от 20 минути работа без появата и

    По темата:
    След 98-ма година 2.10 се замества от Бош Мотроник1.5.5 и никъде не намерих данни за самостоятелно нулиране на грешки за същата, както и за JTD-тo (ЕДЦ 15 Комонреал ), която се обсъжда в този подфорум

    п.с.
    20 старта за нулиране важи за Рочестър инж. система
    Приемам забележката но в поста съм описал как е при бензиновите с мотроник 1.5.5, за дизелите не знам как е, а ето тук има обяснение на принципа на дейстеие на Мотроник 1.5.5 на Опел но си мисля че разликата с Алфата няма да е голяма и пише че се изтриват след 20-то стартиране ако не се е появявяля отново
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •