Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Дебитомер- къде ?Новобранеца разбра всичко!

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    И какво става в края на краищата -някой ще каже ли нещо по въпроса с "дупка с резба" от снимката ?
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k
    И какво става в края на краищата -някой ще каже ли нещо по въпроса с "дупка с резба" от снимката ?
    Не разчитай много на това.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  3. #18
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k
    И какво става в края на краищата -някой ще каже ли нещо по въпроса с "дупка с резба" от снимката ?

    Нищо не липсва,там няма нищо
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...пак ше ми скарат, че се изказвам неподготвен, ама според мен е монтажен отвор за кука, халка или друго приспособление за окачване на двигателя при демонтаж и монтаж
    Забележка: Не е задължително да ми вярвате, ако мислите, че ще ви навреди !

  5. #20
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by samara
    ...пак ше ми скарат, че се изказвам неподготвен, ама според мен е монтажен отвор за кука, халка или друго приспособление за окачване на двигателя при демонтаж и монтаж
    Забележка: Не е задължително да ми вярвате, ако мислите, че ще ви навреди !
    ич да не ти пука ,че ще ти се скарат ..... свиквай подготвените няма да отговорят - това е финансова загуба за тях

    И е напълно разбираемо

  6. #21
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by slav40
    Quote Originally Posted by samara
    ...пак ше ми скарат, че се изказвам неподготвен, ама според мен е монтажен отвор за кука, халка или друго приспособление за окачване на двигателя при демонтаж и монтаж
    Забележка: Не е задължително да ми вярвате, ако мислите, че ще ви навреди !
    ич да не ти пука ,че ще ти се скарат ..... свиквай подготвените няма да отговорят - това е финансова загуба за тях

    И е напълно разбираемо
    Тука въобще не си прав ! определено имах голямото желание да отговарям на всички и си го има във форума как съм го правил ! Обаче се появиха малоумни елементи които постоянно се изказват без никакво умственно покритие и съответно ВСИЧКИ компетентни в тоя форум НЕ пишат щото не им се занимава с малоумници и не са падари на всеки идиот да му поправят тъпите мнения - и за пореден път се убеждавам че е така, айде със здраве и да не ви пука останете си с неебаването към всичко и си дрискайте колкото щете
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...само ако ми позволите, тоя синдром се наблюдава повсеместно по форумите, старите пушки се сърдят на глупостите на новобранците
    ...а новобранците се сърдят, дето не им обръщат внимание ...и това се повтаря на циклични кризи, достига определен максимум, много хора се отказват, после нещата се упокояват и така до новата криза
    ...ама все пак това са форуми, тоест свободно място за изказване на всякакви мнения, отговарящи на определени правила разбира се
    П.П...бобо, извинявай ...след добрите неща, които четем за професионализма ти, надявам се да се шегуваш

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...впрочем, когато си купя алфа, ще видите, че не съм чак толкова загубен, сега верно говоря малко наизуст ( теоретично )...за което се извинявам

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by slav40
    Quote Originally Posted by samara
    ...пак ше ми скарат, че се изказвам неподготвен, ама според мен е монтажен отвор за кука, халка или друго приспособление за окачване на двигателя при демонтаж и монтаж
    Забележка: Не е задължително да ми вярвате, ако мислите, че ще ви навреди !
    ич да не ти пука ,че ще ти се скарат ..... свиквай подготвените няма да отговорят - това е финансова загуба за тях

    И е напълно разбираемо
    Тука въобще не си прав ! определено имах голямото желание да отговарям на всички и си го има във форума как съм го правил ! Обаче се появиха малоумни елементи които постоянно се изказват без никакво умственно покритие и съответно ВСИЧКИ компетентни в тоя форум НЕ пишат щото не им се занимава с малоумници и не са падари на всеки идиот да му поправят тъпите мнения - и за пореден път се убеждавам че е така, айде със здраве и да не ви пука останете си с неебаването към всичко и си дрискайте колкото щете
    Е добре де ама аз не разбирам защо трябва да ти пука от подобни изказвания след като почти всички в тоя форум са наясно с репотацията ти и винаги ще се взима предвид твоето мнение Нали уж целта е да се помогне на тези,които имат нужда,а това е много по вероятно да стане със съвет от някой наистина компетентен отколкото с налучкване
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  10. #25
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k
    Колеги,никой ли не се сеща какво липсва в тази "дупка с резба" или не ви се занимава ?
    ако не забравя, ще погледна моя двигател утре и ще ти кажа
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #26
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by slav40
    Quote Originally Posted by samara
    ...пак ше ми скарат, че се изказвам неподготвен, ама според мен е монтажен отвор за кука, халка или друго приспособление за окачване на двигателя при демонтаж и монтаж
    Забележка: Не е задължително да ми вярвате, ако мислите, че ще ви навреди !
    ич да не ти пука ,че ще ти се скарат ..... свиквай подготвените няма да отговорят - това е финансова загуба за тях

    И е напълно разбираемо
    Тука въобще не си прав ! определено имах голямото желание да отговарям на всички и си го има във форума как съм го правил ! Обаче се появиха малоумни елементи които постоянно се изказват без никакво умственно покритие и съответно ВСИЧКИ компетентни в тоя форум НЕ пишат щото не им се занимава с малоумници и не са падари на всеки идиот да му поправят тъпите мнения - и за пореден път се убеждавам че е така, айде със здраве и да не ви пука останете си с неебаването към всичко и си дрискайте колкото щете
    Абсолютно си прав - гледам от добрата страна на нещата!
    Идеята ми беше ,че за без пари сериозни проблеми не се решават!
    Дано бездарните малоумници си вземат поука и не дават/пускат глупави мнения ...... а ми да си ходят по сервизите да им вземат парите и те да не знаят за какво,защото са заети да изкарват пари за семействата си,чрез занимание доста по-странично от поправянето на автомобилите! Успех и без излишни нерви !
    Малко бързам и може да ми е несвързан поста,но надям се да ми простите пропуските ..........

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...пак не разбрах кво да правя, да ходя или да не ходя
    ...за 15 години със самарата съм ходил два пъти на майстор, а съм я развалял и събирал цялата няколко пъти сам
    ...да уточня и двата пъти бях адски недоволен от сервизите, ама монтажа беше условие в гаранцията на амортисьори и съединител
    П.П...за диагностиката ясно, макар че бараме и компютри, така че
    П.П.2...вече съм стар и ме мързи, така че може да взема да храня и майсторите

  13. #28
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by samara
    ...пак не разбрах кво да правя, да ходя или да не ходя
    ...за 15 години със самарата съм ходил два пъти на майстор, а съм я развалял и събирал цялата няколко пъти сам
    ...да уточня и двата пъти бях адски недоволен от сервизите, ама монтажа беше условие в гаранцията на амортисьори и съединител
    П.П...за диагностиката ясно, макар че бараме и компютри, така че
    П.П.2...вече съм стар и ме мързи, така че може да взема да храня и майсторите
    Като си земеш алфа - в началото ще ходиш и после надявам се сам да се оправяш!

    Е колко си стар .... та те мързи?!?!

    Аз засега съм доволен от "майсторите" при които ходя

  14. #29
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Novachev
    Дебитомерите са едни и същи на бензина и дизела. Може да пробваш да откачиш буксата на дебитомера и да пробваш как върви колата и откачен дебитомер но така компа ще запише грешка,( ще ти светне дюзата на таблото) колата може да вземе да върви по добре но разхода може да се вдигне. А кото закачиш отново дебитомера лампата ще изгасне но грешката остава записана в паметта на компа, при бензиновите с MOTRONIC инжекцията ако грешката не се появи при следващите 20 стартирания на мотора се изтрива, но при дизела не знам как е .
    Това съм го пробвал на един Фиат мареа 1,9 JTD , имаше същите симптоми като твоята оказа се дебитомер. След смяната всичко си е наред.
    Тука си се изказал много неподготвен
    Дебитомерите са едни и същи на бензина и дизела. - Вярно

    Може да пробваш да откачиш буксата на дебитомера и да пробваш как върви колата и откачен дебитомер но така компа ще запише грешка - Вярно

    колата може да вземе да върви по добре но разхода може да се вдигне. А кото закачиш отново дебитомера лампата ще изгасне но грешката остава записана в паметта на компа - Вярно

    Не разбрах тука къде е това "много неподготвен"?
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #30
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Quote Originally Posted by bo
    Quote Originally Posted by Bobo
    Quote Originally Posted by Novachev
    Дебитомерите са едни и същи на бензина и дизела. Може да пробваш да откачиш буксата на дебитомера и да пробваш как върви колата и откачен дебитомер но така компа ще запише грешка,( ще ти светне дюзата на таблото) колата може да вземе да върви по добре но разхода може да се вдигне. А кото закачиш отново дебитомера лампата ще изгасне но грешката остава записана в паметта на компа, при бензиновите с MOTRONIC инжекцията ако грешката не се появи при следващите 20 стартирания на мотора се изтрива, но при дизела не знам как е .
    Това съм го пробвал на един Фиат мареа 1,9 JTD , имаше същите симптоми като твоята оказа се дебитомер. След смяната всичко си е наред.
    Тука си се изказал много неподготвен
    Дебитомерите са едни и същи на бензина и дизела. - Вярно

    Може да пробваш да откачиш буксата на дебитомера и да пробваш как върви колата и откачен дебитомер но така компа ще запише грешка - Вярно

    колата може да вземе да върви по добре но разхода може да се вдигне. А кото закачиш отново дебитомера лампата ще изгасне но грешката остава записана в паметта на компа - Вярно

    Не разбрах тука къде е това "много неподготвен"?
    Моята я карах 150 км с разкачен дебитомер и не светна никва лампа - вярно!

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •