Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: 156 1,8ТС няма мощност !

  1. #1
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default 156 1,8ТС няма мощност !

    Значи проблема ми е следния... преди 10-тина дния взел колцата закарах я при БОБО на диагностика той каза че мотора е добър имало грешка в газоразпределението мисли че нещо ремаците не са както трябва зацепени и действително колата си вървеше супер.Сутринта се качвам да карам и колата нещо не е толкова пъргава както предният ден, даже нещо хич я няма.На празен ход докато не спра на място мени оборотите но разбрах че е от дроселовата клапа това си го имаше и преди! Някой знае ли от какво може да е проблема? А и другото което направих е че извадих пръчката за маслото и от там леко припушваше,незнам дали преди това си е било така.разхода е сравнително добър (9-11макс !)Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем нека метне едно съветче! При Бобо съм другата седмица чак !
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...припушването през щеката е лошо, сегментите са заминали ...другото може да е било присадка в маслото която се е утаила и вече не уплътнява, съответно се губи мощност
    ...ух, аз пък най-лошия сценарий, дано не съм прав

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    125

    Default

    ...сложи си пръста на дупката на щеката при работещ двигател, виж дали надува и цапа...може да са си просто нормални картерни газове...успех !

  4. #4
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    незнам за сегментите ама на колата ауспуха е чист като сълза,не харчи грам масло(като се има предвид че преди 2 сдмици беше на ход до Италия и обратно и се над 200км/ч) и не пуши въобще! Нещо друго е и мисля за сега че или е от свещите или нещо по въздушните пътища !
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  5. #5
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    е са напраих и тва с пръста на пръбата за пръчката на маслото и не надува грам и не цапа !
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  6. #6
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Quote Originally Posted by samara
    ...припушването през щеката е лошо, сегментите са заминали ...другото може да е било присадка в маслото която се е утаила и вече не уплътнява, съответно се губи мощност
    ...ух, аз пък най-лошия сценарий, дано не съм прав
    ти се съмняваш дали е износен двигателя и няма компресия ли ?
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    виж си свещите колега...
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  8. #8
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    точно това мисля да направя.Колата върви с 230км/ч не харчи нито един грам маслло, не пуши въобще,дебитомера са ми каза момчето дет я е карало че го е мерил и е наред,маслото е чисто,отвъртам капачката на маслото и я оставям в/у дупката духа си нормално не я мести,разхода ми е нормален,не мерише на бензин,дросела трябва да се почисти щото мени оборотите на празен ход(съмнява ме той да има нещо общо).Остават само свещите !!!!!Препоръчайте някакви читави да не са от най маняшките и най спортните щото не съм такъв шофиор!И на прилична цена а не за 300 лв Грешки по таблото няма !
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO
    преди 2 сдмици беше на ход до Италия и обратно и се над 200км/ч
    и това ако не си шофьор
    ами от това, което съм чел по форума - Denso Iridium. има доста теми по този въпрос. Аз лично съм с NGK, но сигурно няма да те устроят като цена. така че избора е твой.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  10. #10
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    не съм я карам аз натам....
    ами ще разпитам по магазините и ще видя какво ще предложат.Ако се спра на нещо пак ще питам.
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    ами то май друг избор нямаш, защото с другите рискуваш да се набуташ с някой ментак и оттам да си скубеш косите...
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  12. #12
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    сега ще потърся в търсачката какви пари са денсото в такъв случай! Предлагат ми на 3 места НГК по 300лв комплекта и Схампион на едно място около 70-80 лв комплекта !
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    ето ти най - пресната тема за свещи : http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=14943
    бягай от Шампиона. в голям процент от случаите са менте.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  14. #14
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by JACCOMO
    сега ще потърся в търсачката какви пари са денсото в такъв случай! Предлагат ми на 3 места НГК по 300лв комплекта и Схампион на едно място около 70-80 лв комплекта !
    Пропушването най-вероятно е било някакъв конденз. Ако колата е била студена, а и тия дни сутрин си е хладно. Що касае загубата на мощност я първо си оправи газоразпределението както са ти казали па после давай 300 лв за свещи.
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  15. #15
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Quote Originally Posted by lan
    ето ти най - пресната тема за свещи : http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=14943
    бягай от Шампиона. в голям процент от случаите са менте.
    мерси за темичката,както каза колегата Yon ще погледна първо газоразпределението но ми е интересно защо го прави на моменти (ако конкретния проблем е ГР не би трябвало да е на моменти), питах и човека дето я караше ореди мен каза ми че от бензина зависело и че щото съм сипал на ОМВ,също каза че му се е случвало и на него да не му харесва по някой път как върви но след това се оправяло.незнам.... всичко ме навежда на свещи!Мотора работи много хубаво и много чисто за да се съмнявам в него ! ще видиме с Бобо другата седмига ГР и след тва ще умуваме !
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •