Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: долни носачи-съвет

  1. #1

    Default долни носачи-съвет

    завейте колеги.разглобих алфата ще сменям задни амортисьори биалетки и долните носачи.четох в форума че тея носачи накои колеги са ги рециклирали т.е. сменяли са тампоните и втулките аз мисля да ги сменя и аз че нови са доста скъпи някой който ги е сменял ако може да каже от каква кола тампони е ползвал.пък ако не стане ще поръчвам нови кво да праиш.с каквото може помагайте
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  2. #2

    Default

    още нещо ще питам ще рециклирам аспуха вчера го занесох в един сервиз и смятам да сложа накакъв накрайник или да сменя последното гърне че да извади малко по добър звук дайте накакви идеи.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default Re: долни носачи-съвет

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv
    тампоните и втулките
    търси ги по размер колега. ако не се лъжа, май ставаха от BMW - 5 -та серия.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  4. #4

    Default

    тези тампони дето казваш имат ли същите втулки или трабва да ги правя при стругар евентуално и от кой модел бмв ако знаеш
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Мисля, че бяха от BMW 5-ца, но пак ти казвам - най - добре ги търсиш по размер. При мен майстора взе носача под мишница и хайде на разходка по магазините. Уточнявам само, че става въпрос за така наречените "селенови втулки", които са към купето. Ако насача ти е тотално разбит, има и един тип като шарнирни "врътки" става с рециклаж, но за съжаление този рециклаж издържа около 5-6 хил.км. и така се стигна до нови носачи.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  6. #6

    Default

    левия носач тампона към купето е скъсан и втулката си ходи свободно а другия здравичък но като ще ги правя и двата също там и амортисьори и биалети и повече няма да занимавам с задно окачване поне за сега
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  7. #7

    Default

    аз утре ще ходя на преглед при майстора който прави ГТВ-то на Ники (тенекиямен) и той каза че вече ги прави още по-добре, не с втулки ами нещо друго спомена което не му запомних името, но ми обясни че е по-здраво и стабилно и е правено вече. На место ще огледа и ше ми каже.
    Понеже биалетки няма никъде почти в София (задни биалетки) и се оглеждам сега.. по телефона от Александър Ауто ми каза единия пич, че 99% е сигурен че може да стане биалетката от 156-цата?!?!?! която на сичкото отгоре е само 19лв без отстъпката даже и е без пари..
    Някой да има опит и да знае дали става тва чудо?????!???
    Мерси предварително.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  8. #8

    Default

    виж поразпитай малко повече какви тампони слагат и за тва там вместо втулки ако ти кажат все пак де.иначе поръчах амортисьори MONROE 214лв какво ще кажеш би трабвало да добри щот ми предложиха и по 70лв-маслени марка чупра намя смисъл.забравих тея биалети и тях ли ги няма ако разбереш дали стават от 156 пиши да вземам такива те са без пари.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv
    виж поразпитай малко повече какви тампони слагат и за тва там вместо втулки ако ти кажат все пак де.иначе поръчах амортисьори MONROE 214лв какво ще кажеш би трабвало да добри щот ми предложиха и по 70лв-маслени марка чупра намя смисъл.забравих тея биалети и тях ли ги няма ако разбереш дали стават от 156 пиши да вземам такива те са без пари.
    абе той ми обясни потелефона и ми каза как се казва, ама го забравих то в единия си край захващането на носача ни било такова и той практикува сега и другите така да са.....каза че още по-добре ставало така...ще се види скоро. После ще казвам.
    МОНРО са си добра марка ако си попаднал на оригинални. Аз от САКС (закс) съм бил винаги доволен в миналото, но то си зависи от много неща....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  10. #10
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv
    още нещо ще питам ще рециклирам аспуха вчера го занесох в един сервиз и смятам да сложа накакъв накрайник или да сменя последното гърне че да извади малко по добър звук дайте накакви идеи.

    Мале,колко гърнета имаш... аз това по средата го нямам,сигурно затова ми вади такъв грозен звук
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    че то това не са всички. трябва да има още
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  12. #12

    Default

    има още едно гърне и катализатор който го нама има права тръба а не трябва ли там някво резонаторно гърне кажете ако знаете.относно грозния звук ако наистина е толкова грозен пиши да го махам и аз щот сега ще е съвсем безшумна.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  13. #13
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by proper
    аз утре ще ходя на преглед при майстора който прави ГТВ-то на Ники (тенекиямен) и той каза че вече ги прави още по-добре, не с втулки ами нещо друго спомена което не му запомних името, но ми обясни че е по-здраво и стабилно и е правено вече. На место ще огледа и ше ми каже.
    Понеже биалетки няма никъде почти в София (задни биалетки) и се оглеждам сега.. по телефона от Александър Ауто ми каза единия пич, че 99% е сигурен че може да стане биалетката от 156-цата?!?!?! която на сичкото отгоре е само 19лв без отстъпката даже и е без пари..
    Някой да има опит и да знае дали става тва чудо?????!???
    Мерси предварително.
    Значи при поверка в епера показва че биалетките които се ползват при ГТВ'то не са едни и същи с тия на 156'ицата. Незнам все пак разбирачите ще кажат.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  14. #14
    Запален алфист рали's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    софия
    Age
    56
    Posts
    178

    Default

    изхвърли задното гърне и че оправиш малко звука то е проходно не е заглушително моята се успа

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach
    Quote Originally Posted by proper
    аз утре ще ходя на преглед при майстора който прави ГТВ-то на Ники (тенекиямен) и той каза че вече ги прави още по-добре, не с втулки ами нещо друго спомена което не му запомних името, но ми обясни че е по-здраво и стабилно и е правено вече. На место ще огледа и ше ми каже.
    Понеже биалетки няма никъде почти в София (задни биалетки) и се оглеждам сега.. по телефона от Александър Ауто ми каза единия пич, че 99% е сигурен че може да стане биалетката от 156-цата?!?!?! която на сичкото отгоре е само 19лв без отстъпката даже и е без пари..
    Някой да има опит и да знае дали става тва чудо?????!???
    Мерси предварително.
    Значи при поверка в епера показва че биалетките които се ползват при ГТВ'то не са едни и същи с тия на 156'ицата. Незнам все пак разбирачите ще кажат.
    Днес ми показаха, че стават биалетки от един модел на Мазда (ще видя кой беше) само се усукват 1мм повече, но са слагани на няколко ГТВ-та и са супер.
    Във Вторник живот и здраве ще сменям всичките тампони при този майстор за който писах. Реално той слага не "някакви" тампони ами както той ги нарече "Уни Бау" (цитирам) ...реално на задните ни носачи в единия край "тампона" е такъв тип..а той ги прави всичките такива и е много по-издържливо от опит установено вече.
    Виждам дори колегите от западния форум почнаха да ги предпочитам доста пред ПоуерФлекс-а дори....знам звучи странно, но ако се разчетете ще го установите.Та там им казват Rose Joints (нещо като ябълковидни) и са в шъти по издържливи, което за нашите пътища е желания ефект..

    Като го направя ще споделя, както и колко ми е струвало.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •