Results 1 to 6 of 6

Thread: Прекалено ми е твърдо окачването или има нещо за смяна??

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default Прекалено ми е твърдо окачването или има нещо за смяна??

    Абе аз че минах от Рено 19 на Алфа 145 :thumb: е ясна разликата в окачването ама на вълнообразни неравности по пътя имам чуството, че много ми подскачат задните гуми. Дали нещо не е изправно или може би ми е много твърдо окачването или амортис. са ми много твърди незнам, но все пак не изглеждат да са изпуснали. А пък в момента си чакам и джантите, а те ше са 15'' та незнам по малко ли ше скача повече ли???
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    48
    Posts
    209

    Default

    ako сложиш ниски гуми примерно 195/50 R15 ще скача и друса двойно повече в сравнение с 14" на 65 примерно поне при мен се получава така тия коли са за хубави пътища с това окачване ,по наште български пътища е некомфортно с по твърдо окачване ,мойта на неравности по пътя се отлепва от земята и то при не много високи скороси

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Е точно това имам предвид като я набримча и мина по неравноста направо се отделя от пътя. Ама не ми пука слагам джанти CMS NEMESIS 15" ; TOYO Proxes T1-R 195/50/15 и ме боли фара газ пък ако трябва ще прелитам по дупките.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  4. #4
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    ама така де, като искаш да се правиш на рацер, нема как да ти вози комфортно

    слагай да е стабилна на пътя и газ и тва е
    който иска комфорт да си земе Ланча Капа
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Аз честно да си призная не мога да кажа, че се чуствам некомфортно даже си ме кефи щото този тип возия ми напомня на най-бързия автомобил на който съм се возил BMW 850 Csi който имаше копче за за меко и спортно возене и на спортно въпреки огромните си баници отзад приличаше досущ на алфата само дето там си почти на земята. Обаче исках да съм сигурен, че няма някъв проблем отзад.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  6. #6
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Да 145 наистина малко повече си усеща неравностите по пътя обаче се свиква и понеже пък е по стабилна сега като се кача в друг автомобил хем имам чувство че ще изфръкна на някой завои хем хващам морска болест

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •