Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Аларма 146 без дистанционно-вече РАБОТИ

  1. #1
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default Аларма 146 без дистанционно-вече РАБОТИ

    Алфата е с фабрична алрама но няма дистанционите .Днес савлих алаармата разглобих я и на нея пише кода за дистанционото но незнам как да я обуча кум ново дистанционо.По принцип една аларма се обучава кам ново дистанционно като се натиска една копчеце и след 10 секунди тя минава в режим на обучаване .Намерих каде да сваржа копчето намирасе от дясната старана на панела с бушони .Задаржам копчето но нищо не става.Аларамата рабти защото като и спара и включа тока заключва колата и дига прозорците но нямам дистанционите НЯКОИ ДА СИ Е ВАДИЛ ДИСТАНЦИОНИ
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  2. #2
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Нямаш шанс откажи се И аз съм със същия проблем,и къде ли не ходих,или не им се занимава или наистина не може да се копира кода.Но като се замисля,как крадът коли,като не можело да се копира кода
    Междувременно ако се сържеш с някой много разбиращ,свиркай,че и аз си изкам дистанционно
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Добре де моята е със фабрична аларма и се включва от копчето на ключа заедно с централното, какво дистанционно?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by isoiso
    Добре де моята е със фабрична аларма и се включва от копчето на ключа заедно с централното, какво дистанционно?
    Тя твоята щото е много напреднала техноология
    Пък ние с по-простичките сме с отделно дистанционно,ама или Италианците много ги губят или е някъкъв трик на продавачите
    Аз преди няколко години ходих до един магазин/сервиз за аларми да питам за подобна процедура и там ми казаха,че можело да стане,но било доста играчка и почти нямало смисил Еми как ще има смисъл като имат по-голям интерес да ти продадат нова аларма вместо да оправяр твоята
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by isoiso
    Добре де моята е със фабрична аларма и се включва от копчето на ключа заедно с централното, какво дистанционно?
    Тя твоята щото е много напреднала техноология
    Пък ние с по-простичките сме с отделно дистанционно,ама или Италианците много ги губят или е някъкъв трик на продавачите
    Аз преди няколко години ходих до един магазин/сервиз за аларми да питам за подобна процедура и там ми казаха,че можело да стане,но било доста играчка и почти нямало смисил Еми как ще има смисъл като имат по-голям интерес да ти продадат нова аларма вместо да оправяр твоята
    Аз съм чувал от специалист, че оправянето на такива проблеми по фабрични аларми струва 2-3 пъти колкото новата, по-добре си сложи нова, така и така ще разнасяш и дистанционно . . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by isoiso
    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by isoiso
    Добре де моята е със фабрична аларма и се включва от копчето на ключа заедно с централното, какво дистанционно?
    Тя твоята щото е много напреднала техноология
    Пък ние с по-простичките сме с отделно дистанционно,ама или Италианците много ги губят или е някъкъв трик на продавачите
    Аз преди няколко години ходих до един магазин/сервиз за аларми да питам за подобна процедура и там ми казаха,че можело да стане,но било доста играчка и почти нямало смисил Еми как ще има смисъл като имат по-голям интерес да ти продадат нова аларма вместо да оправяр твоята
    Аз съм чувал от специалист, че оправянето на такива проблеми по фабрични аларми струва 2-3 пъти колкото новата, по-добре си сложи нова, така и така ще разнасяш и дистанционно . . .
    Ми незнам,може и така да е.Аз съм ходил преди време за друга кола,която беше със допълнително слагана аларма в България,но дистанционното се беше скапало Иначе алфата е със фабрична,но не ми дадоха дистанционно-така била докарана от Италия Засега нямам намерение да слагам аларма,но по-нататък ще видим
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  7. #7
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by isoiso
    Quote Originally Posted by hsr
    Quote Originally Posted by isoiso
    Аз съм чувал от специалист, че оправянето на такива проблеми по фабрични аларми струва 2-3 пъти колкото новата, по-добре си сложи нова, така и така ще разнасяш и дистанционно . . .
    Искам фабричната аларма ,защото всичко си е вкаранао в сноповтете с кабели има обемни датчици има 4 бр шокожи дадтчици има и автономно захранване и оправлява ел.стаклата .Парите за такава аларма в българия са около 400лв без работата.
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  8. #8
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default HELPPP

    намерих как се обучава ново дистанционо но ниамам такова пробвах с едно което е с две копчета и едно което е с четири копчета с колко копчета са дистанционите на алфи 146 фабрично ?ниакоои да ми кайе моля
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    с три
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    с три
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default Re: HELPPP

    Quote Originally Posted by rijko
    намерих как се обучава ново дистанционо но ниамам такова пробвах с едно което е с две копчета и едно което е с четири копчета с колко копчета са дистанционите на алфи 146 фабрично ?ниакоои да ми кайе моля
    не е въпроса с колко копчета е, а с какъв чип е и колко разрядна е паметта му. така че не става с някво си дистанционно. трудна работа. новата аларма винаги е по-добър , евтин и неглавоболен процес.
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    252

    Default

    Еми това ме пита, това отговарям..
    ALFA ROMEO 146 1.6 TS 16V 1998
    ПЛОВДИВ

  13. #13
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default Сам щаслив

    Да трудно е ,но не вазможно .Но на мен ми идва малко скъпо ,да си подгарам фабричната аларма .Причината е че ми триабва дистанционо на пираня .Такава е алармата а то струва 22паунда едното ,ако искам две 44паунда + 20паунда доставка до България = на 64паунда това в левчета към 200 лв.
    ЗА ТОВА ЕТО ГО И РЕШЕНИЕ ЗА 54лв. И два часа работа.
    Купух си една аларама за 54лв и иа закачих да оправлиава фабричната. По този начин си спестих прекарване на висящи кабели по инсталацията на колата ,цепене и рязане на ел.инсталацията. Ползвам сички екстри на фабричната.
    И нещо ИНТЕРЕСНО което забелязах. Преди когато беше деактивирана фабричната аларма ,когато давах на контакт гаснеше само ключа на имобилаизера и оставаше да свети лампичката на дюзите (инжекциона,бензинова помпа са с една лампа) и гаснеше след като започна да стартирам ,сега вече давам на контакт и след 1-2 сек и дюзите гасната
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    309

    Default

    на боксера дюзите гасне когато се запали, поне така знам. а не ти трябваше да купуваш цяла аларма, продават се дистанционни модули с релета които прекасват или дават вразка в зависимост то това кои от контактите им използваш. има ги в "конрад" и може да си добавяш до 32 дистанционни които се продават отделно. цената на 1 дистанционно е 12лв, а на модула около20, но щом си се оправил добре. само не съм сигурен от там дето сега си управляваш алармата дали де е в няакав авариен режим. щото това копче е с такава цел. да не ти блокира и да си остане така
    НАЙ-БЪРЗИЯТ ПЪТ ДО ВКЪЩИ ->146-BOXER 1.6

  15. #15
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by vamfan
    на боксера дюзите гасне когато се запали, поне така знам. а не ти трябваше да купуваш цяла аларма, продават се дистанционни модули с релета които прекасват или дават вразка в зависимост то това кои от контактите им използваш. има ги в "конрад" и може да си добавяш до 32 дистанционни които се продават отделно. цената на 1 дистанционно е 12лв, а на модула около20, но щом си се оправил добре. само не съм сигурен от там дето сега си управляваш алармата дали де е в няакав авариен режим. щото това копче е с такава цел. да не ти блокира и да си остане така
    1.Незнам кога гаснат диозите на боксера ,знам че сега се качвам давам на контакт варта на стартер и след 30мс колата е запалила а преди давам на контакт диузите светат варта и след 2-3 секунди палеше
    2.Аларма с две дистанциони и в кутиика за ваншен монтай (влаго остоичива) 5члв
    3.Ако зацикли се пак аз сам си иа слагал знам коиа букса да издарпам.
    4.НАИ ЛЕСНО СЕ КРИТИКУВА НЕШТО ,ВАРХО КОЕТО НЕ СИ МИСЛИЛ .А ТИ ГО ДАВАТ НА ГОТОВО ,НАПРАВИ ТИ НЕШТО
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •